Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy jestem szalona?


Rekomendowane odpowiedzi

Posłuchajcie, jestem normalną osobą, nie mam nerwicy natręctw itp, ale jestem wyjątkowo samotna, a na moje życie wpływa aż z bardzo relacja z matką (mam 17 lat), często słyszałam jak rodzice się kłócili, często moja mama mówiła "idę się zabić", a ja biegłam za nią żeby tego nie robiła, oczywiście nie miała zamiaru tego zrobić, po prostu chciała wpłynąć na tatę, kilka razy się ciełam, przed chwilą mama powiedziała gdy się kłóciłyśmy żebym się porżneła, powiedziała, że jestem psychiczna, nie zrozumcie mnie źle moja rodzina jest jak każda, czyli normalna na zewnątrz, pogmatwana w środku. Myślę, że na mnie moją zbyt silny wpływ rodzice: gdy kocham się ze swoim chłopakiem to czuję poczucie winy i paniczny starach przed zajściem w niechcianą ciąże, bo oni mnie wyrzucą za to z domu, gdy chciałam zrzucić kilka kilo po zimie nie mogłam, bo moja mama zbyt bardzo bała się, że popadnę w anoreksję i mi nie pozwoliła poprzez kłótnie o jedzenie. Powiedźcie, czy to minie gdy się wyprowadzę?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" Etiologia niektórych zaburzeń psychicznych może być związana ze stopniem, w jakim temperament dziecka pasuje do temperamentu figury rodzicielskiej. Szczególnie drażliwe dziecko względnie dobrze radzi sobie w relacji ze spokojną i powściągliwą matką, ale może mieć znacznie większe problemy z matką nerwową. Dzięki modelowi dopasowania nie obwiniamy ani dzieci, ani rodziców za późniejsze problemy psychiczne"

- Gabbard Glen

 

-- 11 mar 2012, 09:56 --

 

a tak nawiasem mowiac to nie mysl ze inni maja lepszych rodzicow,

moi rodzice tez przeginali i przeginaja dalej palke

narazie nie bedziesz sie mogla wyprowadzic wiec polecam psychoterapie aby przynajmniej zachowanie twoich rodzicow nie powodowalo taki rozdzwiek emocjonlny w twoim wnetrzu

i twoi rodzice nie sa wszechmocni - 17 lat to wystarczajacy wiek aby prowadzic z rodzicami batalie o nizaleznosc

pisz dalej co u ciebie slychac

moge doradzac ci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×