Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Walczę z moimi przypadłościami już kilka lat ( obecna diagnoza silna nerwica lękowa) :evil:.

Przy wcześniejszych epizodach wystarczające było zażywanie pramolanu (1-1-1) i wszystko wracało do „normy”. Jednak ataki lęków, paniki bardzo mocno się nasiliły. W końcu przekonałem się do konieczności wizyty u odpowiedniego lekarza.

Do rzeczy:

Po 2 miesiącach przyjmowania pramolanu bardzo mizerne efekty , zmiana na esci (14 dni 5mg) od 14 dni 10mg + trittico 50 wieczorem.

Od tygodnia obserwuję pieczenie,ucisk w klatce piersiowej ( lewa strona oraz mostek). Nie jest to dolegliwość ciągła lecz cholernie nakręcająca moje lęki przed lękiem. Czy te uciski,pieczenia to również skutek uboczny esci?

Bardzo proszę o odpowiedź doświadczonych w leczeniu nerwicowco-lękowców.

Pomóżcie bo znowu wpadam w pętlę strachu. :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Wiem co przeżywasz ja miałam to samo.

Cierpliwie brałam esci i do tego hydroxyzyne dwie a nawet więcej, esci 5mg. po dwóch miesiącach 10mg. a obecnie 15mg.w pażdzierniku minął rok.

Objawy które opisujesz u mnie ciągnęły się około pół roku,najgorsze było pieczenie,ale z każdym dniem słabły więc nie poddawaj się i przetrzymaj to wszystko

a będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, kochani, po przerwie. Od wiosny mnie tu nie było, ale wracam, by powiedzieć, co u mnie.

A u mnie lepiej. Ciągle siedzę na 10mg esci+50mg sulpirydu, śmigam raz w tygodniu do psychologa i jakoś tak leci, z dnia na dzień, z tygodnia na tydzień.

Oczywiście nie wszystko jest cacy. Uścisk w gardle, jakieś kłucia w klatce, to norma, lekkie lęki ogólne też się pojawiają, jakieś obawy dziwne przed czymś nowym, jakąś "akcją" typu wyjazd, spotkanie itp. Ale jeżeli miałabym oceniać stan sprzed leków i teraz, to i tak oceniam go na jakieś 80-90 zmiany na plus. Funkcjonuję zatem powiedzmy, że normalnie. Życie coraz bardziej cieszy.

 

Jak tu wchodziłam to myślałam, że nikogo znajomego już nie zastanę, a tu proszę - ta sama ekipa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sulipiryd34 a jak długo brałeś esci ? Jak czytam niektóre komentarze to mi sie wydaje że mówimy o innych lekach.Ja na esci brak apetytu,kłopoty ze snem,potliwość,w nocy zimne poty.W dłuższej perspektywie silne uspokojenie i senność po zażyciu tabletki,wyjebka na wszystko hehe. A na niektórych po prostu nie działa :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem zmiany nastroju przy zwiększaniu dawki i zmniejszaniu (poczucie wszechmocy i euforii) a tak poza tym to lek zapamiętam głównie ze względu na pocenie. Na depresję trochę pomaga ale na fobię społeczną już nie do końca. Generalnie średniak i lekkie rozczarowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę równo miesiąc, 30dni.

Od dzisiaj wrzucam już 20mg, bo smutek/przygnębienie nie daje za wygraną.

Każda próba obudzenia/pobudzenia się Amisulprydem kończy się wyraźnym pogorszeniem nastroju,

dlatego muszę przetrwać parę dni bez niego, będzie ciężko, bo lada moment pojawi się od ESCI

efekt "kamienia" i będę jak taki spacyfikowany robot.

No ale pogoda coraz gorsza, więcej siedzenia w domu więc, coś za coś.

 

Bywały lata, że wystarczało mi zaledwie 5mg ESCI, przeciętnie coś koło 7,5mg.

Aktualnie mój mózg domaga się wyższych dawek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

biorę Eliea na napady lęku już prawie 3 miesiące i muszę powiedzieć, że ten lek bardzo dobrze na mnie działa - lęki ustały, cieszę się życiem i wszystko wraca do normy. Jednak jakoś od tygodnia miewam straszne mdłości i czasami zdarzają się biegunki. Wiem, że to mogą być skutki uboczne stosowania leków, ale pojawiłyby się one po takim długim czasie stosowania? Czy ktoś miał podobnie? Rozważam przejście się do lekarza rodzinnego, ale boje się że znowu wpadnę w spiralę strachu i nakręcania się na jakąś chorobę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem od tygodnia na 10 mg i jest przeciętnie. Mirtor na stosunkowo średniej dawce w zasadzie nic nie zmienił pod względem nastroju a przecież biorę jeszcze 3 x 75 mg Alventa.

Na spanie Mirtazapina to lek bardzo dobry ale dziwaczne sny zapamiętam chyba na całe życie- także jak ktoś nie lubi koszmarów to unikać jak ognia. Na Elicea mam trochę objawów ubocznych (potliwość, drżenie) ale zawsze to lepsze niż smutne, uporczywe myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Escitalopram Actavis, 10 mg na dobę (doraźnie afobam) na NL

Chcialabym poznac opinie, bo moja po użytkowaniu przez miesiąc jest taka że pomógł, wyciszył, ale nie wyleczył. Wiem że to za krótko ale niedługo mam wizytę u psychiatry i zastanawiam się co dalej...

Czy ten lek jest dobry? Jak długi musiałabym brać żeby móc liczyć na wyleczenie? Czy powinnam miec teraz zwiększoną dawkę czy trzymać się tej co biorę i czekać? Za wszelkie sugestie, doświadczenia będe wdzięczna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

d@ri@nk@ escitalopram jest dobry na lęki,przeciwdepresyjnie też działa.Po miesiącu to lek może co najwyżej zacząć działać,a nie wyleczyć.Żeby wyleczyć nerwice,albo depresje to trzeba przynajmniej pół roku,ale to już lekarz powie ci ile masz brać.Pytanie co do zwiększenia dawki powinnaś kierować do lekarza ale miesiąc to raczej za krótko żeby zwiększać dawke,a 10 mg jest odpowiednią dawką terapeutyczną,na mnie 10 mg nawet działało za mocno,dlatego musiałem odstawić :mrgreen: Pełne działanie leków z grupy ssri obserwuje sie zazwyczaj po 2,3 miesiącach regularnego brania,więc teraz powinno być już tylko lepiej u Ciebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani, biorę już Depralin 4 tygodnie i widzę poprawę na lepsze. Zacząłem sie więcej uśmiechać i żartować. Brałem do tej pory też cloranxen na noc przez 4 tygodnie ale moja Pani psychiatra powiedziała, że kończymy z nim i przepisała mi leviron na noc bo on nie uzależnia. Ona też widzi u mnie poprawę na lepszę co mnie cieszy ogromnie.

 

Także powodzenia w walce o zdrowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziś lęki są wyjątkowo dokuczliwe, tak że chwilami ciężko mi oddychać. Ale jeszcze gorsze są natrętne, paskudne, czarne myśli. Mozarin biorę dopiero miesiąc, chcę dać mu trochę czasu. Wyrzuciłam Lerivon ze swojego "jadłospisu", gdyż zaczęłam bardzo szybko tyć. Mam nadzieję, że stan, w jakim się dzisiaj znajduję, minie, bo dłużej tak nie dam rady. :hide:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęły 2 miesiące brania Elicei 10mg i mirty30 i muszę powiedzieć, że lek zaczął działać. Już po miesiącu zaczęły ustępować lęki i niepokój. Jestem spokojniejsza, ożywiona i co najważniejsze pozbawiona ciągłego napięcia. Początki były trudne, nie spałam, mało co jadłam, więc sporo schudłam, teraz to się zmieniło na plus. Mirta przywróciła apetyt i dobry sen, a Elicea zniwelowała lęki. Jak na razie jestem zadowolona z tego zestawu.

Dwa dni temu byłam u swojego doktorka, zauważył poprawę i dostałam leki na następne 2 miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×