Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica od gier komputerowych?


gracz111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :) mam na imię Robert i od roku mam objawy nerwicy lękowej: Napadowe szarpnięcia serca z uczuciem "zamierania", duszności, nerwobóle, uczucie mdlenia lecz nigdy nie zemdlałem! Najgorszym jednak objawem jest ten pierwszy. :(

W gry zacząłem grać mniej więcej gdy miałem 8 lat na pegazusie ale rzadko na nim grałem wolałem wyjść na pole w piłke pograć :D ogólnie większość czasu siedziałem na dworze.

W gimnazjum zaczęło się już to zmieniać papierosy,alkohol i komputer....

Większość czasu spędzałem w domu na kompie lub wyjść gdzieś na impreze upić się jak świnia i napalić jak lokomotywa.

Rok później gdy założono mi internet było coraz gorzej :| nie raz siedzenie całymi dniami przed kompem no ale wtedy jeszcze nic mi sie nie działo do czasu... teraz mam 20lat a problemy zaczęły się gdy mialem 19 gdy zaczęły się te objawy o których napisałem na początku:( chociaż z początku te objawy były dość słabe teraz się nasiliły.

Gram w grę counter strike to jest taka strzelanka i zauważyłem że gdy w nią gram i próbuje się wyluzować to i tak się poce i serce mi lata czasem a traktuje to poprostu na luzie...

Od 2 dni nie gram i jest jakby troche lepiej, staram się wychodzic na pole i pojezdzic na rowerze czy pobiegać. Czy od gier mogła mnie złapać ta nerwica? Kiedyś pogotowie mnie nawet odwiedziło ^^

Jestem pewny że będę wracał czasem do tej gry bo ciężko się od niej oderwać całkowicie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mają gry do tego?

 

Monitory, telewizory wyświetlają serię statycznych obrazów na sekundę. Niektórzy z powodów zdrowotnych nie powinni w ogóle ani oglądać TV ani używać komputerów. Masz informację o tym na każdej instrukcji do jakiejkolwiek gry wideo.

 

Ja gram w gry bodajże od 6-7 roku życia czyli przez większość życia i nie mam tego. Często też ja kiepsko jakościowo telewizorach czy monitorach i jedynie się dorobiłem wady wzroku:P.

 

Co do pocenia się podczas gry to mi się wydaję że mocno się wczuwasz podczas gry i stąd takie a nie inne emocje. Zrób sobie z miesiąc przerwy w ogóle od komputera i TV. Odpocznij od tego.

Możesz też zwyczajnie pójść do lekarza i powiedzieć, że masz takie a nie inne objawy. On Ci powie (albo i nie) dlaczego się tak dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gracz111,

 

To oczywiste, ze gry typu Quake 3 Arena czy CS powoduja wyrzuty adrenaliny, przeciez to o to chodzi...Ale jak masz nerwice to objawy moga sie nasilac od tego.

 

Ja ze swojego expa powiem, ze jak pomykalem czasami wieczorem z 3-5 h w Quake Live to szybkie bicie serca utrzymywalo mi sie az do usniecia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gracz111,

 

To oczywiste, ze gry typu Quake 3 Arena czy CS powoduja wyrzuty adrenaliny, przeciez to o to chodzi...Ale jak masz nerwice to objawy moga sie nasilac od tego.

 

Ja ze swojego expa powiem, ze jak pomykalem czasami wieczorem z 3-5 h w Quake Live to szybkie bicie serca utrzymywalo mi sie az do usniecia...

 

 

Też gram w quake live czasami :) a tak to w cs 1.6 na steamie od 4 lat pomykam :) :D najgorsze to są akcje jakieś 1na1 gdy człowiek pod presją jest :) dokladnie tak jak mi, te bicia serca sie utrzymuja az pojde spać :) ale tak jak mówie najgorsze to są te szarpnięcia gdy człowiek juz myśli że zawał ma i podskakuje z krzesła i nie wie co robić... staram się z tego śmiać ale czasami ciezko jest. Pozdro i jak coś można kiedy pyknąć w QL :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem, że ostatnio jak gram nie umiem oderwać się od rzeczywistości. Cały czas o tym myślę i to powoduje lęki. No właściwie to jak gram w cs'a, a moja nienawiść do tępych ludzi też się objawia mega gniewem. Nie lubię słuchać dzieci i idiotów, jak warczą przez mikrofony, oraz jacy to oni wspaniali nie są. Pewnego rodzaju problemem jest też fakt, ze ja się mocno stresuje i lękam, przez co często w takich niezłych akcjach strasznie "lamię".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też grając zwykle nie umiem wyłączyć mojego wirnika myśli i po prostu on pracuje cały czas a ja gram a i tak mi dobrze idzie. Lubię się gdy gram, nie ma żadnej fobii, jestem atakującym, jestem ciężkim przeciwnikiem dla innych, a jak ktoś na mnie najeżdża to mu oddaję więc tam nie ma stresu, nie ma fobii, niejednokrotnie to ja jestem przyczyną nerwicy innych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×