Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zwariowany Psycholog


Psycholog Gabinet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich Forumowiczów

Państwa Forum stanowi dla mnie olbrzymie źródło wiedzy i inspiracji do poszukiwania informacji i rozwiązań. Z natury ciekawi mnie Człowiek, jego psychika, biologia oraz funkcjonowanie na różnych płaszczyznach życia. Dociekanie istoty problemu, jego genezy i uwarunkowań pozwala w jasny sposób określić przyczynę objawów, o których tak często Państwo piszecie. Depresja, lęk, stres czy wypalenie to w dzisiejszych czasach skutki postępującej globalizacji, zatracenia norm poszanowania rodziny, godności człowieka i prawa do odpoczynku. Żyjemy w nieustającym pędzie i zapominamy, że nasz organizm powinien odpocząć, zregenerować siły. Zadając sobie pytanie warto pomyśleć kiedy ostatnio: wyłączyłam/em telefon na cały dzień, słodko leniuchowałam/em, miałam/em urlop, zmieniłem coś co mnie denerwowało,

zrealizowałam/em swoje marzenie, odważyłam/em się powiedzieć co myślę ?

Te wszystkie pytania również zadaję sobie i nie ma tutaj znaczenia czy jestem psychologiem czy nie, na pewno jestem człowiekiem, który tak jak Państwo boryka się z trudnościami jakie niesie nowy dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja ale jak się zatrzymać? jeśli wszyscy pędzą to zatrzymanie oznacza bycie z tyłu w kłębach kurzu spod nóg całej reszty.

 

Choć pewnie da się przeorganizować czas tak by o siebie zadbać - w sumie chodzi o miłość własną, zdrową troskę o siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bycie z tyłu w kłębach kurzu spod nóg całej reszty? a może z tyłu, na końcu, w ciszy lepiej można myśleć i planować? Kto jest silniejszy, ten co pędzi poddając się presji społecznej, czy ten co obserwuje, wyciąga wnioski i planuje?, kto dłużej nacieszy się życiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żyjemy w nieustającym pędzie i zapominamy, że nasz organizm powinien odpocząć, zregenerować siły. Zadając sobie pytanie warto pomyśleć kiedy ostatnio: wyłączyłam/em telefon na cały dzień, słodko leniuchowałam/em, miałam/em urlop, zmieniłem coś co mnie denerwowało,

zrealizowałam/em swoje marzenie, odważyłam/em się powiedzieć co myślę ?

 

Non stop robię ostatnio te rzeczy o których piszesz, ale nie czuję się zregenerowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę ,ze większosc osób z tego foruma robi te rzeczy i nie czują sie zregenerowanie ,raczej zdegenerowani co niektórzy juz.

 

tahela , hi hi :great:

 

a poza tym ja mówię, co myślę i przez to am kłopoty :? i realizuje swoje marzenia, które po zrealizowaniu przestają mnie cieszyć :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×