Skocz do zawartości
Nerwica.com

Invega


nirage

Rekomendowane odpowiedzi

Lek z grupy neuroleptyków, stosowany w leczeniu schizofrenii i zaburzeń schizoafektywnych.

Substancją czynną preparatu jest paliperidon, aktywny produkt rozkładu rysperydonu. Mechanizm jego działania przeciwpsychotycznego polega na oddziaływaniu na receptory serotoninowe (5-HT2) i dopaminowe (D2). Blokuje również receptory adrenergiczne a1 oraz nieznacznie słabiej histaminowe (H1) i adrenergiczne a2. Nie wykazuje powinowactwa do receptorów cholinergicznych. W mniejszym stopniu niż klasyczne neuroleptyki powoduje katalepsję, osłabienie funkcji motorycznych oraz występowanie objawów pozapiramidowych.

Preparat jest wskazany w leczeniu:

· schizofrenii u osób dorosłych

· objawów psychotycznych lub maniakalnych w zaburzeniach schizoafektywnych u osób dorosłych.

 

Czy ktoś z Was stosował już ten lek? Moja przypadłość to maniakalne napady lęku. Dzwonię po lekarzach, że umieram. Puls wtedy około 180. Ciśnienie 200/100. Kółko się zamyka i wariuję. Mam przepisane na stałe Seroxat, Citabax + próbuję z neuroleptykami natomiast po Chlorprothixenie czułem się jeszcze gorzej - ataki były częstsze a po zmianie na Sulpiryd zaczęły pojawiać mi się drgawki. Więc też mam odłożyć. Szukam neuroleptyku II generacji (który to ma zdecydowanie mniej skutków ubocznych). Znalazłem Invega. Ktoś brał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×