ot

Hasiok.

Relacja z Bogiem - wg nauczania KrK

przez atic 22 sie 2016, 20:53
w sumie lepiej by było gdyby malowanie się i makijaże u kobiet były postrzegane jako nietakt w społeczeństwie i żeby większość jednak się nie malowała.
jest to pewnego rodzaju oszustwo.
atic

przez Michellea 22 sie 2016, 21:02
atic, może i jest, ale Wy, mężczyźni nie jesteście przecież idiotami i wiecie, że kobieta ma na twarzy makijaż ;)
Zresztą myślę, że gdybyś zobaczył te tłumy nieumalowanych kobiet, to stwierdziłbyś, że jednak lepiej było z makijażem :D

przez iiwaa 22 sie 2016, 21:35
Michellea napisał(a):iiwaa, mnie też ten tekst dziwi (może poza tym, że trochę przeceniała swoje ciało nad resztę, ale nie wiem czy tak było). Nie ma w katolicyzmie takich restrykcyjnych reguł co do ubioru. Wyrzucanie jedzenia nie jest dobre, ale bez przesady, jeśli się kupuje z głową i nie wyrzuca połowy, to nie ma co dramatyzować. W ten sposób to można się nabawić nerwicy natręctw.

Zresztą to jest objawienie prywatne, katolicy nie mają obowiązku wierzyć w ich prawdziwość, nawet jeśli Kościół ją potwierdzi.

Cholera wie jak było, bo babka znowu porządnie wszystko wyolbrzymia.
Wyrzucanie jedzenia nie jest dobre, ale jak nie mam ochoty na ser, który pewnie się za kilka dni zepsuje, to przecież nie napcham się tego sera i nie porzygam, byle tylko się nie zepsuł :D

Nietaktem może być co najwyżej zbyt mocny makijaż, nie makijaż w ogóle
Zresztą mężczyźni - mówiąc, że wolą kobiety nieumalowane - mają na myśli często mocny makijaż właśnie.
A makijaż - nawet jeśli używa się wielu produktów - wcale nie musi być widoczny gołym okiem.
Naliczyłam, że - o matko, nie wiedziałam, że aż tyle :D - sama używam (na co dzień) 17 kosmetyków do zrobienia makijażu i większość powie, że mam bardzo delikatny makijaż. Bo wystarczy nie walić tego tonę, tylko dawać odrobine w pewne miejsca.
Można zrobić sobie ordynardy makijaż 4 kosmetykami, można zrobić delikatny, używając ich nawet 20.
Zwłaszcza że używam bezbarwnego pudru, który tylko matowi.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez atic 22 sie 2016, 21:43
Michellea,

czyli twierdzisz, że większość kobiet jest brzydka bez makijażu?
atic

przez iiwaa 22 sie 2016, 21:56
atic napisał(a):Michellea,

czyli twierdzisz, że większość kobiet jest brzydka bez makijażu?

Co prawda nie do mnie skierowane, ale pozwolę sobie odpowiedzieć, bo odpowiedź jest dość oczywista.
Makijaż ma na celu zamaskowanie niedoskonałości i podkreślenie atutów.
Mówiąc niedoskonałości - nie tylko zmarszczki i przebarwienia, ale też jakieś nierówności w rysach twarzy (mamy przecież konturowanie), bladość, szarość, niewyraziste brwi, słabe rzęsy, niewyspanie.

Nawet najpiękniejsza kobieta przy poprawnie wykonanym makijażu będzie ładniejsza niż bez niego.
Tak - większość kobiet bez makijażu gorzej wygląda niż z nim.
Ja na przykład jestem blada. W makijażu już nie jestem (i nie chodzi o to, że nagle mam tonę tapety, po prostu policzki muśnięte różem, a zagłębienie pod kością policzkową ciut ciemniejszym pudrem sprawia, że już nie wyglądam niezdrowo).

przez atic 22 sie 2016, 21:59
to tak jakbym sobie do bluzy wkładał watę imitującą duże mięśnie.
atic

przez Michellea 22 sie 2016, 22:11
Nie twierdzę, że jest brzydka, niektóre są nawet bardzo ładne bez. Natomiast makijaż maskuje niedoskonałości, a nie jestem pewna czy mężczyźni chcą widzieć te niedoskonałości.

A ubiór też jest w pewnym sensie oszustwem. Większość facetów wygląda lepiej w garniturze, a w powyciąganych ciuchach gorzej. Poszedłbyś na randkę źle ubrany? Ludzie raczej ubierają się wtedy ładnie, żeby podkreślić atuty, a ukryć wady. To też jest w tym sensie oszustwo ;)

przez iiwaa 22 sie 2016, 22:18
atic napisał(a):to tak jakbym sobie do bluzy wkładał watę imitującą duże mięśnie.

Nie wszystkie kobiety lubią duże mięśnie ;)
Spójrz na garnitury typu slim fit.
One nawet tych standardowych poduch w marynarkach nie mają. Wcięcie w pasie i dość wąskie nogawki.
A wysocy, szczupli panowie wyglądają w nich obłędnie.

przez iiwaa 22 sie 2016, 22:22
Michellea napisał(a):
A ubiór też jest w pewnym sensie oszustwem. Większość facetów wygląda lepiej w garniturze, a w powyciąganych ciuchach gorzej. Poszedłbyś na randkę źle ubrany? Ludzie raczej ubierają się wtedy ładnie, żeby podkreślić atuty, a ukryć wady. To też jest w tym sensie oszustwo ;)

Znajomy poseł w upale 30 stopni był w marynarce.
Ja: ściągnij sobie tę marynarkę.
P (jak poseł, imię nie na P): nie mogę, bo mam za duży brzuch
Ja: przecież się zagotujesz
P: zegarek sobie ściągnę, ciut chłodniej mi będzie
:D
Tak sobie kreował wizerunek przystojnego mężczyzny (jest, nie da się zaprzeczyć, tylko no... brzuch mu urósł od szybkiego trybu życia i jedzenia w drodze hot dogów. Choć teraz schudł - nowotwór żołądka skutecznie go wystraszył).

przez tosia_j 22 sie 2016, 22:38
jakas obłedna obsesja na punkcie bycia pieknym
outsider

przez iiwaa 22 sie 2016, 22:41
tosia_j napisał(a):jakas obłedna obsesja na punkcie bycia pieknym

u kogo, u posła?
Gdzie tam, raczej dbanie o głosy wyborców - kobiet estetek :D
Poseł, który planował start w eurowyborach, musi się przecież dobrze prezentować :D
Gdyby miał obsesję na punkcie bycia pięknym, to by tych hot dogów nie wsuwał i ćwiczył.

przez Michellea 22 sie 2016, 22:45
No i odeszliśmy od tematu :(

Czy osoby,bezdzietne są gorsze ?

przez iiwaa 23 sie 2016, 02:04
atic napisał(a):
to są błędy logiczne :)

tak dokładniej sofizmaty ;)

Czy osoby,bezdzietne są gorsze ?

przez Ivaaa 23 sie 2016, 07:57
Moim zdaniem, uświadomienie sobie, że nie chce się mieć dzieci i nie posiadanie ich jest o wiele bardziej odpowiedzialne i mądre niż rodzenie ich na siłę i robienie im krzywdy.

Sortuj wg