Skocz do zawartości
Nerwica.com

Kolory liter


shinji

Rekomendowane odpowiedzi

Moze to troche nie pasuje do tego działu, ale zaobserwowalem juz jakis czas u siebie cos ciekawego. Otoz poszczegolne litery kojarza mi sie z roznymi kolorami. C jest zolte, m niebieskie, n jasnoniebieskie, d jasnobrozowe. Niektóre literki z niczym mi sie nie kojarza. Acha i cyfra 8 jest niebieska. W sumie w niczym mi to nie przeszkadza ale jestem ciekawy z czego to wynika. Moze ktos z was tez tak ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak nie mam, ale podobno Einstein kombinowal sobie w ten sposob. Nie szukalbym jakichs dalszych analogii: na dzien dzisiejszy jacys badacze jego zyciorysu diagnozuja u niego postfactum pewne cechy lagodnej formy autyzmu: zespolu Aspergera. Podobnie jego "geniusz" jest nieco przereklamowany, tworzyl zblizone teorie rownolegle z innymi naukowcami i nie byl nikim szczegolnie wyjatkowym poza tym, ze slynne E=mc2 jest najlatwiejsze do zapamietania bo ma najprostsza postac matematyczna:D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to troche nie pasuje do tego działu, ale zaobserwowalem juz jakis czas u siebie cos ciekawego. Otoz poszczegolne litery kojarza mi sie z roznymi kolorami. C jest zolte, m niebieskie, n jasnoniebieskie, d jasnobrozowe. Niektóre literki z niczym mi sie nie kojarza. Acha i cyfra 8 jest niebieska. W sumie w niczym mi to nie przeszkadza ale jestem ciekawy z czego to wynika. Moze ktos z was tez tak ma?

 

A te skojarzenia to masz, gdy słyszysz czy widzisz te litery? Nie wiem dlaczego, ale przyszła mi na myśl synestezja:

http://portalwiedzy.onet.pl/21366,,,,synestezja,haslo.html

 

To nic groźnego, wielu ludzi tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E=mc2 to tylko szczyt gory lodowej, tego czego dokonal Einstein a wzor byl znany juz wczesniej, Einstein przepisal go z ksiazki jakiegos Wlocha (zdaje sie).

 

Widzenie kolorow dzwiekow i liter, to synestezja, calkiem normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda.

Ja np. od dawna zaczęłam sobie zdawać sprawę z tego , zę tak mam, tez jesli chodzi o cyfry.

To zjawisko, mimo, że nienadzwyczajne, jest bardzo ciekawe, można odnaleźć wiele zależności i analogii porównując różne osoby :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kwestia wyobraźni.

Siedząc w środowisku muzycznym mogę Cię zapewnić, że to normalne. Wiele rzeczy widzi się w kolorach. Moi rówieśnicy rozpoznają dźwięki, tonacje po kolorach. Nawet jeden i ten sam dźwięk może mieć wiele różnych barw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×