Skocz do zawartości
Nerwica.com

jak mam żyć??


jak mam żyć??

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie cos mnie obudzilo, sama nie wiem jak to nazwac. Jakis lek, niepokoj, dziwne uczucie w glowie, szybciej bijace serce i to dziwne uczucie w caly ciele jakby to nie krew krazyla tylko lodowato-wrzaca woda......

 

witam, mam na imie zuza, mam 36lat. Tak naprawde zle sie czuje od kilku dobrych lat. Problemy w pracy, polroczne chorobowe na depresie. Z depresji jakos wyszlam, ale to co sie dzieje z moim cialem jest okropne. Mieszkam w Anglii, mam fajne zycie u boku meza i dwojki dzieci ( 6 i 2 lata). Przez takie objawy jakie opisalam wyzej, kilkakrotnie w ciagu miesiaca ladowalam w szpitalu. Wmawialam im ze to serce, ze pewnie zaraz umre na zawal, ze nie umiem oddychac bo mam gule jakas w gardle, plutki odech, uczucie zimna i goraca. Porobili mi wsyztskie badania, wykryli mala arytmie ( obeszlo sie nawet bez lekow, bo mozna leki brac ale nie koniecznie ), nigdy nie trzymali dluzej jak jeden dzien. W wypisie zwasze mialam panick attack i nerwobole. Pamietam jak raz poszlam biegac i karetka zabrala mnie z ulicy, bo przeciez serce walilo jak oszalale, bo napewno jestem chora i to juz koniec ze mna. Lekarz w karetce, bardzo dlugo ze mna rozmawial, oczywiscie na ekg nic nie wyszlo. Powiedzial ze to cos ejst w mojej glowie, ze musze isc do lekarza i ze wszystko dokladnie musze opisac. Wiec poszlam. Jakies poltora roku temu. Prawie tam plakalam, pytajac jak ja mam zyc. Mezowi w pracy nie dawalam spokoju, wiecznie musial sie zwalniac, bo przeciez umieram, a go nie ma...Lekarz przepsial mi CITALOPRAM. bralam go dziennie, zwiekszajac dawke do 20mg. Czy pprawilo sie cos?? Tak te wszytskie objawy nie wystepowaly juz tak czesto, ale dalej nie bylo super. Troche zwiekszylmi dawke i na tym sie skonczylo. Teraz od miesiaca juz nie biore nic.

 

Placze teraz ( nie plakalm chyba z 2 lata) Lzy same leca mi po policzku, bo ja naprawde nie wiem JAK MAM ZYC??

 

na dokladke teraz do tego wszytskiego od jakis kilku miesiecy doszedl uporczywy bol glowy. Czasami nawet to nie bol tylko dziwne uczucie w glowie. Nawet nie umiem tego opisac. Czasem jakby mi ktos imadlem sciskal, czasem jakby mi zaraz miala peknac. Oczywiscie juz sobie ubzduralam ze mam guza, bo jak to mozna tak szybko cos zapominac, jak moze tak brakowac koncentracji. Nie pamietam nieraz nic, ktos do mnie cos mowi,a ja za minute pytam co mialam zrobic?? nieraz czuje czarna dziure, jezyk mi sie placze...a przeciez za mloda jestem zeby umierac, chce dzieci wychowac....

 

 

17 pazdziernika ( angielska sluzba zdrowia ) mam wizyte u lekarza. Znow pewnie bedzie patrzyla na mnie jak na glupia, ale nie dam sie zmyc, musi mi dac na badania glowy. Co mi powie na moje inne objawy? pewnie nic. Moze szybciej trafie na pogotowie z takimi objawami glowy, bo nieraz tak boli ze zwijam sie z bolu.

 

Bylam w PL na wakacjach, odwiedzilam psychiatre, na moja opowiesc zadal mi pytanie, dlaczego dala pani sobie zrobic drugie dziecko?? przeciez przy nerwicy lepiej miec juz odchowane ...... dal mi tez tablety jakby mnie dopadly naraz wsyztskie objawy ( nazwy nie pamietam bo nigdy jej nie wzialam, cos na L , nie chce mi sie teraz wstac sprawdzac. ) Balam sie ja wziasc, ze pewnie po nij mi serce zaraz stanie, albo ze pojde spac na wiele godzin, a co z dziecmi??

 

Klopoty ze snem to sprawa oczywista, towarzysza mi od zawsze. Mam strasznie plytki sen, wszytsko slysze do okola. Nawet kapiacy kran w kuchni na dole....

 

Nigdy nie szukalam pomocy na forum, ale ulzyl mi wlasnie teraz wypisanie sie...

 

 

Dodam jeszcze ze jestem hazardzistka, po terapii. Po dlugich indywidualnych spotkanaich z psychologiem. teraz niesety dostep do niego mam ograniczony bo jestem tu gdzie jestem.

 

 

Pozdrawiam wszystkich Zuza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za linka, wlasnie poczytalam, to chyba moja siostra ;) nie tylko imienniczka :) postaram sie teraz isc spac, boje sie zamknac oczy. Najgorzej nie lubie zasypiania, to uczucie w klatce i glowie jest wtedy nie do opisania. A za 3h musze wstac, bedzie ciezki dzien jutro :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Placze teraz ( nie plakalm chyba z 2 lata) Lzy same leca mi po policzku, bo ja naprawde nie wiem JAK MAM ZYC??

Czytaj dużo, dowiaduj się o chorobie, jak działa, jesteśmy tu na forum dowodem, że na pewno się da ;)

 

 

Bylam w PL na wakacjach, odwiedzilam psychiatre, na moja opowiesc zadal mi pytanie, dlaczego dala pani sobie zrobic drugie dziecko?

Weź zmień psychiatrę :P

 

Życzę powodzenia w walce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje Wam za odpowiedzi.

 

dlaczego noce sa takie ciezkie?? w miare dobrze przezylam dzien, ale czar prysl. Polozylam sie do lozka i koniec. Wszystko wrocilo z podwojna sila. Nie nawidze tego uczucia w glowie i klatce , nie nawidze. Jak juz do uczucia w klatce sie przyzwyvxsilsm kilka miesciecy czy nawet lat, to to uczucie w glowie przebija wsyztsko.

 

Dlaczego nie umiem zasnac?? dlaczego nie moge normalnie chociaz raz sie wyspac?? Dlaczego mam to w glowie?? Boje sie......zwariuje niedlugo, nie mam sily, naprawde nie umiem tak zyc.

 

Ja od 30 roku zycia czyli jakies 6 lat zle sie czuje. Dziennie cos mi jest. dzis doszedl dziwny ucisk w zoladku i non stop zbiera mnie nw wymioty. Zrovilam nawet test ciazowy.

 

17 dopiero wizyta u lekarza, ja anwet nie wiem jak mam opisac moj stan, nikt normalny mi nie uwierzy ze tak zle sie czuje. Ja wiem ze to wszytsko we mnie siedzi, juz przyzwyczailam sie do mysli ze jak boli w klacie to nie serce tylko nerwy. To qrde glowa teraz :((

 

dlaczego jak ide spac to wszytsko mnie najbrdziej dopada?? dlaczego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz to ja jestem jakas inna, bo dla mnie noce sa najgrsze. Ten psychiatra u ktorego bylam to bylam u niego tylko raz, bedac przy okazji w Polsce.

 

na stale mieszkam w UK, tutaj to wogole nie wiem jak to wszytsko dziala w sprawie nerwic. mam super lekarke, ona mi elansie dala citalopram, ide do niej 17-go, bede prosic o sierowanie na jakas teraie, albo grupe wsparcia. Nie wiem co mi zaproponuje. i czy wogole cos. przede wszytskim to na taka grupe bedzie z emna musial chodzic tlumacz wiec to pewnie tez problem. Moj ang, nie jest az taki dobry. A tym bardziej takie sprawy zwiazane z psychika.

 

ale bede walczyc o siebie, rpzeciez nie moge sie poddac, bo jak nic nie zrobie to chyba pojde na most. mam w domu lorafen, wziasc jedna tabletke na noc?? czy jak tak zle sie czuje?? ten lorafen dal mi psychiatra w PL, ale kazal tylko brac od wielkiego dzwonu, i chba ten czas wlasnie nastal...

 

-- 01 paź 2012, 12:43 --

 

dzis dostalam sie do lekarki.

 

Dostalam OXACTIN ( fluoxetine ).

 

-- 06 paź 2012, 09:22 --

 

biore ten lek 5 dni. Zawsze kolo poludnia 12-14. Wieczorem i w nocy odczuwam dziwne napiecie w klatce piersiowej, jakby lek, niepokoj. Nie umiem tego opisac slowami, ale to uczucie towarzyszy mi od zawsze. Plytszy oddech. Teraz jakby wsyztsko sie nasililo. Czy to normalne. Dodam ejszcze ze mam arytmie i czasem skacze mi serce .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×