Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to następstwa nerwicy natręctw?


marlod

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż trochę historii: w 2006 r. miałem do czynienia z nerwicą natręctw związaną z częstą i długa masturbacją i ogladaniem chłopaków w internecie. Pojawiły się problemy typu szybkie bicie serca, kłucie w klatce, uderzenia gorąca itp. Lekarz seksuolog zalecił mi 10mg Anafranilu codziennie wieczorem przez okres 30dni. Przeszło. Czasem jeszcze kłucie w klatce zostało, czasem takie migotanie w okolicy serca, ale generalnie rzadko. Z tym że objawy nerwicowe wracały w okresie zimowym co roku. Wiosną, latem czułem się znakomicie. W ubiegłym roku w czasie zimy lekarz zelecił mi BodyMax Plus (żeń-szeń z witaminami i magnezem). Brałem dłuzszy czas, to spowodowało generalnie większą żywotność organizmu i powrót na cotygodniowy basen (całkiem dobrze pływam).W tym roku zimą nie odczuwałem żadnych dolegliwości do czasu gdy pomyslałem sobie o przygotowaniach do ćwiczeń na siłowni. Poszedłem na trening cardio (60minut: bieżnia, rowerek, orbiterek). Max.dopuszczalne tętno dla 35latka to 148/min. Starałem się nie przekraczać tętna (max.150-155). Tak ćwiczyłem przez godzinę, z niewielkimi przerwami. Po zakończeniu treningu cardio (po 20 minutach) udałem się na ulubione 45-minutowe pływanie. No i nic nie wskazywało na jakieś problemy. Po basenie przyszedłem do domu, po ok.2 h od basenu poczułem zwiększone tętno, łopotanie w okolicach serca. Zmierzyłem puls:112/min. oraz ciśnienie: 155/85, czyli podwyzszone. Napiłem sie 2* melisy , 40kropel walerianowych no i 1 tabletka Proporanololu 10mg. Uspokoiłem się. Troche jeszcze migotanie w okolicach serca czułem kolejnego dnia w nocy (w trakcie przebudzenia). No i tutaj pytanie: Czy uważacie że przeforsowałem w sobotę będąc zarówno na treningu cardio i basenie? Nie uprawiałem sportu poza basenem 1*w tygodniu raczej. Od tego roku chodze na basen 2* w tyg. Sam basen nie powoduje jakiś komplikacji. Mam prace siedzącą. Jedynie piesze wycieczki , rower i narty od czasu do czasu. Zamierzam zwiększyć kondycje fizyczną i zacząć trening na siłowni. Dlatego też rozpocząłem od treningu wysiłkowego cardio. Czy powinienem jakieś używać jakiś suplementów przed i po treningu? Nie chcę żeby po takim wysiłku coś mnie kłuło w klatce albo migotało w okolicach serca. Nie mam normalnie problemów z sercem ani ciśnieniem, miałem robione EKG i Holtera. Co radzicie? Częstszy ale mniejszy i krótszy trening? Jakieś środki, magnez, potas? Dużo wody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już wcześniej miałeś nerwicowe objawy, to możliwe że się to po prostu nasila. Takie kołatanie serca, szybszy puls i ciśnienie, to mogą być właśnie objawy nerwicy lękowej - skoro piszesz że serce masz zdrowe, przebadane. Więc tu nie ma co leczyć ciała ale duszę... sport myślę dobrze że uprawiasz, to zawsze zdrowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pływam w miarę szybko choć nie bez przerwy. Pokonuje raczej krótkie dystanse w miare szybko, po czym zatrzymuje się i odpoczywam. Nigdy po basenie nie miałem takich niespodzianek z szybkim tętnem i wyższym ciśnieniem. Dziś zamierzam iść na sam trening cardio. Chyba trochę krótszy-max.45 minut i lekko wolniejszy. Zobaczę reakcję organizmu;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×