Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witam wszystkich!


desperacja90

Rekomendowane odpowiedzi

Odkryłem te forum przypadkiem niestety trochę za późno - dzięki nerwicy i depresji straciłem najlepsze lata życia. :nono:

Moja nerwica, no cóż nie wiem czy to nerwica - nie lubię przebywać z ludźmi i zawsze wole siedzieć sam - tak czuje się najlepiej niestety do czasu.. Większość ludzi mająca problemy z depresja i nerwicami ma również inne problemy typu nadwaga. Ja jestem normalny i widząc mnie anonimowo nikt by nie pomyślał ze jestem.. samotny?

Dokończę swój wywód jak wrócę z uczelni. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum :D

nie lubię przebywać z ludźmi i zawsze wole siedzieć sam - tak czuje się najlepiej niestety do czasu.
To zawsze, czy do czasu? Ja również nie lubię przebywać z ludźmi, bo raczej nic szczerego nie mają mi do zaoferowania. W zderzeniu z rzeczywistością każdy patrzy tylko na swoje życie , swoje problemy i swoje marzenia .
Większość ludzi mająca problemy z depresja i nerwicami ma również inne problemy typu nadwaga.
Ludzie będący w głębokiej depresji właśnie często mają niedowagę, bo nie widzą sensu w niczym(nawet w spożywaniu pokarmów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

desperacja90 jak ja Cię dobrze rozumiem... Siedzę w swoim pokoju i ciągle mam świadomość, że marnuje swoje najpiękniejsze lata życie. Niestety nie potrafię nic zrobić, aby temu zapobiec. Bóle somatyczne mnie niszczą, a pojawiają się na jakąkolwiek myśl przebywania wśród ludzi. Jazda autobusem, zakupy to coś bardzo trudnego, na studiach musiałam wziąć urlop dziekański. Jak są organizowane przyjęcia rodzinne u mnie w domu to zawsze wychodzę i siedzę w innym pomieszczeniu sama. Wtedy czuję się bezpiecznie. Również wyglądam normalnie i niestety spotykam się z opinią, że zachowuję się jak dama co wcale mi nie pomaga. Nie potrafię śmiać się z czyichś żartów i przeważnie odmawiam na zaproszenia. Zero życia towarzyskiego to brak znajomych, brak przyjaciół. Pustka. Nie jesteś sam i trzeba wierzyć, że jeszcze uśmiechnie się do nas słońce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy czuję się bezpiecznie.

Mam podobne odczucia. Kiedy jestem w domu u siebie w pokoju to jest wszystko ok. Jak tylko gdzieś pójdę do kogoś, jadę autobusem, stoję w sklepie to zawsze mnie paraliżuje jakiś dziwny lęk i zaczynam panikować. Tzn. że nie czujemy się w tych miejscach bezpiecznie...tylko jak to zmienić? Bo w końcu życie nas zmusza do pewnych miejsc i czynności...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×