naturalne "leki" zwalczajace depresje

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

naturalne "leki" zwalczajace depresje

przez Fioletowa 14 wrz 2008, 22:37
Moze komus jeszcze to pomoze.. Chorowalam na depresje przez 2 lata. Bralam psychotropy. Na ostatniej wizycie o psychiatry doktorka przepisala mi jeszcze silniejsze leki, uznajac ze stan mej psychiki zamiast sie poprawiac ulega pogorszeniu.. Przeczytalam w jakiejs ksiazce ze depresje mozna wyleczyc kwasami Omega 3 i zaczelam je zazywac trzy tygodnie wczesniej. Po tabletkach ktore przepisala mi pani doktor czulam sie fatalnie. Rzucilam je po tygodniu. Wiem wiem, zasluguje na nagane ze bez porozumienia z lekarzem itd. Przyznam ze mialam stracha ze jak przestane je brac to mi sie choroba zwali na glowe z jeszcze wieksza sila.. Mialam stracha ze hej, ale skutki uboczne lekow byly silniejsze niz strach. Zasiegnelam informacji na temat wszelakich naturalnych srodkow pomagajacych w zwalczaniu depresji. Witamina B, magnez, zielona herbata, aktywnosc fizyczna.. Od trzech miesiecy nie biore lekow i czuje sie swietnie :) Na poczatku zastosowalam zmasowany atak tymi wszystkimi naturalnymi srodkami, a teraz nie biore nic. Powiadam Wam - omega 3 jest cudowna a jej dzialanie utrzymuje sie dluuugo :) Na zime znowu zaczne ja brac ;) Trzymcie sie i powodzenia! :) A moze wy macie jeszcze jakies metody zapobiegania depresji ktorych nie sprawdzilam?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: naturalne "leki" zwalczajace depresje

przez Misiek 15 wrz 2008, 16:19
Fioletowa, Ile razy brałas na dzień omega 3 ??

---- EDIT ----

Tzn. jak dawkować ?? Rano, popołudniu i wieczorem po ile capsułek ?? Czy jak ??

przez tomakin 18 wrz 2008, 11:23
Można ponad 9000 razy powtarzać, że 99,999% przypadków nerwic, ataków paniki i depresji przejdzie po najzwyklejszym zastosowaniu zasad zdrowego odżywiania - a tu nic, nie dociera. Ehh...

www.nerwica.vegie.pl

na temat kwasów omega 3 jest GIGANTYCZNY rozdział, gdzie jest wyjaśnione dosłownie wszystko co powinno być wyjaśnione.

przez Misiek 18 wrz 2008, 12:16
tomakin, Masz dużo racji... i zgadzam się z Tobą że może większość nerwic i depresji jest spowodowana "złym odżywianiem" ale chyba nie 99%

przez evelina 18 wrz 2008, 13:09
Misiek :zgadzam się z Tobą że może większość nerwic i depresji jest spowodowana "złym odżywianiem" ale chyba nie 99%

też tak sądzę ja przy anoreksji hmmm bywały dni na oddziale że nie chciało mi się żyć - wtedy była totalna beznadzieja.. a koleżanka ze szpitalnego łóżka była w tak zaawansowanej chorobie że miała uszkodzoną korę mózgową..
evelina

przez śliniak 18 wrz 2008, 22:22
Umysł i ciało są połączone i koniec kropka:)

Ja wiem, że rzeczywiście czuje się lepiej jak nie jem mięsa, łykam vilcacore i pije hektolitry zielonej herbaty:)
To jest moje życie i jakaś głupia choroba/zaburzenie mi go nie odbierze:)

Obrazek

przez Zagubiona=> 18 wrz 2008, 22:41
Co do zielonej herbaty myślę,że na prawdę poprawia nastrój.
Kiedyś właśnie tutaj na forum,w jakimś temacie wyczytałam coś na temat Yerba mate i od jakiegoś czasu ją piję, przynajmniej raz dziennie. Na początku smakowała ohydnie, bo gorzka ale teraz to nawet mi smakuje :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Zagubiona=>

przez tomakin 19 wrz 2008, 05:42
Od litrów zielonej herbaty to sobie wchłanianie żelaza można zablokować - przynajmniej raz dziennie, w przerwach między tymi "litrami" powinno się zjeść coś z dużą zawartością żelaza niehemowego (hemowe rozregulowuje procesy wchłaniania). Dużą zawartość ma np soja i inne strączkowe, zielone części roślin - np taka cudowna roślinka jak jarmuż, która poza zawartością żelaza jest istną skarbnicą drogocennych składników, nie występujących w tak łatwo przyswajalnych formach niemal nigdzie indziej.

A właśnie, pokarm żelazisty powinien być jakieś 2 godziny przed i 2 godziny po herbacie, najlepiej rano na drugie śniadanie - razem z np sokiem pomarańczowym. W ogóle sok pomarańczowy wypity rano poprawia wchłanianie żelaza i ogólnie polepsza funkcjonowanie organizmu na cały dzień.

Oczywiście te rady dotyczą tylko tych, którzy faktycznie piją herbaty BARDZO dużo :D

przez NewFinder 19 wrz 2008, 20:24
Slimak a jaką vilakorę łykasz jeśli można spytać ???

jakiej firmy i ile tego dziennie ????

przez tomakin 04 paź 2008, 02:14
Mały update w dziale o omega 3 - dodane parę słów o jednym z rzadkich kwasów omega 6

przez krysiunia 04 paź 2008, 10:08
hejka :D Wiecie co nie wierze w to wszystko co piszecie ze od zileonej herbaty czy omga3 depresja minie ??? :?: bzdury!!!!!!!!!!!!
krysiunia

przez cixi81 04 paź 2008, 13:09
Witajcie :D
ja pije duzo zielonej herbaty ,co prawda depresji nie mialam nigdy, ale to nie od herbaty, na trawienie na pewno dobrze wpływa, na poczatku nie mogłam sie do niej przyzwyczaic ale z czasem mi bardzo posmakowała (lipton) :D a kwasy omega6 to wiem ,że dobrze robią nie tylko na psyche -> trzeba siemie lniane pić , albo jesc z jogurtem :D polecam i pozdrawiam :twisted:

---- EDIT ----

cixi81 napisał(a):Witajcie :D
ja pije duzo zielonej herbaty ,co prawda depresji nie mialam nigdy, ale to nie od herbaty, na trawienie na pewno dobrze wpływa, na poczatku nie mogłam sie do niej przyzwyczaic ale z czasem mi bardzo posmakowała (lipton) :D a kwasy omega6 to wiem ,że dobrze robią nie tylko na psyche -> trzeba siemie lniane pić , albo jesc z jogurtem :D polecam i pozdrawiam :twisted:

a wlasnie co to yerba mate podobno poprawia nastrój to prawda , ja osobiscie zamierzam jej spróbować .... :smile:

przez Misiek 04 paź 2008, 13:21
A gdzie to yerba mate się kupuje ??

przez gabriel 04 paź 2008, 13:36
Misiek, w zielakarskim najlepiej, tam są produkty oryginalne i o wysokiej jakości.

Sortuj wg