Moje rozwarzania na temat Depresji

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Moje rozwarzania na temat Depresji

Avatar użytkownika
przez Abbdonon 30 lip 2016, 09:51
Ostatnio dość dużo oglądałem na youtube o depresji ( nie tej klinicznej z tabletkami, szpitalami itp) ale tej nazwijmy ją "lekką", gdy ludzie mają zły humor, nic im się nie chce i oskarżają innych.

Bardzo ciekawy prof Eckhart Tolle (https://pl.wikipedia.org/wiki/Eckhart_Tolle)opowiadał o depresji. Bardzo mocno skupiał się na tezie, że ludzie w depresji usłyszeli za dużo "złych słów" w momecie porażki(Nic tak nie wzmacnia, jak przypisywanie sobie racji. Ludzie muszą krytykować innych, aby uzyskać silniejsze poczucie tego kim są.) i teraz zawsze kiedy coś nie uda , albo jeszcze nie zaczeli bo się i tak nie uda, bo tak powiedzieli "tamci". O roli głosu wewnętrznego pisałem na moim blogu ale tutaj profesor daje lepsze wyjaśnienie "Zawsze, gdy usłyszysz narzekający głos wewnętrzny zrozum, że nie jesteś tym głosem ale kimś, kto go sobie uświadamia."
Takie osoby "za dużo" przeżywają przeszłość. Biorą zdarzenie i rozpatrują je na 100 sposób a gdy ich głos wewnętrzy już zaspokoi swój głód, to na 100 sposobów zacznie sie rozdrapywanie tego co się rozpatrywało. Muszę przyznać prywatnie, że u mnie to działa nie samowicie ( wczoraj uświadomiłem sobie, że nie ma ranka od 2-3 momentów, gdy rozpatruję przeszłość i dorzucam wnioski o "swojej beznadziei".). Dlatego jak mów pan prof "Jeśli dojdziesz do ładu z własnym wnętrzem, wówczas to, co zewnętrzne, samo się ułoży. Rzeczywistość pierwotna tkwi wewnątrz, a zewnętrzna jest wobec niej wtórna.", tutaj się z nim w pełni zgadzam, bo im bardziej zacząłem siebie akceptować ( jestem taki i taki koniec; zabawny , aktywny, złośliwy i ironiczny itp albo to świat przyjmuje albo niech spier... [ale wiem że jeszcze 5 lat temu o tym bym tak nie pomyślał i tego nie powiedział]).
Fakt, faktem wczoraj ( oczym pisałem) moja pewność siebie natrafiła na swoje granice( nie zaprosiłem dziewczyny która mi się podoba na spacer, a teraz przez 1 miesiąc nie będe jej widział) to kiedy zadzwonił kolega "wpadniesz na grill?" odrazu odpowiedziałem "jasne dzięki za zaproszenie " i powiem wam, że się świetnie bawiłem( znów moja pewność siebie, poczucie akceptacji wróciło lub jak kto woli zostało naprawione). A teraz jest jeszcze większa cheć i głód sukcesu.

Mogę wam powiedzieć jedno ( to się też tyczy mnie ) Nie siedzcie w domu, nie przeżywajcie, nie myślcie za dużo. Jednym słowem miejscie to w poważniu ( czyt. w du...ie)a wypełnijcie czas zajęciami( siłownia, spacer, ksiażka [ale na świeżym powietrzu]) itp. zobaczycie będzie leppiej ( o tym sposobie mówił jeden z polskich artystów), który po powrocie z tras koncertowych wolny czas wypełniał "szarymi dniami. Brał tabletki i był w szpitalu, on z ładnym wygladem, akceptracją ludzi i pracą. Dlatego po powrocie z tas koncertowych, wstawa i zajęcia taniec, spiew, siłownia , basen ..spotkania....

Nie dajcie się i 3 majcie się
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Offline
Posty
74
Dołączył(a)
12 cze 2016, 13:54

Moje rozwarzania na temat Depresji

Avatar użytkownika
przez bedzielepiej 30 lip 2016, 10:56
Mądre to co napisałeś. Ja miałam bardzo krytykującego mnie ojca. Już praktycznie nie rozgrzebuję tych ran z dzieciństwa, nie myślę o tym. Dlatego uważam, że osobom będącym w prawdziwej depresji nie pomoże terapia. Terapia to ciągłe rozgrzebywanie tego co było złe i użalanie się żądnemu sensacji psychoterapeucie, który jeszcze bardziej nakręca by pacjent wracał do przeszłości.

A z jakiego to filmu, bo bym sobie obejrzała?
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1547
Dołączył(a)
02 wrz 2013, 19:49

Moje rozwarzania na temat Depresji

Avatar użytkownika
przez Abbdonon 30 lip 2016, 12:26
Mój problem to rodzice+koledzy+nie zrobienie technikum....

Nie pamiętam, który bo oglądąłem przez tydzień po pare naście :
https://www.youtube.com/watch?v=ZfWGEBLuTNA
https://www.youtube.com/watch?v=BqQ5USouOq0
https://www.youtube.com/watch?v=dNO76Yw6aAo
https://www.youtube.com/watch?v=q5GjwbvNTso
Zapraszam na mojego Blooga :
http://walkaomarzeniaiozyciemamjejedno.blox.pl/html
poświęconego Depresji, Marzeniach i Walce ...
Avatar użytkownika
Offline
Posty
74
Dołączył(a)
12 cze 2016, 13:54

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Yahoo [Bot] i 18 gości

Przeskocz do