Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipomania - czy można samemu ją rozpoznać?


Gość Jeżozwierz

Rekomendowane odpowiedzi

Rzadko, co jakiś czas nagle wzrasta mi samoocena i czuję się potęgą. Bardzo przyjemny jest ten stan. Mam wtedy wyśmienity nastrój jak nigdy. Wtedy pojawiają się objawy podobne do urojeń np. ostatnio chęć stworzenia systemu operacyjnego, który miał mi przynieść sławę a ludzi uszczęśliwić, chociaż programować nie umiem. Brałem antydepresant, który mógł indukować manię ale tego nie zrobił. Czy to hipomania czy po prostu zwyczajny wzrost nastroju?

 

Pytałem się o to psychiatryczki internetowej i twierdzi, że to mógł być epizod hipomaniakalny. A wy jak myślicie?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim wybuchła psychoza to przez tydzień miałem ten stan hipomanii? i czułem się taaaki potężny. To był najsilniejszy stan hipomanii? jaki miałem a miałem już ich 3. Ostatni był miesiąc temu i znowu był nagły wzrost samooceny i nastroju i k****wica mnie brała jeśli nie myślałem nad projektem stworzenia i uszczęśliwienia ludzi. Ostatnio chciałem usilnie zakładać nową religię.

 

Lekarz nie wie o tym i bardzo boję się mu o tym powiedzieć bo może se może coś o mnie złego pomyśli.

 

Mówiłem mu o izolacji ale on się wypytał czy to ma urojeniowe podłoże, ja powiedziałem, że nie więc przepisał mi Seronil, który brałem tylko 2 tygodnie po czym mi odstawił i żadnego już antydepresanta nie biorę.

 

Biorę też Depakine 300 na pdaczkę, a przy okazji jest stabilizer.

 

[Dodane po edycji:]

 

Skończyłem tylko liceum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w manii to jest pociąg do hazardu, alkoholu, sexu, ryzyka, gonitwa myśli, słowotok, euforia a ja miałem tylko znaczne podwyższenie nastroju, samooceny, urojenia wielkościowe, drażliwość jeśli moje projekty nie wychodziły, czucie się wszechmocnym i najlepszym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w manii to jest pociąg do hazardu, alkoholu, sexu, ryzyka, gonitwa myśli, słowotok, euforia a ja miałem tylko znaczne podwyższenie nastroju, samooceny, urojenia wielkościowe, drażliwość jeśli moje projekty nie wychodziły, czucie się wszechmocnym i najlepszym.

Wnioskuję, że masz zachowaną świadomość i krytycyzm wobec swoich objawów, a to dobrze, bo można coś z tym robić. Ja przed braniem olanzapiny też miewałem takie jazdy, czasami bez krytycyzmu, a i były oddziaływania na odległość i takie tam.

Powinieneś porozmawiać z doktorem, ja bym się nie bał kontaktu z nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×