Skocz do zawartości
Nerwica.com

Analiza nerwicy


Adaś2222

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobię analizę nerwicy dla samego siebie i polecam każdemu.

 

Od kiedy choruję na nerwicę?

 

Od dziecka 6-7 lat, przypominam sobie pierwsze natręctwa.

 

Czego dotyczą moje natręctwa?

 

Wszystkiego na czym mi zależy. Natręctwa u mnie polegają na stałym wyszukiwaniu problemów i wątpliwości. Myśli te wzbudzają we mnie lęki, dekoncentrują mnie. Czasami nawet nie są to myśli tylko jakieś emocje negatywne. Dla mnie każde natręctwo jest jakby inne, nie potrafię sobie powiedzieć że nie bój się bo takie natręctwo już miałeś, bo inaczej odbieram każde natręctwo. Więc dzielimy moje natręctwa na myśli, emocje, jakieś dziwne odczucia.

 

Częstotliwość natręctw.

 

Jeśli mam pisać ostatnio to mam ich coraz więcej, przestałem brać leki na jakiś czas może to dlatego. Istotny wpływ na moje samopoczucie ma pogoda. Były czasy kiedy natręctw prawie nie miałem przez jakiś czas, brałem wtedy anafranil i było to lato czułem się po prostu świetnie. Natręctwa u mnie nawet występują w snach, że muszę coś odliczyć. Mam teraz jakby parę strumieni myśli

 

1 strumień to są moje myśli które kontroluje lecz natręctwa to kontrolują ale w małym stopniu

2 strumień myśli to są natręctwa które są cały czas w zależności o czym myśli 1 strumień

3 strumień to takie natręctwa podświadome, kiedy odczuje jakąś emocje one się pojawiają

 

W czym mi pomaga nerwica?

 

Chyba w niczym

 

Czym jest dla mnie nerwica?

 

Walka z cieniem

 

Nastawienie do nerwicy.

 

Sądzę, że można nauczyć się z nią żyć, lecz potrzebna jest dobra psychoterapia i dobre leki. Cały czas mam nadzieje, że kiedyś naukowcy odkryją prawdziwe źródło nerwicy. Czytałem sporo książek Coaching osobowośći, Potęga podświadomości itd. Cały czas próbuję się zmieniać na lepsze i cały czas to robię lecz nerwica jest to inteligenta choroba, najgorsze z niej jest lęk i ciągłe wątpliwości.

 

Jak wygląda nerwica u mnie?

 

U mnie to raczej wszystko dzieje się w głowie, że osoba która jest koło mnie nawet nie wie, że w mojej głowie toczy się walka dobra ze złem. Są też takie natręctwa, że np. jeśli kupisz tę rzecz to stanie się to i to i wtedy próbuję kupić inna rzecz, ale podobną i robi się błędne koło. Nawet teraz jak piszę ten temat pojawia się tysiące myśli, nie mogę tego napisać, nie mogę używać jakiś liter, liczę litery, zdania, ale spróbuję to wszystko napisać by miało sens.

 

Jak wyglądało by życie bez nerwicy?

 

Nie wyobrażam sobie taka prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mi się najbardziej podoba i pasuje do mnie:)

 

cytuję:

Jak wyglądało by życie bez nerwicy?

 

Nie wyobrażam sobie taka prawda.

 

 

 

Suzuki dobre:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli za dużo myślisz o przyszłości lub przeszłości, gorąco polecam: "Potęga teraźniejszości" - Eckhart Tolle.

 

Parę fajnych książek (łącznie z powyższą) dostępnych tutaj: http://66.102.9.104/search?q=cache:xDVGU_dxnooJ:bartek.ironet.pl/e-books

 

Pozdrawiam 8)

 

[*EDIT*]

 

Link przestał działać :x

Miejmy nadzieję, że jeszcze zadziała :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×