Hipomania - czy można samemu ją rozpoznać?

Inne zaburzenia.

Hipomania - czy można samemu ją rozpoznać?

przez Jeżozwierz 07 lis 2010, 16:58
Rzadko, co jakiś czas nagle wzrasta mi samoocena i czuję się potęgą. Bardzo przyjemny jest ten stan. Mam wtedy wyśmienity nastrój jak nigdy. Wtedy pojawiają się objawy podobne do urojeń np. ostatnio chęć stworzenia systemu operacyjnego, który miał mi przynieść sławę a ludzi uszczęśliwić, chociaż programować nie umiem. Brałem antydepresant, który mógł indukować manię ale tego nie zrobił. Czy to hipomania czy po prostu zwyczajny wzrost nastroju?

Pytałem się o to psychiatryczki internetowej i twierdzi, że to mógł być epizod hipomaniakalny. A wy jak myślicie?
Ostatnio edytowano 07 lis 2010, 17:02 przez Jeżozwierz, łącznie edytowano 1 raz
Jeżozwierz

Re: Hipomania - czy można samemu ją rozpoznać?

przez linka 07 lis 2010, 17:02
Jeżozwierz, a co sądzi o tym twój psychiatra? Ty w ogóle chodzisz na terapię? Jak reaguje twój psychiatra na to, ze od 7 lat siedzisz w domu? On o tym wie w ogóle? Skończyłeś jakąś szkołę?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Jeżozwierz 07 lis 2010, 17:23
Zanim wybuchła psychoza to przez tydzień miałem ten stan hipomanii? i czułem się taaaki potężny. To był najsilniejszy stan hipomanii? jaki miałem a miałem już ich 3. Ostatni był miesiąc temu i znowu był nagły wzrost samooceny i nastroju i k****wica mnie brała jeśli nie myślałem nad projektem stworzenia i uszczęśliwienia ludzi. Ostatnio chciałem usilnie zakładać nową religię.

Lekarz nie wie o tym i bardzo boję się mu o tym powiedzieć bo może se może coś o mnie złego pomyśli.

Mówiłem mu o izolacji ale on się wypytał czy to ma urojeniowe podłoże, ja powiedziałem, że nie więc przepisał mi Seronil, który brałem tylko 2 tygodnie po czym mi odstawił i żadnego już antydepresanta nie biorę.

Biorę też Depakine 300 na pdaczkę, a przy okazji jest stabilizer.

[Dodane po edycji:]

Skończyłem tylko liceum.
Jeżozwierz

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Shadowmere 07 lis 2010, 21:38
To mogla byc hipomania.
Marsz do lekarza,do szpitala na obserwacje..
Shadowmere

przez Jeżozwierz 08 lis 2010, 14:21
Wyczytałem, że w hipomanii nie ma urojeń a ja je wtedy miewam bo mówiłem o tym lekarzowi.
Jeżozwierz

przez Rambo123 08 lis 2010, 15:47
Moim zdaniem to była czysta mania. W hipomani jest podwyższony nastrój ale nie aż tak. Postępuje się logicznie na tym podwyższonym nastroju. Nie robi się głupstw.
Ech życie.

przez Jeżozwierz 08 lis 2010, 15:54
Ale w manii to jest pociąg do hazardu, alkoholu, sexu, ryzyka, gonitwa myśli, słowotok, euforia a ja miałem tylko znaczne podwyższenie nastroju, samooceny, urojenia wielkościowe, drażliwość jeśli moje projekty nie wychodziły, czucie się wszechmocnym i najlepszym.
Jeżozwierz

przez Rambo123 08 lis 2010, 16:03
Objawy któreś przytoczył nie muszą występować równolegle. Wystarczy jeden objaw przekraczający znacznie normy normalnego postępowania. Ja w hipo mam tylko podwyższony nastrój i chęci to pracy. Żadnych negatywów. Po prostu uroczy ze mnie człowiek. :yeah:
Ech życie.

przez Mattej 09 lis 2010, 18:44
Jeżozwierz napisał(a):Ale w manii to jest pociąg do hazardu, alkoholu, sexu, ryzyka, gonitwa myśli, słowotok, euforia a ja miałem tylko znaczne podwyższenie nastroju, samooceny, urojenia wielkościowe, drażliwość jeśli moje projekty nie wychodziły, czucie się wszechmocnym i najlepszym.

Wnioskuję, że masz zachowaną świadomość i krytycyzm wobec swoich objawów, a to dobrze, bo można coś z tym robić. Ja przed braniem olanzapiny też miewałem takie jazdy, czasami bez krytycyzmu, a i były oddziaływania na odległość i takie tam.
Powinieneś porozmawiać z doktorem, ja bym się nie bał kontaktu z nim.

przez Jeżozwierz 09 lis 2010, 18:47
Podczas "epizodu" nie wiedziałem, że to urojenia bo bym je racjonalizował.
Jeżozwierz

przez Mattej 09 lis 2010, 18:52
Jeżozwierz napisał(a):Podczas "epizodu" nie wiedziałem, że to urojenia bo bym je racjonalizował.

Wiem o czym mówisz, ja dopiero na neuroleptyku nauczyłem się je racjonalizować co nie oznacza, że ich nie ma. Po prostu teraz mniej przeszkadzają w normalnym funkcjonowaniu.

przez Jeżozwierz 09 lis 2010, 18:53
Masz chad czy schizoafekt?
Jeżozwierz

przez Mattej 11 lis 2010, 19:15
Jeżozwierz napisał(a):Masz chad czy schizoafekt?

Coś ze schi... Albo schizofrenia, albo zaburzenia osobowości. Lekarze wahają się z diagnozą. Zresztą, wolę skupić się na prawidłowym leczeniu niż na diagnozie.

Sortuj wg