Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Próbuję odstawić benzo. Czuję się jakby mnie czołg przejechał. Esci nie ogarnia p/lękowo. :/

 

Lol, ja właśnie tez. Zszedłem z 3mg bromazepamu do 3/4 tabletki (jest podzielona na 4 części). Chyba rok codziennego zażywania benzodiazepin i teraz muszę w ciągu kilku dni to ogarnąć, bo zostało mi jedynie 5 tabletek bromazepamu a NIKT JUŻ NIE CHCE MI ZAPISAĆ! Jak nie dam rady, to nie wiem, co zrobię - pójdę pewnie na ostry dyżur. Mam mnóstwo innych lekarstw - phenibut, sulpiryd, escitalopram, trittico. hydroksyzynę, propranolol - wszystkie działają przeciwlękowo, ale jednak głód benzodiazepinowy jest czymś niesamowicie silnym i strasznym! Cały czas myśli krążą wokół tabletek, to jest CHORE!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja po esci robię się Mr. Nice Guy Przyjemniaczek ;)

 

tylko czy temu Przyjemniaczkowi zechce się iść do roboty albo na studia ...

 

co innego po sertralinie ... to może fluo będzie odpowiednie dla mnie ?

 

-- 26 sie 2015, 07:48 --

 

taki wredniaka jest po sertralinie jak Doktor Jekyll i pan Hyde

 

-- 26 sie 2015, 07:49 --

 

czy po fluo też jest taki "wkurw" czy działa delikatnej ?

 

-- 26 sie 2015, 08:06 --

 

Esci to ulubiony lek mojego psychiatry. Wszystkim go wciska.

Jak to dobrze ze ja już 8 miesięcy nie biore zadnych lekow. Uffff

a mojego to sertralina i amitryptylina i po mimo tego że na początku mówiłem mu że po ami czuję się jakgdybym się nie czuł i nic nie ogarniam on mi radośnie ze spokojem proponuje :To może Amitryptylina VT... i jest wielce zdziwiony że po serta jestem "wkurw" i lęki , a jak wspomniałem o działaniu pro-lękowym ssri to mnie wysmiał i zakazał czytać ulotki bo to mi szkodzi ...

 

-- 26 sie 2015, 08:10 --

 

hehehe ;) Dinozaur jeden tyrannosaurus rex :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

achino, dokładnie. To jest dramat. Mam Zomiren 0.5 mg SR. Wczoraj się przemęczyłem bez tabletki. Koszmar. Dziś od rana telepawka, drżenia, lęki, myśleniówki, somaty. Wziąłem tabletkę i co? Po 3 minutach (!!!!) było mi już lepiej. Cuda panie, cuda.... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesuuu zejście z 15 na 10mg dla mnie to jest mordęga -

- widocznie 10 mg to dla Ciebie za mało .Ale męcz się ,męcz trud zostanie wynagrodzony ,,,wyższą dawką neurojebta Kwetapliny ;)

skutki uboczne zmniejszania dawki nie są jednoznaczne z tym że nowa dawka jest za mała, coś takiego się okaże dopiero jak miną, przy zejściu z 15 na 10 mg paroksetyny 10 dni ledwo żyłem, co nie oznaczało ze winą była za mała dawka

 

-- 26 sie 2015, 09:28 --

 

Próbuję odstawić benzo. Czuję się jakby mnie czołg przejechał. Esci nie ogarnia p/lękowo. :/

bo on nie zadziała na skutki odstawienne benzo, u mnie przy odstawianiu zomirenu sprawdzała się zamiana na relanium i stopniowe zmniejszanie dawki, objawy odstawienne były łagodniejsze, tak zalecali w szpitalu gdzie byłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działo. Też miałem jazdy. Robiłem wrzutki tzn: 2 dni 1 mg potem dorzucałem extra 1 mg i tak schodziłem. Zejście z 1 na 0.5 tragiczne nie było. Tylko teraz mam zejść na zero i wychodzi uzależnienie psychiczne... Po połknięciu piguły od razu ulga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SR nie powinno się dzielić, niszczysz tą otoczkę o właściwości SR.

 

To co z tego i tak z tego schodzisz, to co to za różnica, albo kup mniejszą dawkę albo kup zwykły zomiren i dziel tabletki na małe części, a najleiej załatwić inne benzo np. cloranxen, relanium jak dla mnie jest trochę za ostre, choć też się nadaje do schodzenia z innych benzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przypuszczałem, że można zaliczyć taką delirkę :/

Boję się też, że na lęki samo Esci będzie niewystarczające.

 

Pewnie to efekt z odbicia, zmniejszą się po całkowitym zejściu z benzo, choć nie wiem jak tam dokładnie u ciebie jest,

poproś lekarza o cloranxen to łagodne benzo,

co do esci, to fakt, że są lepsze leki przeciwlękowe niż ten esci, ale póki nie zejdziesz z benzo i jakiś czas nie posiedzisz

na samym antydepresancie to się nie dowiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wg Ciebie jest lepsze na lęk od Esci?

na lęki według mnie i dla mnie ( MIX ten uleczył mnie z lęku ) jest Warioksetyna + Spamilan ( oczywiście w dobranych osobiście dawkach ) . W razie kłopotów ze snem pramolan na noc w możliwie najniższej dawce .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Spamilan. Ciężko mi go zażywać, bo mam takie parestezje - przebiegnięcia prądem i uciski gdzieś z tylu głowy i dziwne odczucia w kończynach. To pewnie od tego słynnego "pompowania dopaminy do prazkowia". Boje sie, ze dostane drgawek od tego. Poza tym mechanizm działania Spamilanu i Trittico jest podobny - agonizm 5ht1a. Nie wiem, czy mądre jest zażywanie 2 leków działających podobnie, a bez Trittico nie zasne. No i wreszcie ILE MOŻNA BRAĆ LEKARSTW? Aktualnie biorę: 1) escitalopram 10 mg 2) Trittico 75 mg 3)Sulpiryd 150 mg 4) Sedam 2,5 mg 5)Phenibut 500 mg nie liczę magnezu i ziołowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×