Forum Psychologiczne

Nerwica Depresja Psychologia

depresja, nerwica, forum psychologiczne

Strefa czasowa: UTC + 1 |  

Temat: naturalne "leki" zwalczajace depresje

Wiadomości w tym temacie: 114

Strona 1 z 9  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Reklama

Autor

naturalne "leki" zwalczajace depresje

Post 14 wrz 2008, 21:37 

Od: 14 kwi 2007, 20:26
Moze komus jeszcze to pomoze.. Chorowalam na depresje przez 2 lata. Bralam psychotropy. Na ostatniej wizycie o psychiatry doktorka przepisala mi jeszcze silniejsze leki, uznajac ze stan mej psychiki zamiast sie poprawiac ulega pogorszeniu.. Przeczytalam w jakiejs ksiazce ze depresje mozna wyleczyc kwasami Omega 3 i zaczelam je zazywac trzy tygodnie wczesniej. Po tabletkach ktore przepisala mi pani doktor czulam sie fatalnie. Rzucilam je po tygodniu. Wiem wiem, zasluguje na nagane ze bez porozumienia z lekarzem itd. Przyznam ze mialam stracha ze jak przestane je brac to mi sie choroba zwali na glowe z jeszcze wieksza sila.. Mialam stracha ze hej, ale skutki uboczne lekow byly silniejsze niz strach. Zasiegnelam informacji na temat wszelakich naturalnych srodkow pomagajacych w zwalczaniu depresji. Witamina B, magnez, zielona herbata, aktywnosc fizyczna.. Od trzech miesiecy nie biore lekow i czuje sie swietnie :) Na poczatku zastosowalam zmasowany atak tymi wszystkimi naturalnymi srodkami, a teraz nie biore nic. Powiadam Wam - omega 3 jest cudowna a jej dzialanie utrzymuje sie dluuugo :) Na zime znowu zaczne ja brac ;) Trzymcie sie i powodzenia! :) A moze wy macie jeszcze jakies metody zapobiegania depresji ktorych nie sprawdzilam?

udostępnij ten temat w: Udostepnij w Facebook { SHARE_ON_WYKOP } Udostepnij w Twitter { SHARE_ON_BLIP }

Post Dzisiaj 

Od: 13 Lip 2005, 01:45
Miejscowość: internet
  • Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy

Re: naturalne "leki" zwalczajace depresje
Post 15 wrz 2008, 15:19 

Od: 28 cze 2008, 14:11
Fioletowa, Ile razy brałas na dzień omega 3 ??

---- EDIT ----

Tzn. jak dawkować ?? Rano, popołudniu i wieczorem po ile capsułek ?? Czy jak ??

______
Zobacz !!! - ebooki-czasopisma-audiobooki-wzmacniaj-ce-nas-wszystkich-t14579.html

Post 18 wrz 2008, 10:23 

Od: 21 paź 2007, 17:49
Można ponad 9000 razy powtarzać, że 99,999% przypadków nerwic, ataków paniki i depresji przejdzie po najzwyklejszym zastosowaniu zasad zdrowego odżywiania - a tu nic, nie dociera. Ehh...

www.nerwica.vegie.pl

na temat kwasów omega 3 jest GIGANTYCZNY rozdział, gdzie jest wyjaśnione dosłownie wszystko co powinno być wyjaśnione.

______
www.nerwica.vegie.pl

Post 18 wrz 2008, 11:16 

tomakin, Masz dużo racji... i zgadzam się z Tobą że może większość nerwic i depresji jest spowodowana "złym odżywianiem" ale chyba nie 99%

______
Zobacz !!! - ebooki-czasopisma-audiobooki-wzmacniaj-ce-nas-wszystkich-t14579.html

Post 18 wrz 2008, 12:09 
Misiek :zgadzam się z Tobą że może większość nerwic i depresji jest spowodowana "złym odżywianiem" ale chyba nie 99%

też tak sądzę ja przy anoreksji hmmm bywały dni na oddziale że nie chciało mi się żyć - wtedy była totalna beznadzieja.. a koleżanka ze szpitalnego łóżka była w tak zaawansowanej chorobie że miała uszkodzoną korę mózgową..

Post 18 wrz 2008, 21:22 

Od: 12 wrz 2008, 17:47
Umysł i ciało są połączone i koniec kropka:)

Ja wiem, że rzeczywiście czuje się lepiej jak nie jem mięsa, łykam vilcacore i pije hektolitry zielonej herbaty:)

______
To jest moje życie i jakaś głupia choroba/zaburzenie mi go nie odbierze:)

Obrazek

Post 18 wrz 2008, 21:41 
Co do zielonej herbaty myślę,że na prawdę poprawia nastrój.
Kiedyś właśnie tutaj na forum,w jakimś temacie wyczytałam coś na temat Yerba mate i od jakiegoś czasu ją piję, przynajmniej raz dziennie. Na początku smakowała ohydnie, bo gorzka ale teraz to nawet mi smakuje :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Post 19 wrz 2008, 04:42 

Od litrów zielonej herbaty to sobie wchłanianie żelaza można zablokować - przynajmniej raz dziennie, w przerwach między tymi "litrami" powinno się zjeść coś z dużą zawartością żelaza niehemowego (hemowe rozregulowuje procesy wchłaniania). Dużą zawartość ma np soja i inne strączkowe, zielone części roślin - np taka cudowna roślinka jak jarmuż, która poza zawartością żelaza jest istną skarbnicą drogocennych składników, nie występujących w tak łatwo przyswajalnych formach niemal nigdzie indziej.

A właśnie, pokarm żelazisty powinien być jakieś 2 godziny przed i 2 godziny po herbacie, najlepiej rano na drugie śniadanie - razem z np sokiem pomarańczowym. W ogóle sok pomarańczowy wypity rano poprawia wchłanianie żelaza i ogólnie polepsza funkcjonowanie organizmu na cały dzień.

Oczywiście te rady dotyczą tylko tych, którzy faktycznie piją herbaty BARDZO dużo :D

______
www.nerwica.vegie.pl

Post 19 wrz 2008, 19:24 

Od: 15 sie 2008, 23:15
Slimak a jaką vilakorę łykasz jeśli można spytać ???

jakiej firmy i ile tego dziennie ????

Post 04 paź 2008, 01:14 

Mały update w dziale o omega 3 - dodane parę słów o jednym z rzadkich kwasów omega 6

______
www.nerwica.vegie.pl

Post 04 paź 2008, 09:08 
hejka :D Wiecie co nie wierze w to wszystko co piszecie ze od zileonej herbaty czy omga3 depresja minie ??? :?: bzdury!!!!!!!!!!!!

Post 04 paź 2008, 12:09 

Od: 21 mar 2008, 13:22
Witajcie :D
ja pije duzo zielonej herbaty ,co prawda depresji nie mialam nigdy, ale to nie od herbaty, na trawienie na pewno dobrze wpływa, na poczatku nie mogłam sie do niej przyzwyczaic ale z czasem mi bardzo posmakowała (lipton) :D a kwasy omega6 to wiem ,że dobrze robią nie tylko na psyche -> trzeba siemie lniane pić , albo jesc z jogurtem :D polecam i pozdrawiam :twisted:

---- EDIT ----

cixi81 napisał(a):
Witajcie :D
ja pije duzo zielonej herbaty ,co prawda depresji nie mialam nigdy, ale to nie od herbaty, na trawienie na pewno dobrze wpływa, na poczatku nie mogłam sie do niej przyzwyczaic ale z czasem mi bardzo posmakowała (lipton) :D a kwasy omega6 to wiem ,że dobrze robią nie tylko na psyche -> trzeba siemie lniane pić , albo jesc z jogurtem :D polecam i pozdrawiam :twisted:

a wlasnie co to yerba mate podobno poprawia nastrój to prawda , ja osobiscie zamierzam jej spróbować .... :smile:

Post 04 paź 2008, 12:21 

A gdzie to yerba mate się kupuje ??

______

Post 04 paź 2008, 12:36 

Od: 25 maja 2008, 18:47
Misiek, w zielakarskim najlepiej, tam są produkty oryginalne i o wysokiej jakości.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ 114 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 |