Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

 

co wybrać :

 

esci - brak lęków dobry humor otwartość do ludzi brak fobii społecznej zaburzenia libido osłabienie koncentracji kordynacji i zmniejszenie myślenia

 

czy ...

 

serta - wzrost motywacji myślenia działania nie osłabione libido wkurw i lęki

 

czy esci powoduje zaniki lęku przez amotywację oslabienie myślenia koncentracji abstrakcyjnego myślenia ?

... oczywiście nie u wszystkich ;)

 

+ esci mega poty i wzrost apetytu , a serta brak pocenia się i chyba osłabiony apetyt ...

 

a może fluo? ;)

 

Esci zdecydowanie powoduje otępienie, brak motywacji, ZANIK KREATYWNOŚCI, wycofanie, zanik libido, zobojętnienie, apatie, osłabienie, senność (czasem).

 

Mógłbyś spróbować dodać trazodon do sertraliny, skoro ona działa na ciebie pozytywnie na motywacje i libido. Trazodon mógłby wywrzeć działanie uspokajające. Ograniczyłby negatywne skutki sertraliny - dobry sen (śpi sie 8-9 h, a po wstaniu nie ma sennosci), brak zaburzeń erekcji. Mogłoby być dobrze na takim combo. Ja brałem kiedyś Setaloft i za nic nie pamiętam, dlaczego odstawiłem. Właściwie to w swoim życiu wszystkie SSRI odstawiałem i zawsze jak bumerang wracałem do fluwoksaminy. I wiem, ze jestem bardzo rzadkim przypadkiem, bo fluwoksaminy prawie nikt nie stosuje.

 

-- 27 sie 2015, 15:45 --

 

Przerabiałem już różne TLPD. Nie pomogły. Miałem uboki. Nie chcę już wracać do nich. Ja już się leczę 13 lat.

 

Bralem Doxepin - masakra, zamula gorsza niż po hydroksyzynie. A potem Anafranil SR 75. Zrobił ze mnie impotenta, kiedy miałem 19-20 lat. Na fobie i leki pomagał, to trzeba przyznać, ale za jaka cenę...

mi chodziło raczej o fluo - fluoksetyne a nie fluowosksamine ;)

czym się różni fluoksetyna stary prozac :P od sertraliny w działaniu ???

 

-- 27 sie 2015, 16:01 --

 

TRAZODON (Trittico CR) ? a ewentualnie co jeszcze - żeby było działanie tonizujaco - uspokajające bo serta pobudza mnie jak mała feta w negatywnym sensie :? zresztą mój dinozaur idzie na urlop a ja do nowego psychiatry i nie wiem (pewnie nie) wypisze mi to co mi się podoba ... może i słusznie :shock:

 

czy floksetyna działa delikatnej niż serta? :roll:

 

kiedyś brałem też od rodzinnego Belergot to do serty można łączyć :D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze chodziło Ci o fluoksetynę. Zapomniałem o niej napisać. To najbardziej anksjogenny SSRI - przynajmniej na początku stosowania. Czyli będziesz ze strachu chodził po ścianach przez kilka pierwszych dni zażywania, chyba ze wspomożesz się końską dawką benzodiazepin. Naprawdę początki dla kogoś z nerwicą lękowa to koszmar. Potem wszystko powinno się uspokoić i powinna dobrze działać na nerwice. Moj kumpel bierze fluoksetyne i jest bardzo zadowolony, bo escitalopram wywoływał u niego otępienie i uboki seksualne, a na fluoksetynie mu sie poprawiło.

 

-- 27 sie 2015, 16:13 --

 

TRAZODON (Trittico CR) ? a ewentualnie co jeszcze - żeby było działanie tonizujaco - uspokajające bo serta pobudza mnie jak mała feta w negatywnym sensie :? zresztą mój dinozaur idzie na urlop a ja do nowego psychiatry i nie wiem (pewnie nie) wypisze mi to co mi się podoba ... może i słusznie :shock:

 

czy floksetyna działa delikatnej niż serta? :roll:

 

kiedyś brałem też od rodzinnego Belergot to do serty można łączyć :D?

 

Według mnie nie ma alternatywy dla Trittico, jeśli chodzi o dołączenie do takiego leku jak sertralina. Mirtazapina lub mianseryna będą powodować chora ospałość i przyrost wagi. Hydroksyzyna - po co brać taki zamulacz, który niczego nie leczy? Trittico leczy depresje, leki, działa pozytywnie na sferę seksualna. A taka hydroksyzyna tylko zamula, nie dając żadnych korzyści! Bellergot można oczywiście sobie brać, nie zaszkodzi (myślałem, ze takie leki się zażywało w latach 50).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co lepsze sertralina czy fluoksetyna ?

 

tzn. praktycznie czym się różnią ? bo teoretycznie to sam powinienem spróbować bo co organizm to inna reakcja ...

 

ale po sertralinie też mam lęki a fluo się długo skręca

 

więc jak jest z "wkurwem" po fluo czy lęki mnie puszczą po pewnym czasie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bralem fluoksetynę i po przebrnięciu przez początkowy koszmar nie miałem już później żadnych lęków. Co nie oznacza, ze fluoksetyna jest jakimś cudownym lekiem - wystarczy poczytać sobie watek o niej na forum: ludzie skarzą się na to samo, co my: zobojętnienie, uboki seksualne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bralem fluoksetynę i po przebrnięciu przez początkowy koszmar nie miałem już później żadnych lęków. Co nie oznacza, ze fluoksetyna jest jakimś cudownym lekiem - wystarczy poczytać sobie watek o niej na forum: ludzie skarzą się na to samo, co my: zobojętnienie, uboki seksualne.

czytałem :D ale nigdzie nie mogę znaleźć porównania fluo V S serta :szukam:;)

 

-- 27 sie 2015, 17:05 --

 

chodziło mi dokładnie o to czy :

a) fluo jest bardziej pro-lękowe niż serta

 

b) serta powoduje większy "wkurw" i agresję

 

c) fluo się dłużej wkręca

-ale to już akurat wiem że fluo ma tu najdłuższy czas działania ;)

 

-- 27 sie 2015, 17:16 --

 

Bellergot w latach 50 :) a dlaczego mi to lekarz rodzinny przepisał kilka lat wstecz i działał minimalnie ;)

 

a co Fenobarbital , luminal nie działa z ssri ?

 

-- 27 sie 2015, 19:34 --

 

:shock:a jak w sobotę szykuje mi się wieczór kawalerski i konkretne picie a nie mam co się oszukiwać że będę siedział przy soczku to wystarczy ominąć jeden dzień dawkowania leku czy lepiej nie iść wcale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć wszystkim. trzy dni temu postanowiliśmy z psychiatrą zwiększych dawkę - po 9 tygodniach na 15 mg (wcześniej jeszcze 4 tyg. na 10). teraz 20 mg, ponieważ przez ponad 2 miesiące na 15 poprawa była bardzo bardzo malutka. coś drgnęło, ale maleńko, a ja za 5 tygodni chciałabym być w miarę na nogach...

 

trzeci dzień na 20 mg to jest jakiś koszmar - lęk duuuuuuży, jak przed braniem 15, do tego okropne samopoczucie - co chwila wybucham płaczem, mam fatalne myśli, że to się już nigdy nie skończy itd.

 

10 mg i wejścia na 15 tak nie odczułam, ale może dlatego, że wtedy większość dni tak wyglądała. a przez ostatnie dwa miesiące coś się przejaśniło (w sklepach moja 'chora' noga n a p r a w d e nie boli mocniej!) i dało nadzieję, że wróci życie. a dzisiaj zjazd totalny. mam nadzieję, że to długo nie potrwa i ta już, kurde, serio duża dawka, przyniesie chociaż trochę kolejnej poprawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja, mimo, że dzisiaj jest gównodzień spowodowany, tak czuję, większą dawką, a jak są lepsze dni, to i tak jest mega mega ciężko, to tym 15 mg wystawiam pozytywną opinię - uważam, że esci działa, ale działa bardzo powoli, ja czuję w sobie zmiany, mogę coraz dłużej i swobodniej utrzymać się na nogach, ale to są niewielkie różnice. zostałabym na dawce 15 gdybym na regeneracje miała 5 miesięcy, a nie tygodni. taka moja recenzja po ponad 3 miesiącach z lekami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój lekarz mi opowiadał, ku przestrodze, że Jimi Hendrix połączył benzo z alko i wyszło jak wyszło

 

Lekarz Cie okłamał, on umarł bo zmieszał barbiturany, a nie benzodiazepiny, z alkoholem. W latach 60 (zmarł w 70 roku) były popularne i szeroko rozpowszechnione barbiturany. Elvis tez je zażywał. Benzo wtedy raczkowały - diazepam został wprowadzony w 1963 roku. Barbiturany byly bardzo niebezpieczne. Jesli chodzi o mieszanie alkoholu z benzo, to niestety wiele razy tak robiłem i żyję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mi tak próbowali wciskac leki jak byłem w szpitalu, za dużo gadałem o skutkach ubocznych to wymyślili ze potrzebne mi jest coś na natręctwa i chcieli włączać jakiś neuroleptyk, zrobiłem zamieszanie, przedwcześnie mnie wypisali ale przynajmniej nie narobili mi jeszcze większej szkody

 

-- 27 sie 2015, 19:56 --

 

Pewnie dostał Anafranil na nerwice lekowa i tyle.

a escitalopram na co jest? bierze sie jedno albo drugie, nie wiem co to ostatnio za moda z takimi kombinacjami, czy oni liczą ze jak sie da wiecej leków to jest wieksza szansa bo zadziala jeden albo drugi, nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×