Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to nerwica?


akia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w tym temacie oraz po raz pierwszy na tym forum :)

 

Prosiłabym o pomoc w dręczącej mnie od pewnego czasu sprawie. Od 3-4 tygodni mam problemy ze złapaniem głębszego oddechu (albo raczej: odczuwam potrzebę wzięcia głębszego oddech), co się utrzymuje przez dłuższą chwilę. Zdarza się to może parę razy na dzień, zwykle jak jestem sama, rzadziej na uczelni. Przeglądałam już troche tematów, ale osoby z nerwicą zwykle piszą, że mają przy tym wrażenie, że coś im "siedzi na piersi" oraz że budzą się w nocy. Ja tych objawów nie mam. Co najwyżej, gdy zaczynam próbować głębiej odetchnąć (co mi się zwykle udaje) to czuje lekkie mrowienie na twarzy.

 

Ogólnie odkąd sięgam pamięcią zawsze byłam nerwowym dzieckiem, z różnego rodzaju trikami nerwowymi. Teraz mam znowu trochę powodów do stresów, do tego zbliża się sesja.

 

Objawy po raz pierwszy nastąpiły w okresie, gdy przez ponad tydzień siedziałam w domu nad książkami, praktycznie nigdzie nie wychodząc. Może to niedotlenienie?

 

Czy jest możliwe, że to kolejny objaw reakcji nerwów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

To całkiem możliwe że to jakieś objawy nerwicowe. U mnie też występowały duszności, płytki przyspieszony oddech, dziwne uczucie w klatce piersiowej. Jednak tego typu objawy występują w różnych chorobach, dlatego dla potwierdzenia tego radził bym najpierw iść do lekarza ogólnego, niech ci zrobi prześwietlenie płuc i oskrzeli, jak to wykluczysz, to całkiem możliwe że to nerwica.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×