wegetacja

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

wegetacja

przez marcing 28 lut 2014, 22:00
Witam. Mam 40 lat i od pewnego czasu (5 - 6 lat) mam wrażenie, że totalnie marnowałem i marnuję swoje życie. Głównym powodem tego jest pewnie to, że nie mogę znaleźć normalnej pracy, mimo dobrego wykształcenia i dosyć specjalistycznego doświadczenia. Ale to nie jedyny powód. Od kiedy pamiętam, nie mam na nic ochoty i codziennie rano muszę się mocno motywować żeby wstać z łóżka. Nic nie wydaje mi się ważne i na niczym mi nie zależy. Moje życie rodzinne oczywiście też nie istnieje i nawet dzieci nie są w stanie spowodować, że zacząłbym patrzeć na świat bardziej optymistycznie.
Kiedyś miałem jakieś plany i nadzieje, ale teraz boję się zacząć robić coś nowego żeby nie przeżywać ponownie porażek. Nie mam jeszcze myśli samobójczych ale żyć tak dalej też się nie da.

wegetacja

przez Elend 01 mar 2014, 00:53
Brak pracy może naprawdę bardzo dołować. Skoro masz te doświadczenie i wykształcenie to skad ten problem ze znalezieniem czegoś?
Elend

wegetacja

przez iskier 03 mar 2014, 18:32
Nie czujesz obowiązku polepszenia swojego statusu dla dobra dzieci?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

wegetacja

przez khaleesi 05 mar 2014, 17:26
Brak pracy faktycznie może dołować. A próbowałeś otworzyć własny biznes?
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Sortuj wg