Skocz do zawartości
Nerwica.com

kompulsywna napadowa hipowentyalcja


miniu89

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Od wielu lat mam problem z oddychaniem a mianowicie dochodzi u mnie do napadowej hipowentylacji, która ma charakter kompulsji.

Kiedyś miałem stwierdzoną nerwicę natręctw, która przejawiała się tym, że miałem przewagę kompulsywnych działań. Miały one charakter autodestrukcyjny.

Niszczyłem natrętnie swoje ciało, rękami podduszałem się, miałem napadowy przypływ chęci aby się hiperwentylować .

Teraz obecnie mam napady kompulsywnego hipowentylowania się, czyli wypuszczania powietrza z płuc( wydechu), na parę naście sekund zatrzymuję oddychanie a potem nabieram powietrze do płuc. Trwa to już bardzo długo z przerwami. Miałem nawet przez to zaburzenia psychotyczne , które trwały ponad dwa lata, najprawdopodobniej z powodu niedotlenienia mózgu.

Nie wiem jak sobie pomóc. Mam w dodatku wyobrażenia, w których widzę siebie leżącego pod respiratorem i nieprzytomnego, a także umierającego.

W dodatku stres, który się utrzymuje w domu jest potwornym promotorem do tego aby się w taki sposób niszczyć. Kiedy odwracam uwagę od hipowentylacji, to mam dziwne poczucie winy, które powoduje stres i znów to robię. Czy ktoś miał podobne problemy z oddychaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×