Skocz do zawartości
Nerwica.com

alternatywy dla SSRI i podniesienia poziomu serotoniny


narthex

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje takich gdyz nieco rozczarowalem sie tym jak na poczatku te leki sa zle tolerowane przez organizm i narazie przerwalem terapie jest jak jest sami wiecie

 

narazie mi wiadomo ze alternatywe stanowia:

tryptofan - aminowkas niezbedny do produkcji serotoniny dostepny w postaci suplementow, nie powoduje skutkow ubocznych niestety dosc drogi chociaz podobny cenowo do drogich lekow

cytat z wikipedii: Clinical research has shown mixed results with respect to tryptophan's effectiveness as a sleep aid, especially in normal patients.[23][24][25] Furthermore tryptophan has shown some effectiveness for treatment of a variety of other conditions typically associated with low serotonin levels in the brain[26] such as premenstrual dysphoric disorder[27] and seasonal affective disorder.[28][29] In particular, tryptophan has shown considerable promise as an antidepressant alone[30] and as an "augmenter" of antidepressant drugs.[30][31] However, the reliability of these clinical trials has been questioned.[32][33]

jak widac tryptofan okazal sie obiecujacym antydepresantem no ale kwestionowano te teze "wiadomo" dlaczego

 

i jescze link

http://ezinearticles.com/?Alternatives-to-SSRIs---Healthy-SSRI-Alternatives-That-Wont-Break-the-Bank&id=1579850

cwiczenia i medytacja no coz rewolucji one nie dadza raczej tak mi sie wydaje ale sa w jakims stopniu pomocne

 

[Dodane po edycji:]

 

No cwiczenia z duzym wysilkiem to za duzo bo zaraz palpitacje itp moze zaczne codzienne spokojne spacery samotne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę tryptho od tygodnia, po latach brania SSRI, przeżuciłem się na zioła i tpryptophan.

Pierwsze 3-4 dni były bardzo dobre, niestety od trzech wspomagam sie nasennym ivomane.

Zobaczymy co będzie dalej?

Komuś pomógł tryptohpan, jak dawkujecie, jak długo czekaliście na poprawę nastroju i snu?

Pozdrawiam

 

-- 06 maja 2014, 11:37 --

 

http://www.dluzszezycie.pl/artykuly-o-zdrowiu/depresja-i-stres/tryptofan-czesc-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tripa' można załapać ot co ..

... a co do mixu Tryptofanu z SSRI to raczej od bardzo małej dawki ...chyba nawet lepiej już dalszy w metabolizmie 5HTP ...obserwuj reakcję na bardzo małe dawki byś w ZS nie wskoczył ;

 

 

 

Polecam jako alternatywy w ogóle DLPA kilka gram dziennie zmienia mi już samopoczucie :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×