Brak miesiaczki od pol roku, jakie hormony lub choroby?

Inne zaburzenia.

przez damaged0 14 cze 2014, 19:10
jak w tytule..jakie hormony zbadac i jakiej dolegliwosci objawem jest zanik miesiaczki?
Szczesliwie wyleczona z bulimii dzieki fluoksetynie:)
Depresja wciaz.

przez elo 14 cze 2014, 19:16
to rak albo w ostatecznosci rak ale raczej rak

serio nie mialam przez 6 miechow i zyje polecam przejsc sie do ginekologa i po sprawie
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

przez damaged0 14 cze 2014, 19:45
elo napisał(a):to rak albo w ostatecznosci rak ale raczej rak

serio nie mialam przez 6 miechow i zyje polecam przejsc sie do ginekologa i po sprawie

cykam sie leków że dostane jakieś mutant hormony i zczne tyć do rozmiarów wieprzowiny, tak
wole juz byc bezplodna chyba :D
Depresja wciaz.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez PonuraZniwiarka69 14 cze 2014, 19:59
Masz zaburzenia odzywiania i pytasz skad brak miesiaczki?
PonuraZniwiarka69

przez niosaca_radosc 14 cze 2014, 20:48
Przyczyny mogą być różne. Na pierwszym miejscu postawiłabym na ED, bo jeśli masz z tym problem, to najprawdopodobniej chodzi o to, ale to może być także skutek leków czy problemów z tarczycą albo jeszcze wielu innych spraw typowo ginekologicznych.
Wniosek: konieczna wizyta u ginekologa.
Problemem nie jest problem. Problemem jest Twoje nastawienie do problemu
Moderator

przez damaged0 14 cze 2014, 22:02
PonuraZniwiarka69 napisał(a):Masz zaburzenia odzywiania i pytasz skad brak miesiaczki?

tak, dokładnie. ostatnio jem dosc normalnie, pomijajac napady, i tak naprawde nie spadam juz z wagi, pozostalam przy takiej naturalnej dla mojej sylwetki wadze i nie mam wcale tak niskiego bf% zeby od wychudzenia znikl mi okres. dlatego podejrzewam homony... pewnie niezle namieszalam,ale ide niedlugo na badania

-- 14 cze 2014, 22:05 --

niosaca_radosc napisał(a):Przyczyny mogą być różne. Na pierwszym miejscu postawiłabym na ED, bo jeśli masz z tym problem, to najprawdopodobniej chodzi o to, ale to może być także skutek leków czy problemów z tarczycą albo jeszcze wielu innych spraw typowo ginekologicznych.
Wniosek: konieczna wizyta u ginekologa.

tak wlasnie podejrzewam, tarczyce lub ogolne zaburzenia w gospodarce hormonalnej :"( pojde na badania i to ogarnę jakoś,bo tak jak nigdy mnie to nie ruszało,nagle zaczęło. ale jak dosyane tuczace hormony to j#bać to,wole nie miec okresu :D tak bardzo brak logiki
Depresja wciaz.

przez niosaca_radosc 14 cze 2014, 23:11
to j#bać to,wole nie miec okresu
Też tak myślałam dopóki gin nie wytłumaczył mi jak to wygląda. Bez miesiączki wszelkie choroby układu rozrodczego łapie się jak katar. Od jakiś łagodnych po drożdżaki, grzybice, endometriozy, a w skrajnych przypadkach nowotwory i bezpłodność.
Ja dostałam "łagodny lek" wywołujący Duphaston, który nie powoduje tycia w ogóle, a resztą mam się zająć, żeby wyregulować organizm. U mnie to przede wszystkim opanowanie ED, schudnięcie, zejście z leków i kontrole hormonalne - w tym tarczycy.
Także nie bój się i lepiej spróbuj to opanować.
Powodzenia życzę
Problemem nie jest problem. Problemem jest Twoje nastawienie do problemu
Moderator

przez marimorena 15 cze 2014, 00:30
nie trzeba wcale bardzo niskiego bmi żeby były takie konsekwencje, wystarczy przełączenie na tryb oszczędzania. pewnie wyjdą ci zmiany hormonalne ale nie biorą się znikąd tylko właśnie z twoich pierwotnych problemów.

przez Imipramina 15 cze 2014, 08:08
damaged0 napisał(a): cykam sie leków że dostane jakieś mutant hormony i zczne tyć do rozmiarów wieprzowiny, tak
wole juz byc bezplodna chyba :D

Twoje życzenie może się spełnić i wtedy będzie płacz
jak nie przytyjesz, nie będziesz miała okresu, mogą Ci jajniki przedwcześnie wygasać (coś na wzór przedwczesnej menopauzy) i wtedy będziesz żałować

-- 15 cze 2014, 08:11 --

damaged0 napisał(a): tak wlasnie podejrzewam, tarczyce lub ogolne zaburzenia w gospodarce hormonalnej :"( pojde na badania i to ogarnę jakoś,bo tak jak nigdy mnie to nie ruszało,nagle zaczęło. ale jak dosyane tuczace hormony to j#bać to,wole nie miec okresu :D tak bardzo brak logiki

jeśli to tarczyca to ona i tak ma wpływ na wagę - w nadczynności chudniesz, w niedoczynności tyjesz - wyrównasz, wracasz do wagi normalnej

bezpłodność - Twój wybór i myślenie nastolatki, jak zaczną wygasać jajniki to już nic nie zrobisz - wtedy nawet in vitro nie da się zrobić

przez damaged0 15 cze 2014, 12:19
Imipramina napisał(a):
Twoje życzenie może się spełnić i wtedy będzie płacz
jak nie przytyjesz, nie będziesz miała okresu, mogą Ci jajniki przedwcześnie wygasać (coś na wzór przedwczesnej menopauzy) i wtedy będziesz żałować

bezpłodność - Twój wybór i myślenie nastolatki, jak zaczną wygasać jajniki to już nic nie zrobisz - wtedy nawet in vitro nie da się zrobić

*myślenie osoby chorej na zaburzenia odżywienia
masz w ogóle ed? bo wydajesz się być strasznie cyniczna w stosunku do mnie
Depresja wciaz.

przez PonuraZniwiarka69 15 cze 2014, 13:10
damaged0, wiesz czym skutkuje dluzszy brak miesiaczki?
Perimenopauza - normalnie zaczyna sie okolo 35 roku zycia, przypomina objawy prawdziwej menopauzy, ale wystepuje nawet na kilka do 10 lat przed nia i jest jej zapowiedzia.
Uwarzasz, ze nieregularna miesiaczka lub jej brak, uderzenia goraca, uczucie oslabienia, silne pocenie, problemy z pamiecia, bezsennosc, zmiany nastrojow, zwolnienie metabolizmu, czeste zlapalenia pecherza i pochwy, osteoporoza, suchosc pochwy i przedwczesne starzenie sie sa lepsze niz regularny okres?

Piszesz, ze jesz normalnie - nikt, ze stwierdzonym ED, nie je normalnie ;) Nawet jesli nie masz niedowagi, a masz zla diete, organizm nie funkcjonuje jak powinien. Jesli nie masz w diecie odpowiedniej ilosci tluszczy, nie dzialaja Ci normalnie hormony, nie funkcjonuje poprawnie przysadka mozgowa i masz widoczny u siebie skutek.
Dolacz do diety zdrowe tluszcze (ryby morskie, nasiona slonecznika, pestki dyni, awokado, oliwe z oliwek) i idz do ginekologa, bo na forum nikt Ci nie wywrozy z fusow, co Ci dolega.
PonuraZniwiarka69

Sortuj wg