ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez tomasz_xyz 08 paź 2014, 20:32
odstawiam ten badziew, jest mi chyba obojętny
tomasz_xyz

przez rinakata 10 paź 2014, 18:39
Hej witajcie ! Pisałam ostatnio o pewnym problemie który mnie trapi.. Jednak coraz bardziej przysparza mi problemów i myśli.. Już mam za sobą powroty do tabletek antydepresyjnych itp. Jakiś czas tego wykryto u mnie zapalenie tarczycy. Biorę euthyrox. Już jakoś około rok brałam escitalopram w dawce 10 mg. Stwierdziłam po roku razem z lekarzem że mogę zmniejszyć dawkę do 5 mg. (życie też mi się uspokoiło trochę). Oczywiście podczas brania 10 mg przytyłam 10 kg które za cholerę nie mogę zrzucić.

Do sedna. Brałam 5 mg, później co dwa dni.. I chciałam odstawić.. Ale zaczęłam mieć straszne ''prądy'' w głowie, zawroty, dziwny dyskomfort. I za każdym razem wymiękałam !!!!! i znów brałam 5 mg.

Teraz biorę pół tabletki - RAZ NA CZTERY DNI. Przychodzi 4 dzień i już czuję się dziwnie, zawroty, denerwuję się, przeszkadza mi to w życiu. Nie mogę ich odstawić bo za każdym razem biorę pół żeby minęły te objawy.
NAJGORSZE jest to, że zaczynam mieć myśli, że w głowie jakieś zmiany mi się porobiły, w mózgu cos się pozmianiało. Że będzie tak zawsze. A nie chce brać co 4 dni pół tabletki, chciałabym z nich zejść.
Czy możliwe jest takie coś ?I męczące to, że libido ZEEEROWE.. Pomóżcie :((
Przerzuć kartkę, zaryzykuj, bądź dziwakiem.........

przez Tojaaa 10 paź 2014, 18:51
rinakata, nie denerwuj sie, tak ma byc. Te prądy to normalny objaw odstawienny. Po ok.2 tygodniach wszystko powinno minac

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Patryk29 10 paź 2014, 19:37
rinakata napisał(a):Hej witajcie ! Pisałam ostatnio o pewnym problemie który mnie trapi.. Jednak coraz bardziej przysparza mi problemów i myśli.. Już mam za sobą powroty do tabletek antydepresyjnych itp. Jakiś czas tego wykryto u mnie zapalenie tarczycy. Biorę euthyrox. Już jakoś około rok brałam escitalopram w dawce 10 mg. Stwierdziłam po roku razem z lekarzem że mogę zmniejszyć dawkę do 5 mg. (życie też mi się uspokoiło trochę). Oczywiście podczas brania 10 mg przytyłam 10 kg które za cholerę nie mogę zrzucić.

Do sedna. Brałam 5 mg, później co dwa dni.. I chciałam odstawić.. Ale zaczęłam mieć straszne ''prądy'' w głowie, zawroty, dziwny dyskomfort. I za każdym razem wymiękałam !!!!! i znów brałam 5 mg.

Teraz biorę pół tabletki - RAZ NA CZTERY DNI. Przychodzi 4 dzień i już czuję się dziwnie, zawroty, denerwuję się, przeszkadza mi to w życiu. Nie mogę ich odstawić bo za każdym razem biorę pół żeby minęły te objawy.
NAJGORSZE jest to, że zaczynam mieć myśli, że w głowie jakieś zmiany mi się porobiły, w mózgu cos się pozmianiało. Że będzie tak zawsze. A nie chce brać co 4 dni pół tabletki, chciałabym z nich zejść.
Czy możliwe jest takie coś ?I męczące to, że libido ZEEEROWE.. Pomóżcie :((

Póki bedziesz dostarczac organizmowi te nawet pól tabletki to te objawy nie mina, co to za pomysl zeby brac co 2 czy co 4 dni, z leków schodzi sie zmniejszajac dawki wedlug jakis tam schematów, jedni wolniej inni szybciej, ale brac co kilka dni to nie ma sensu bo organizm swiruje, we krwi stezenie raz spada raz rosnie.
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez rinakata 10 paź 2014, 22:00
Wiem jak powinno się schodzić z dawki. Kiedyś odstawiałam paroksetynę - i wiem jakie piekło wtedy przechodziłam. I jak tylko mijają 4 dni od wzięcia tej połowki zaczyna mi się przypominać jak to było.

Robię się zmęczona, odstawiam obowiązku w domu na później. Dosłownie wrak. Czyli po jakimś czasie to minie nawet jak przez długi czas przyzwyczaiłam organizm do dawkowania co 4 dni.
Wiem. Mój głupi błąd.

przez lordesmm 11 paź 2014, 20:41
Wiem jak powinno się schodzić z dawki. Kiedyś odstawiałam paroksetynę - i wiem jakie piekło wtedy przechodziłam. I jak tylko mijają 4 dni od wzięcia tej połowki zaczyna mi się przypominać jak to było.

Robię się zmęczona, odstawiam obowiązku w domu na później. Dosłownie wrak. Czyli po jakimś czasie to minie nawet jak przez długi czas przyzwyczaiłam organizm do dawkowania co 4 dni.
Wiem. Mój głupi błąd.

Witam serdecznie! Może powinnaś łykać w tym czasie duże ilości WAPNA, wapno zmniejsza przewodnictwo nerwowe i komórkowe, jest zalecane np przy uczuleniach - tak mi przyszło na myśl. Może pomoże, może nie, ale na pewno nie zaszkodzi... Pozdrawiam serdecznie i szczęść Boże :)

przez rinakata 12 paź 2014, 23:57
lordesmm napisał(a):

Wiem. Mój głupi błąd.

Witam serdecznie! Może powinnaś łykać w tym czasie duże ilości WAPNA, wapno zmniejsza przewodnictwo nerwowe i komórkowe, jest zalecane np przy uczuleniach - tak mi przyszło na myśl. Może pomoże, może nie, ale na pewno nie zaszkodzi... Pozdrawiam serdecznie i szczęść Boże :)

Dziękuję. Możliwe że o tym pomyślę - ale jeżeli już to wybiorę wapno do picia.
Przeraża mnie ilość leków które muszę brać.
Właśnie jutro będzie jakoś 4 dzień od wzięcia ostatni raz tej nieszczęsnej połówki. Teraz odczuwam już powoli prądy... Zazwyczaj są one bardziej intensywne wieczorem. Chce to przetrwać. Żeby całkowicie odstawić - boję się że lęki znów wrócą. Jeśli nie - to odkryję że w 70 % przyczyna tkwiła w nieleczonej chorej tarczycy - hashimoto. Badajcie tarczyce ludzie.

przez kachat 13 paź 2014, 11:28
Brałam lek Elicea niecałe 2 tygodnie i nigdy więcej nie tknę. Miałam takie skutki uboczne, że nerwica mi się pogłębiła kilkukrotnie. Okropne drżenia rąk, głowy, szczęki, różne mrowienia, prądy przebiegające po ciele, dziwne doznania, nasilenie lęku, budzenie się każdej nocy i niemożność zaśnięcia... Prawie 2 tygodnie po odstawieniu tabletek wciąż miałam skutki uboczne. Nigdy więcej nie wezmę tego, ani żadnego innego leku. I polecam wszystkim odstawić ten syf - chemia niczego nie leczy tylko chwilowo zalecza, zakrywa prawdziwy problem. Nie leczy przyczyny, tylko pomaga (choć akurat nie mnie) minimalizować skutki nerwicy. Wszystkim z nerwicą poleciłabym dokładnie się przebadać, bo nerwica z kosmosu się nie bierze, przyczyna jest zawsze. U mnie był to silny, długotrwały stres i napad paniki. W badaniach krwi wyszły różne nieprawidłowości, od kiedy zaczęłam leczyć ukrytą anemię i niedobory nerwica się uspokoiła i jest dobrze. Już prawie rok, bez żadnych 'psychicznych' tabletek, a było naprawdę bardzo źle. Za nerwicę może odpowiadać niedobór minerałów, zła biochemia, schorzenia tarczycy i inne rzeczy. Radziłabym najpierw się gruntownie przebadać i skorzystać z pomocy dobrego psychologa, który pomoże radzić sobie ze stresem i go minimalizować, bo faszerowanie się chemią do końca życia i bycie całe życie chorym to nie jest miła perspektywa i ja już z niej zrezygnowałam. Aha, mam do odstąpienia Elicea 10mg gdyby ktoś jednak poszukiwał (Warszawa), nie będę jej brała a szkoda wyrzucać niemal pełne opakowania. Może ktoś poradzi, co mogę z nimi zrobić..?

przez Bipolarny 13 paź 2014, 12:21
Zostawić na pamiątkę :lol: No skutki uboczne są też mnie to wkur(staram się nie klnąć na foro) ale muszę brać i to wytrzymywać zresztą są dużo gorsze leki co mają większe uboki niż esci a jednak trzeba się z nimi męczyć i łykać :? 8) Zresztą w moim przypadku bierze się psytropki do końca życia a pogodzić i znosić ich uboki nie jest łatwo.
Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Lamotrygina 150mg
obserwowany

przez rinakata 13 paź 2014, 21:04
Bipolarny napisał(a):Zostawić na pamiątkę :lol: No skutki uboczne są też mnie to wkur(staram się nie klnąć na foro) ale muszę brać i to wytrzymywać zresztą są dużo gorsze leki co mają większe uboki niż esci a jednak trzeba się z nimi męczyć i łykać :? 8) Zresztą w moim przypadku bierze się psytropki do końca życia a pogodzić i znosić ich uboki nie jest łatwo.

A dlaczego w Twoim przypadku bierze się do końca życia ? Bo ja się właśnie zastanawiam od czego to zależy. Hm????

przez Bipolarny 13 paź 2014, 21:15
rinakata napisał(a):
Bipolarny napisał(a):Zostawić na pamiątkę :lol: No skutki uboczne są też mnie to wkur(staram się nie klnąć na foro) ale muszę brać i to wytrzymywać zresztą są dużo gorsze leki co mają większe uboki niż esci a jednak trzeba się z nimi męczyć i łykać :? 8) Zresztą w moim przypadku bierze się psytropki do końca życia a pogodzić i znosić ich uboki nie jest łatwo.

A dlaczego w Twoim przypadku bierze się do końca życia ? Bo ja się właśnie zastanawiam od czego to zależy. Hm????

Bo mam Chad a przy Chad bierze się leki do końca życia. :P A jak chcesz większe rozwinięcie wpisz w google choroba afektywna dwubiegunowa itp.

Lamotrygina 150mg
obserwowany

przez devnull 14 paź 2014, 16:23
Skoro niektórych męczą skutki uboczne ESCI, który daje najmniej uboków ze wszystkich LPD,
to co by było gdyby dali Wam klasyczne FLUO albo TLPD np. doksepine czy klomipramine.
Śmiech na sali.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez lucy1979 14 paź 2014, 16:26
Ja nie mam zadnych ubokow, po większości lekow. Tylko po mirtazepinie- dramat.
Hardcore w duszy w bani Meksyk

przez Bipolarny 14 paź 2014, 16:28
devnull napisał(a):Skoro niektórych męczą skutki uboczne ESCI, który daje najmniej uboków ze wszystkich LPD,
to co by było gdyby dali Wam klasyczne FLUO albo TLPD np. doksepine czy klomipramine.
Śmiech na sali.

Ja po esci miałem sporo ubocznych na poczatku a potem jedynie pocenie mnie wkuwiało a po Fluo dosłownie żadnych.Fluo jak witaminki może z 2,3 dni leciutkie uboki a potem już zupełnie zupełnie nic :mrgreen:

Lamotrygina 150mg
obserwowany

Sortuj wg