nadwrażliwość nadaktywność

Inne zaburzenia.

nadwrażliwość nadaktywność

przez LitrMaślanki 07 lis 2010, 23:40
jakie są przyczyny nadaktywności i nadwrażliwości . Nie chodzi mi o to która jednostka chorobowa może powodować taki sposób odbioru rzeczywistości . Tylko o to jakie są elementarne powody tych stanów . I jeszcze jedno pytanie .
Dystymia ,w tym stanie często można odnaleźć nadwrażliwość ? Afektywna dwubiegunowa ,charakteryzuje się nadaktywnością ? Tak ?
LitrMaślanki

Re: nadwrażliwość nadaktywność

przez Piorunka 07 lis 2010, 23:42
hm...nie wiem ;/
Piorunka

przez Nodame 07 lis 2010, 23:49
Podobno za nad-aktywność wini się za wysoki poziom cukru we krwi,spotkałam się nawet z opinia, że ADHD jest podsycane słodyczami, fakt takie stwierdzenia mają sens, ale na moim przykładzie to się nie sprawdza, przez prawie 3 tygodnie nie jadłam żadnych słodyczy, pieczywa, mąki itp. a jak byłam nadpobudliwa tak nadal jestem - szczerze mówiąc miałam wtedy nawet więcej energii niż zwykle - moje zachowanie w takich chwilach trzeba po prostu zobaczyć na własne oczy, skrzyżowanie zająca z wiewiórką :lol:

A nadwrażliwość? Sama nie wiem nawet kiedy ona się kształtuję, ja od dziecka byłam beksą, więc nie wiem jaki czynnik mógłby na to wpływać.
Nodame

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez LitrMaślanki 07 lis 2010, 23:53
w sumie to ja szukam takiej książkowej definicji powodów tych dwóch zjawisk . Aliiii coś mam problem ze znalezieniem :( no ..może ktoś sobie przypomni co jest powodem tych cholerstw ?
LitrMaślanki

przez Shadowmere 08 lis 2010, 00:01
Masz delikatny,podatny na zranienie uklad nerwowy..i odbierasz bodzce silniej.Nie masz swojej skorupki,ot co.
Shadowmere

Sortuj wg