Skocz do zawartości
Nerwica.com

Potrzebuję wsparcia...


Rosasharn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów,

 

Mam 23 lata, od dzieciństwa cierpię na zaburzenia lękowe, od 7 lat na lękowo-depresyjne. Nie udzielam się na forach internetowych, w tym wypadku jest to wyjątek, czuję się po prostu tak źle, że potrzebuję kontaktu, przynajmniej internetowego, z osobami, które doświadczają podobnych zaburzeń. Niestety bardzo wstydzę się swoich problemów psychicznych, więc nie mówię o nich przyjaciołom, nawet jeśli wiem, że mogę liczyć na zrozumienie. To bardzo mnie obciąża, gdyż kiedy mam atak, ludzie nie wiedzą co się ze mną dzieje, muszę się izolować i kłamać. Mam wsparcie ze strony mamy i chłopaka, jednak oni też czasem nie wiedzą już jak mi pomóc.

 

Zaburzenia niszczą moje życie. Odczuwam nieustanny niepokój, rezygnuję z wielu interesujących mnie aktywności, gdyż lęk paraliżuje mnie nawet w tych sferach, które są moją mocną stroną. Boję się podejmować jakichkolwiek wyzwań, porzucam swoje ambicje i plany... wszystko po to, żeby doświadczyć w końcu spokoju...

 

Od 7 lat jestem na lekach, czasem miewam przerwy, najdłuższa to ok. rok i trzy miesiące. Jednak zazwyczaj wracam do nich po 4-5 miesiącach po odstawieniu. Próbowałam już 3 razy psychoterapii, jednak przynosiła ona tylko krótkotrwałe efekty, zazwyczaj też wydawała się mi niepotrzebna, bo czułam poprawę po lekach, po czym rezygnowałam.

 

Teraz mam pierwszą sytuację, w której po 3 miesiącach leki mi nie wystarczają, wciąż odczuwam objawy. Zawsze do tej pory, po takim czasie objawy ustępowały.

 

Bardzo cieszę się, że znalazłam to forum. Mam nadzieję , że kontakt z Wami pomoże mi radzić sobie z codziennością. Mam nadzieję, że i ja będę mogła kogoś wesprzeć.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×