Skocz do zawartości
Nerwica.com

[dyskusja]Sztuka


Rekomendowane odpowiedzi

dziewczyny jesli lubicie sztukè Poula Gougein'a-to nikt nie potrafil jej lepiej wyrazic jak moj ukochany pisarz-Mario Vargas Llosa-w ksiàzce-"Raj tuz za rogiem"polecam bardzo goràco. :D Moja cora przyjedzie na wakacje to wrzuce trochè swoich "bazgrolow" i ciekawych fotek z wycieczek-niestety sama nie potrafiè nawet sformatowac swojego lapka :roll: wstyd,no lale coz :oops::twisted:

 

[Dodane po edycji:]

 

Goldielocks, Kmin ajjjjjjjjjjj uwielbiam :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a znacie moze sztukè Gustava Klimta???

 

[Dodane po edycji:]

 

Goldielocks, przeczytaj "miasto i psy"-porwie ciè na pewno.Potem moja droga "Swièto kozla"-proza iberoamerykanska w najlepszym wydaniu!! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kojarzę "pocałunek" klimta - jak byłam w anglii wisiał nad moim łóżkiem :mrgreen:

 

Doksy - nad łóżkiem LOL. :great:

 

U mnie nad łóżkiem to mam obrazki - sarenki na polance i koniki w zaprzęgu. :mrgreen:

 

BTW ostatnio na allegro widziałam obraz Yerki... 9 999 zł. :shock: No chyba raczej sobie go nie kupię... XDDDDDDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wova - ten też lubił cycuszki. XD :mrgreen:

 

Klimt - poszukałam - i okazuje się, że już się "spotkaliśmy" :arrow: załącznik. :D

 

[Dodane po edycji:]

 

Reprodukcjami, z którymi miałam okazję obcować - to "Porwanie Sabinek" Rubensa i "Krzyk" Eda Muncha. Z tym, że ten drugi najbardziej mi zapadł w pamięć...

 

Wova - szkoda, że tak daleko mieszkasz, bo może pozwoliłabyś mi wpaść i popodziwiać. :mrgreen:

1475573480_180px-Gustav_Klimt_JudytazgowHolofernesa.jpg.0f62f849c5fbee93ad93e988f1e114dd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goldielocks, zapraszam do mnie serdecznie!!to tylko reprodukcje kupione za grosze, ale sà wspaniale :D

 

[Dodane po edycji:]

 

adaś przypadek, dawaj ,pochwal sie czym dorabiasz do pensji?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie mi trochę czasu a pokaże wam czym się param,dodam że na lewo na tym dorabiam do wypłaty :mrgreen:

 

Adaś - już zacieram rączki. XD :mrgreen:

 

Malarstwo, rzeźba, a może coś całkiem innego... :mrgreen:

 

Wova - oj bardzo chętnie, jak nazbieram na bilet do Ciebie, to dam znać, kiedy będę. XD Chociaż mogę pieszo dotrzeć... W czerwcu akurat będę na miejscu. :mrgreen:

 

Magda - dzięki, olookam. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie mi trochę czasu a pokaże wam czym się param,dodam że na lewo na tym dorabiam do wypłaty :mrgreen:

 

Czyżby rósł nam nowy artysta malarz :?: Z utęsknieniem czekamy na premierowe dzieło ;)

 

Fajnie, że powstał ten temat. Też drzemie we mnie artystyczna dusza :105:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....czy granie na bębnach w metalowej kapeli jest dla was sztuką???

Dla mnie jak najbardziej....trochę talentu i kilka lat pracy.....potem jest już z górki

Co do obrazów....mój idol to van Gogh-koleś , ktory chorował na to samo gówno co ja i w końcu strzelil sobie w glowę....jego obrazy doskonale, z przerażająca precyzja przedstawiaja jak my , chorzy na CHAD strasznie odrealnienie, męcząco i niezrozumiale dla innych postrzegamy ten świat..jak cierpimy-obraz ktory załączam jest idealnym odzwierciedleniem tego jak sie czuję. Nic dodac nic ująć. Żadne slowa tego nie wyrażą.

gwiazdzista-noc-w-saint-remy.jpg.6be6f2c366162d25eba714a4e3592ca2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....czy granie na bębnach w metalowej kapeli jest dla was sztuką???

Dla mnie jak najbardziej....trochę talentu i kilka lat pracy.....potem jest już z górki

Co do obrazów....mój idol to van Gogh-koleś , ktory chorował na to samo gówno co ja i w końcu strzelil sobie w glowę....jego obrazy doskonale, z przerażająca precyzja przedstawiaja jak my , chorzy na CHAD strasznie odrealnienie, męcząco i niezrozumiale dla innych postrzegamy ten świat..jak cierpimy-obraz ktory załączam jest idealnym odzwierciedleniem tego jak sie czuję. Nic dodac nic ująć. Żadne slowa tego nie wyrażą.

 

Pewnie że tak i to bynajmniej nie mniejsza sztuka od tej van Gogh'a, sam gram na basie w pewnej hordzie...

 

A moim idolem jest Beksiński senior, ten to dopiero miał świat w czaszy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bracie!!!

Morbid to niedościgniony przez nikogo wzór!!

widzę że trafiłem pokrewną duszę....

Moje klimaty to stary Samael, Morbid oczywiście, Death, Al;astis, Rotting Christ , Behemoth jak najbardziej, Amon Amarth i inne skandynawskie hordy typu Immortal.....

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bracie!!!

Morbid to niedościgniony przez nikogo wzór!!

widzę że trafiłem pokrewną duszę....

Moje klimaty to stary Samael, Morbid oczywiście, Death, Al;astis, Rotting Christ , Behemoth jak najbardziej, Amon Amarth i inne skandynawskie hordy typu Immortal.....

Pozdrawiam

 

Kurwa, odpisałem poprzednio w złym temacie,hahah

 

Znam Morbid, wielbię ten zespół jak i samego nie-świętej pamięci Dead'a, tylko że nagrania które się zachowały do naszych czasów są chujowej jakości, ale w Mayhem już troszkę zaszalał parę kawałków w studiu i legendarna płyta live in Leipzig!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

[Dodane po edycji:]

 

No, Samael ostatnio wrócił trochę do korzeni.

I co jest taka rzeźnia jak na Ceremony Of Opposites ? W sumie nie miałem jeszcze styczności za bardzo z nowym Samael, tylko gdzieniegdzie na imprezach. Ten nowy to taki rock jakiś z elementami czegoś technicznego.. chuj ci wie co w sumie XD. Mam nadzieje że skoro wrócili na stare tory, to już na nich zostaną, a na pewno daleko zajadą!

 

[Dodane po edycji:]

 

W sumie jest tu całkiem sporo metalowej braci !! Kurwa trza się kiedy umówić na jakąś skrzynkę czegoś dobrego :smile:

Może też jakiś nak urw by się zrobiło ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom, swego czasu z wymienionych kapel Samael i Immortal mnie zachwycały bardzo.

 

Z malarzy fascynacje: Francis Bacon - bardzo "schizoidalna" neofiguracja, tu nieco reprodukcji:

http://www.buckleyfineart.com/artists/francis-bacon-1909-1992_0.html

Egon Schiele - naprawdę świetne deformacje, wybijał się ze swoich czasów, zdecydowanie.

Tadeusz Brzozowski- alchemik malarstwa abstrakcyjnego i nie tylko, próbki dzieł:

http://strony.aster.pl/historiasztuki/galeria/tadeuszbrzozowski.html

 

Z książek polecam Eduardo Mendoza: "Sekret hiszpańskiej pensjonarki"

- historia pensjonariusza szpitala psychiatrycznego, który wciela się w rolę detektywa i odwala za władzę dość trudną zagadkę kryminalną, nie biorąc ani razu prysznica, z pomocą taniego wina zaprawianego LSD, extazy i jeszcze paroma narkotykami..

dla leniwych dostępna w wersji audio...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×