Dziwne mysle ze nie mam sie po co uczyc..

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Dziwne mysle ze nie mam sie po co uczyc..

przez ronaldinho 17 lis 2009, 23:58
Witam. Mam taki problem. Kiedys dobrze sie uczyłem, a dokładnie rok temu. Miałem srednia 4.90. Teraz mam słabsze oceny. I mam takie głupie natrectwa ze po co sie uczyc skoro jestem słaby i po co mam sie rownac z tymi lepszymi w klasie. To mnie dreczy, z jednej strony bym chciał sie uczyc, a zdrugiej te mysli mi nie daja, ze po co skoro jestem słaby i nie ma sie z tamymi rownac nawet. Dziwne to jest bardzo ;/ Przeszkada mi niestety w uczeniu sie. Pozdrawiam!

Re: Dziwne mysle ze nie mam sie po co uczyc..

przez Adaś2222 18 lis 2009, 00:34
To może ucz się dla siebie? I nie oceniaj się z innymi.

Re: Dziwne mysle ze nie mam sie po co uczyc..

przez GrzegorzG 18 lis 2009, 13:35
Myślę, że powodem jest Twoja nerwicowa ambicja (nie mam tu nic złego na myśli!). Szło Ci gładko, ale kiedy okazało się, że trzeba się mocniej wysilić, bo pojawiała się realna konkurencja, straciłeś zainteresowanie dla całej sprawy (tzn. tak sobie tłumaczysz), wzgardziłeś tym wszystkim, chcesz się wyróżnić, wybić przez nicnierobienie. Myślę, że pragniesz tym podświadomie zwrócić uwagę otoczenia, że masz jakieś inne problemy. Twoja ambicja bowiem była tylko elementem kompensującym niskie poczucie własnej wartości (,,skoro nie jestem nic wart, to przynajmniej to co robię będzie coś warte i dzięki temu zyskam uznanie"). Kiedy element wiedzy, pracowitości i zdolności przestał Cię szczególnie wyróżniać w klasie, poczułeś się zagrożony i postanowiłeś pójść w drugą skrajność - brak zainteresowania nauką. Jesteś przecież teraz ponad ten tłum, nie będziesz się z nim mierzył.
Skąd to wiem? Sam tak miałem.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg