Skocz do zawartości
Nerwica.com

Poczucie winy


giani

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak mozna wyczytac z moich wczesniejszych postow mam 23 lata, studiuje na Uniwersytecie Warszawskim i od paru lat cierpie na nerwice natrectw z powodu ktorej od dluzszego czasu z dosyc duzym powodzeniem lecze sie psychoterapia

Od pewnego czasu (jakies 6 miesiecy) bardzo doskwiera mi poczucie winy ktore osiagnelo u mnie rozmiary obsesyjne- np gdy jade prawie pustym autobusem mam poczucie winy ze siedze na krzesle bo moze ktos by chcial usiasc,drecze sie gdy powiem o kims cos co mogloby byc odebrane jako lekko zlosliwe co powoduje ze praktycznie nie wyrazam zadnych opinni

Z moim lekarzem doszlismy do wniosku ze jest to w duzym stopniu problem z dziecinstwa gdy rodzice przyzwyczaili mnie do tego ze nie mam zadnych obowiazkow poza tym zeby sie dobrze uczyc a jednoczesnie bardzo czesto mnie krytykowali ze jestem leniwy, mało zaradny czy ze inni w moim wieku to juz maja powazne obowiazki.Sam mam taka nature ze lubie surowe kary i gdy ktos nie wymierzy mi kary to czuje pewien niedosyt a jestem w takim wieku ze ciezko zeby rodzice mnie karali.

Innym problemem jaki mam jest lenistwo i biernosc.Mam silne poczucie ze robie za malo zarowno w domu jak i na uczelni- opuszczam zajecia,gdy mam wiecej lekow od razu uciekam w sen i mimo ze mam świadomosc ze robie źle to nie jestem sie w stanie wyrwac z tego zakletego kregu. A dodam ze gdy tak zrobie to od razu dopada mnie bardzo silne poczucie winy i powraca lek i natrectwa ktore gdy nie ma tego poczucia winy praktycznie nie wystepuja

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"dodam ze gdy tak zrobie to od razu dopada mnie bardzo silne poczucie winy i powraca lek i natrectwa ktore gdy nie ma tego poczucia winy praktycznie nie wystepuja"

 

hmmm wiec moze warto się zastanowić co zrobić, żeby "wyrosnąć" z poczucia winy za wszystko.. było ono w dzieciństwie......a teraz jak się można domyślać jesteś dorosłym mężczyzną a nie chłopcem... może boisz się odpowiedzialności za życie więc lepiej skupić się na poczuciu winy niż zająć się sprawami bieżącymi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×