Skocz do zawartości
Nerwica.com

Psychologia.


Penum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jestem nowy na tym forum,mam 17lat.Nie jestem pewien czy piszę w odpowiednim dziale ale mam takie pytanko...

 

Może nakreślę sytuacje by było to bardziej jasne.Od małego interesowałem się psychologią i wszystkim co z tym związane,jednak od dawna nie mogę sobie poradzić z odpowiedzią na jedno ważne pytanie...

 

 

Wyobraźmy sobie.Jesteś gdzieś daleko od domu i z pewnych przyczyn nie możesz wrócić,dni mijają...Odczuwasz coraz większą tęsknote za osobami które są dla Ciebie ważne,rodzina,przyjaciele.Odczuwasz smutek,załamanie nerwowe,za wszelką cenę chcesz wydostać się z tego miejsca i wrócić do osób które jak sądzisz czekają na Ciebie.W końcu kierujesz się na ten krok,dążysz do tego kierując się duża motywacją,czujesz strach,nienawiść,smutek ale wracasz...W końcu jesteś!Jednak okazuje się że nikt na Ciebie nie czekał nawet...Czujesz się osobą samotną,opuszczoną.Człowiek jest taki że potrzebuje 2 osoby jednak nie zawsze jest to możliwe.Nastepuje załamanie...Chcesz się po pewnym czasie podnieść lecz nie masz motywacji,można ją znaleźć w codziennych sytuacjach choćby np że 2 osoba się usmiechnie do Ciebie,jednak czasem to nie wystarczy.Jak wiadomo człowiek może być różny...jeden jest twardy drugi wrażliwy,jeden odważny drugi strachliwy.

I teraz nasuwa się pytanie.Jeżeli człowiek trafi na taką sytuacje i codzienne jakieś drobne motywacje niestety nie wystarczają,do pewnych rzeczy trzeba czasu.Mija 1,2,3,4... dzień i nic.Dalej to samo,więc pytanie moje brzmi.Jak znaleźć motywacje i ten "sens" życia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×