Referat na psychologie

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Referat na psychologie

przez miniSD 22 maja 2010, 22:39
Mam nadzieję, że nie dostane bana:D

Mam takie skromne pytanie oraz skromniejszą prośbę o małą i skromniutką pomoc w skromnym i małym referacie.
A poważniej.
Szukam materiałów na referat o (o ironio!) chorobach psychicznych, nie chodzi o przykłady chorób gdyż to mam, potrzebuje raczej informacji o tym:
1. Jak żyć z chorobą psychiczną
2. Dlaczego w większym stopniu pomagamy ludziom chorym przewlekle, zakaźnie itp. niż chorym psychicznie
3. Rola rodziny w leczeniu chorób psychicznych
4. Wykluczenie społeczne osób chorych psychicznie

Help :angel:
"Moje marzenia nie leżą w przyszłości, moje marzenia to przeszłość... tylko o niej śnię"

Re: Referat na psychologie

przez Majster 23 maja 2010, 09:13
miniSD napisał(a):Szukam materiałów na referat o (o ironio!)
Jest tu miejsce na ironie? Gdzie? Cos przegapilem?
miniSD napisał(a):chorobach psychicznych, nie chodzi o przykłady chorób gdyż to mam,
A jakie masz?
miniSD napisał(a):potrzebuje raczej informacji o tym:
1. Jak żyć z chorobą psychiczną
2. Dlaczego w większym stopniu pomagamy ludziom chorym przewlekle, zakaźnie itp. niż chorym psychicznie
3. Rola rodziny w leczeniu chorób psychicznych
4. Wykluczenie społeczne osób chorych psychicznie
Jak sie tylko dowiesz - nie zapomnij nam tu napisac ;) Chociaz... stawiam w ciemno, ze jak tą wiedze zdobedziesz, to na mysl Ci nie przyjdzie, zeby tu wrócic i podzielic sie tą wiedzą. Raczej znikniesz za horyzontem zdarzen i zapomnisz, ze tu byles. Poza tym mysle, ze skoro zalozyles taki wątek, tzn ze nie zadales sobie trudu lektury pozostalych, w ktorych byc moze znalazlbys odpowiedz. Nie chcialo sie? Nie wpadles na to? Leniuszek .. :P
Pozdrawiam ;)
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez *Monika* 23 maja 2010, 09:28
Majster, Rozwaliłeś mnie totalnie :mrgreen:
Wczoraj weszłam tutaj, ale sobie pomyśalam,ze moja wiedza raczej jet znikoma, a gdybym zaczęła pisać w oparciu o swój przykład...mogłoby to skończyć się zamknięciem watku ;)
Obrazek
Główny Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Majster 23 maja 2010, 09:34
Monika1974 napisał(a):Majster, Rozwaliłeś mnie totalnie :mrgreen:
Jak to? Serio, nie kumam.
Monika1974 napisał(a):Wczoraj weszłam tutaj, ale sobie pomyśalam,ze moja wiedza raczej jet znikoma, a gdybym zaczęła pisać w oparciu o swój przykład...mogłoby to skończyć się zamknięciem watku ;)
Dlaczego? Ja mysle, ze powod zamkniecia wątku bedzie inny: zostanie przeniesiony do wątku zbiorczego dla studentów. Pozdrawiam, milego dzionka ;)
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez miniSD 23 maja 2010, 13:03
Majster, jeśli miałeś tylko tyle do napisania nie musiałeś się wysilać tyle to i ja wiedziałem ;)
Nie, nie znalazłem odpowiedzi w książkach, z którymi pracowałem a jeśli ktokolwiek chciałby abym podzielił się tą wiedzą to nie ma problemu.
"Moje marzenia nie leżą w przyszłości, moje marzenia to przeszłość... tylko o niej śnię"

przez *Monika* 23 maja 2010, 13:30
Śmiertelniczka, :mrgreen:
Obrazek
Główny Moderator

przez soulfly89 23 maja 2010, 14:31
Ten temat sobie poczytaj. Wykluczenie jak nic.

post320065.html#p320065

Do Śmiertelniczki - psychologia tak się składa jest przedmiotem na wielu kierunkach. I nie zniechęcać mi to ludzi do studiowania! :nono: Po psychologii niekoniecznie trzeba być zawodowo psychologiem! A jak pójdziesz na studia, to na pewno znajdziesz wiele zaburzonych osób ;) także wśród wykładowców ;).

przez miniSD 23 maja 2010, 18:56
Śmiertelniczka, ja najlepiej potrzebowałbym książek. Wujka Google już używałem, btw studiuje socjologie :mrgreen:
Nie jestem 'chyba' osobą zaburzoną ja JESTEM osobą zaburzoną ciągle się burze :mrgreen:

soulfly89, dzięki, dzięki wszystko się przyda. :smile:

przez Magdaa 24 maja 2010, 02:00
Śmiertelniczka napisał(a):
Monika1974 napisał(a):Śmiertelniczka, :mrgreen:
;)

MiniSD, swoją drogą, jesteś chyba osobą zaburzoną. Nie sądzisz, że te studia raczej nie są dla Ciebie? Z tego co wiem, takie osoby nie powinny studiować psychologii, bo potem patrzą na pacjentów pod kątem swoich zaburzeń. Dobry psycholog powinien być jak czysta kartka...

Ja mam przedmiot ''Psychologia'' a studiuję turystykę i rekreację 8)
Magdaa

Sortuj wg