Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

jak bys wiedzial skåd wydobywa sie "to cenne omega3" i obejrzal wpierw film a potem dopiero sie wypowiedzial - bylabym bardzo wdzieczna Gradrec :mrgreen:

Mialbys mozliwosc porownania obu stron medalu a w tej chwili jestes bardzo stronniczy.

 

Moze bardziej dotrze do Ciebie angielska wersja "Warning: Dangerous Fish Oil Omega 3 Side Effects" skoro nie wierzysz polakom :

http://internetmarketinggoogle.com/video/RQTSOrPq9Z0/Warning:%20Dangerous%20Fish%20Oil%20Omega%203%20Side%20Effects.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nova_2013, Ale ten film nie dowodzi w żaden sposób, że KWASY OMEGA-3 są złe sensu stricto czy szkodliwe w jakikolwiek sposób dla zdrowia tylko, że SPOSÓB ich pozyskiwania i produkcji sprawia, że SUPLEMENTY je zawierające są ZŁE. Jest to nieuzasadniona nadinterpretacja. Ten film ma na celu uświadomienie konsumentowi, żeby sprawdził czy 1) suplement z omega-3 został wyprodukowany w USA czy Europie, a nie zostął zaimportowany z Afryki bo to gwarantuje jakość, 2) czy zawiera w swoim składzie DHA- Kwas dokozaheksaenowy, ponieważ tylko takie suple mają wartość 3) żeby sprawdzić czy posiada stosowne certyfikaty 4) żeby nie kupować tanich supli, tylko zainwestować te z wyższej półki, które gwarantują jakość. Plus na koniec pada link- cały film i artykuł jest sponsorowany przez firmę healtyware. Poza tym większe znaczenie ma dla mnie blisko 50 lat badań naukowców i lekarzy z całego świata niż sensacja jakiegoś dziennikarza, który chciał podreperować swoją karierę.

 

Kwasy omega-3, np. ALA można pozyskiwać z roślin- choćby z wiesiołka. Co to ma wspólnego z zasyfionymi rybami afrykańskimi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz minelo ponad godzine jak wzielam tabsa. No glupota totalna ! Zapomnialam no i juz :why: Dzieki Luki za slowa otuchy, troche mi juz przechodzi i coraz slabsze mam objawy. Ale wystraszylam sie solidnie ! Jeszcze tak nigdy rece mi sie nie trzesly. Ciekawe czy po odstawieniu calkowicie leku bede miala takie symptomy no ale dla pewnosci bede schodzila dluzej niz zalecajå i coraz mniejsze dawki. Nie mam zamiaru schodzic na polowke tabsa przez 2 tygodnie i potem nic. Dziekuje, dzisiejszy dzien pokazal mi co mozna przezyc i jakie kongo mnie czeka.

 

Dark Passenger, jesli lekarz za kilka miesiecy zaleci mi schodzenie z dawki, to moge zrobic tak ? :

pierwsze 2 tygodnie 3/4 tabsa, nastepne 2 tygodnie 1/2, pozniej przez 14 dni 1/4 tabsa a nastepne 14 dni 1/4 tabsa co drugi dzien, a potem co trzeci dzien ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos, film przedstawia wydobywanie padnietych i rozkladajåcych sie rybek ze smolistego nadbrzeza Ameryki poludniowej. To koncern farmaceutyczny z Norwegii zleca wydobywanie tego cudownego preparatu a pozniej sprzedaje go jako wyselekcjonowany najwyzszej wartosci omega3 na terenie Europy. Wlos mi sie zjezyl na glowie, bo od lat lykam omega -3,6,9 i zastanawiam sie ile swinstwa we mnie wlazlo. Nie wiem natomiast jak to jest z pozyskiwaniem tranu z rekina. Moze lepiej przezucic sie na tego grubasnego ssaka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bys wiedzial skåd wydobywa sie "to cenne omega3" i obejrzal wpierw film a potem dopiero sie wypowiedzial - bylabym bardzo wdzieczna Gradrec :mrgreen:

Mialbys mozliwosc porownania obu stron medalu a w tej chwili jestes bardzo stronniczy.

 

Moze bardziej dotrze do Ciebie angielska wersja "Warning: Dangerous Fish Oil Omega 3 Side Effects" skoro nie wierzysz polakom :

http://internetmarketinggoogle.com/video/RQTSOrPq9Z0/Warning:%20Dangerous%20Fish%20Oil%20Omega%203%20Side%20Effects.html

Wlasnie na tym myk polega, ze obejrzalem, a slyne z dosc ogromnego dystansu do kazdego poruszanego tematu wsrod znajomych, zarowno jak i do samego siebie. Po prostu Twoj poglad w tym momencie jest odmienny od mojego i to wlasnie Ty nie widzisz drugiej strony medalu, ze wzgledu na to, ze Twoj artykul opiera sie o stronniczosc i Ty w to wierzysz, a ja opieram sie o badania naukowe i z niech czerpie wiedze, a nie z propagujacego bzdury filmiku.

 

-- 03 lut 2014, 13:38 --

 

jak bys wiedzial skåd wydobywa sie "to cenne omega3" i obejrzal wpierw film a potem dopiero sie wypowiedzial - bylabym bardzo wdzieczna Gradrec :mrgreen:

Mialbys mozliwosc porownania obu stron medalu a w tej chwili jestes bardzo stronniczy.

 

Moze bardziej dotrze do Ciebie angielska wersja "Warning: Dangerous Fish Oil Omega 3 Side Effects" skoro nie wierzysz polakom :

http://internetmarketinggoogle.com/video/RQTSOrPq9Z0/Warning:%20Dangerous%20Fish%20Oil%20Omega%203%20Side%20Effects.html

Wlasnie na tym myk polega, ze obejrzalem, a slyne z dosc ogromnego dystansu do kazdego poruszanego tematu wsrod znajomych, zarowno jak i do samego siebie. Po prostu Twoj poglad w tym momencie jest odmienny od mojego i to wlasnie Ty nie widzisz drugiej strony medalu, ze wzgledu na to, ze Twoj artykul opiera sie o stronniczosc i Ty w to wierzysz, a ja opieram sie o badania naukowe i z niech czerpie wiedze, a nie z propagujacego bzdury filmiku.

 

Twoj filmik to jest lanie wody w stylu "omg nie jedzcie omega-3 bo to hodowane gowno jak ryba panga i jest niezdrowa i w ogole przestancie, bo umrzecie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najgorsze chwile za mnå jesli chodzi o objawy duzo pozniej przyjetego tabsa. Ale zeby az tak mnå telepalo i walilo goråcem do lba ? Co za strach ! W normalnych warunkach dostalabym pewnie ataku paniki ale udalo mi sie opanowac albo to moze byl czysty przypadek ? Moze wlasnie na 10 minut przed nieswiadomym nadejsciem ataku zazylam tabletke i atak paniki byl lagodniejszy ? Ciekawe czy tez bym poczula sie tak samo nie zazywajåc tabsa. Tego nigdy sie nie dowiem :(

 

Nigdy w zyciu nie probowalam jak dzialajå narkotyki i nie znam uczucia po nich ale dzis mialam wrazenie jakbym sie nalykala mase lekow, ktore wywolaly tak poteznå reakcje. Z doskoku zaglådalam do lustra czy nie puchne, czy nie pojawiajå sie plamy, ale te uderzenia goråca i problemy z oddychaniem to masakra jakas. Akurat chcialam wsypac lyzeczke kawy nesca do filizanki i tak mi przeleciala reka jakby ktos mnie pierdyknål w lokiec w tym momencie. Oczywiscie kawa rozsypala sie po calej kuchni a pozniej nie moglam trafic wodå do filizanki tylko rozlalam jå zygzakami po stole. Pozniej chcåc wypic jå chlapnelo mi za policzek i kolo ucha.

Sytuacja bardzo zabawna dla candid camera :mrgreen: ale dla mnie porazka. No nic ide zalac sobie swiezej kawy bo z tej nie mialam uzytku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwasy omega-3, np. ALA można pozyskiwać z roślin- choćby z wiesiołka. Co to ma wspólnego z zasyfionymi rybami afrykańskimi?

No wlasnie jajco ma. Dlatego takie zarzucanie filmikeim "patrzcie, jak sie trujecie kwasami omega" jest po prostu bezsensowne. Dlaczego? Z tego samego powodu, ze jedni lubia zapodawac prawa reka sieg heila do portretu Adolfa i rzucaja we wszystkie storny nazistowskie hasla, slepo wierzac w jego destruktywna ideologie.

 

Nie staram sie tutaj prowokowac, wrecz przeciwnie, celowo podalem skrajny przyklad.

 

"skoro nie wierzysz polakom"

ironia losu polega na tym, ze cala swoja wiedze na temat "tych pierdół" czerpie ze zrodel w jezyku angielskim. Argumentowac tego nie bede, bo w sumie nie chce mi sie, skoro i Tobie nie chce sie poczytac post-komunistyczne tresci na temat suplementow diety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nova_2013

Różne mogły być powody. Być może podświadomie wywołałaś atak, wiedząc, że bierzesz lek z opóźnieniem. Myśl zakiełkowała w głowie, spotęgowała się i mamy kłopoty.

A może to nagły skok serotoniny po łyknięciu tabletki.

W każdym razie masz nauczkę, żeby łykać tabsy regularnie.

 

Ja to w ogóle nie pijam kawy, odkąd mam nerwicę. Tak samo uważam z colą. A tak lubiłem jedno i drugie.

 

Pracuj, byleś nie przeholowała. Jak sama pisałaś- 35 h w tygodniu i koniec. Bez ganiania za kasą, kosztem zdrowia.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gradrec, zamiast wzniesc toast za Twoje zdrowie lampkå wina albo strzelic nawzajem kuflami piwa toast1.gif zazylam dzis omega3 po ponad 2 miesiåcach :P Docen to !

 

Zaraz ide z pieskami zaczerpnåc swiezego powietrza i podjåc decyzje czy mam isc dzis do pracy czy wziåc sobie wolne. Rozsådek podpowiada mi IDZ, lenistwo ZOSTAN W DOMKU :D Poki co ide z psiakami rozgrysc moj wewnetrzny konflikt. Do uslyszenia :papa::papa::papa:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co zazywasz, skoro to takie zlo?! No dobra, teraz prowokuje :P Przepraszam.

 

Obstawiam, ze to autorytet Dark Cie do tego namowil, a nie ja i smutno mi z tego powodu :(. W kazdym razie jestem szczesliwy, ze wyzbylas sie tego przekonania, jakim strasznym gownem sa kwasy omega.

 

-- 03 lut 2014, 14:04 --

 

Swoja droga w jakiej dawce lyknelas o-3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogą te kwasy omega pomóc coś na nerwicę? Bo jakoś nie mam przekonania do supli. Wydaje mi się, że wszystko powinniśmy dostarczać organizmowi normalnym żarełkiem.

Ewentualnie mógłby ktoś rzucić linkiem, jakie omegi kupić, na allegro czy w innych sklepach, żeby nie kupić g..wna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwasy omega-3, dostepne w aptece "od zaraz", kosztuje z 10-20zl (zaleznie od tego co dokladnie kupisz) za paczke tluszczow dostenych na caly miesiac. Sa Ci zupelnie niepotrzebne, jesli nie masz lękow (co juz wczesniej pisalem jest efektem uboczynym dzialania owych kwasow i tluszczy), albo nie wysilasz sie fizycznie (trojboj/dwojboj) - oczym bys wiedzial dotychczas, gdybys trenowal).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luki_Nerwusik, nawet takiej jazdy co dzis nie mialam gdy zrobilam 4-dniowå przerwe i pozniej na nowo zaczynalam lykac tabsy. Wowczas ogolnie sie zle czulam bo lek jakby na nowo zaczål sie wkrecac, a teraz to byla przerwa 36h wiec ten poziom serotoniny powinien sie utrzymywac a mimo to jeblo mnå z silå wodospadu.

 

"Myśl zakiełkowała w głowie, spotęgowała się i mamy kłopoty"

Nie... nawet o tym nie pomyslalam, wzielam spokojnie bez zadnych obaw. Znalazlam sposob na kurwice i jak zaczyna tanczyc ze mnå to odwracam zupelnie mysli. Wczoraj w samochodzie mialam taki jeden moment niepewnosci i poczulam narastajåce napiecie miesni barkow. Wzielam jeden gleboki oddech i powiedzialam w myslach do kurwicy ROB CO CHCESZ, PIERD.OLE CIE i przypomnialam jej, ze mam benzo w kieszeni wiec olalam to cale napiecie, rozluznilam sie i po wszystkim. Trwalo to moze ze 2 minuty dlatego jestem taka dumna z siebie, ze przejelam wladze nad niå. Dzisiaj podobnie... jakbym zaczela sie nakrecac to pewnie skonczyloby sie atakiem, ale zamiast wnikac coraz glebiej w objawy zaczelam z Wami rozmawiac aby skoncentrowac uwage na to co sie dzieje na forum. Tym razem trwalo to godzinke ale bez napiecia nerwowego, wiec jest OK. I tez przeszlo :D

 

Uciekam Kochani. Pieski chcå wyjsc. Trzymajcie sie i zycze Wam owocnej rozmowy. Jak zdecyduje sie pojsc do pracy to wpadne dopiero poznå nockå no chyba, ze w trakcie krotkich przerw bede zaglådac do tablecika. Sciskam Was mocno bez wyjåtku !!!! Papatki

 

-- 03 lut 2014, 15:20 --

 

Kwasy omega-3, dostepne w aptece "od zaraz", kosztuje z 10-20zl (zaleznie od tego co dokladnie kupisz) za paczke tluszczow dostenych na caly miesiac. Sa Ci zupelnie niepotrzebne, jesli nie masz lękow (co juz wczesniej pisalem jest efektem uboczynym dzialania owych kwasow i tluszczy), albo nie wysilasz sie fizycznie (trojboj/dwojboj) - oczym bys wiedzial dotychczas, gdybys trenowal).

 

Hehehe.... musze wyjsc z czworonogami a nie moge sie oderwac od forum.

Gradrec, tak namieszales, ze teraz kompletnie nie rozumiem :105:

To znaczy, ze omega3 jest winowajcå lękow czy zapobiega im ???

Bo napisales "Sa Ci zupelnie niepotrzebne, jesli nie masz lękow".

No to jak to jest ? Mam brac omega czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jesli napisalem, ze sa mu zupelnie niepotrzebne, jesli nie ma lekow, to pewnie mialem na mysli, ze jesli nie ma lekow to sa mu niepotrzebne. Ale co ja tam wiem ^_^

Nie, omega3 nie jest winowajca lekow i wplywa na nie niwelujaco i o tym wczeesniej rowniez pisalem. No pwn intended.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ostatniej chwili : dostalam dzis zaproszenie na psychoterapie, pierwsze spotkanie 18 lutego godz.10.40 Juuuuupiiiii :great:

Czekam jeszcze na termin terapii behawioralnej :D i nie rozumiem tego zwlekania w czasie, bo bylam na rozmowie juz 10 stycznia ale wtedy wlasnie namieszal ten lekarz z przerwaniem lekow. Idiota !

 

Dobrze, ze Was mam tutaj :yeah: bo te nasze rozmowy to najlepsza terapia dla nas wszystkich i milo spedzony czas :mrgreen:

Kurcze, no teraz wypadam na calego ! Ide ze zwierzyncem obejsc osiedle i poszukac drepczåcych pajåkow .... co ja mowie ! Kicajåcych szoppraczy po sniegu :shock:

 

-- 03 lut 2014, 15:40 --

 

No jesli napisalem, ze sa mu zupelnie niepotrzebne, jesli nie ma lekow, to pewnie mialem na mysli, ze jesli nie ma lekow to sa mu niepotrzebne. Ale co ja tam wiem ^_^

Nie, omega3 nie jest winowajca lekow i wplywa na nie niwelujaco i o tym wczeesniej rowniez pisalem. No pwn intended.

 

No teraz se JAJA robisz !

jesli nie ma lekow, to pewnie mialem na mysli, ze jesli nie ma lekow to sa mu niepotrzebne.

Roznica pomiedzy slowami lek a lęk jest kolosalna. Tak namieszales i zaplåtales, ze poddaje sie :( Nie tlumacz juz wiecej bo bardziej zakrecic tematu juz nie mozna. Nie nadåzam z rozszyfrowywaniem Twoich pomylek literowych albo celowego opuszczania "ogonkow" w polskich specyficznych literkach.

UWAGA ! Tu nie ma mowy o Twoim ogonku choc moznaby polemizowac dlaczego on akurat jest usadowiony z przodu ;) a nie jako przedluzenie kosci ogonowej. Ech.... anatomia.... poczynila bledy !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tamtym poscie lek = lęk za kazdym razem

wydawalo m isie, ze to wynika z samego kontekstu zdania, wiec nie dodawalem "ogonkow"

 

odnies sie merytorycznie do posta prosze, zamiast obronnie rzucac 5 zdan majacych na celu obrazenie mnie

 

Rownie dobrze moglbym z dupy strzelic, ze twoje "å" jest mylace, bo przeciez "å", a nie "ą" i kij mi w oko. Konktekst wypowiedzi byl calkowicie zrozumialy dla kazdego. Nie czepiaj sie, prosze. Wypowiedz sie merytorycznie, jesli na prawde wyrazasz chec rozmowy na temat tego, jak bardzo jestes w bledzie (celowo posluzylem sie tym epitetem, bo jak juz po raz drugi podkreslam sam Dark staral sie wyprowadzic Cie z bledu nt tluszczow/kwasow omega).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie piszcie takich bzdur ze omega sa szkodliwe,to nie jest jakis syntetyczny zwiazek tylko skladnik blon komorkowych ludzkich komorek,co do filmikow z czego moga byc pozyskiwane rownie dobrze mozna poszukac ile chemii jest pakowane do kazdej zywnosci,w takim razie pozortawaloby umrzec z glodu albo samemu produkowac zywnosc dla siebie,mojej babci po omega poprawilo sie wiele parametrow krwi i wzrosla wydajnosc ukladu krazenia,potwierdzone ekg i specjalnymi badaniami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyluzujcie.

Teraz jestem na lekach i nie ma lęków.

Kiedy nie byłem na lekach, to miałem lęki.

A spoko leki likwidują moje lęki, to odpuszczam sobie omegi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie piszcie takich bzdur ze omega sa szkodliwe,to nie jest jakis syntetyczny zwiazek tylko skladnik blon komorkowych ludzkich komorek,co do filmikow z czego moga byc pozyskiwane rownie dobrze mozna poszukac ile chemii jest pakowane do kazdej zywnosci,w takim razie pozortawaloby umrzec z glodu albo samemu produkowac zywnosc dla siebie,mojej babci po omega poprawilo sie wiele parametrow krwi i wzrosla wydajnosc ukladu krazenia,potwierdzone ekg i specjalnymi badaniami

Otoz to. Tzn nie wiem, jak to moglo wplynac na kardio (to nie zaczepka, nie mam po prostu ku temu zadnego zaplecza informacyjnego), ale co do reszty otoz to xd

 

Swoja droga, nie odpisalas Nova, ile tego o-3 lyknelas :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gradrec,

Omega3 przewaznie polecaja na problemy z ukladem krazenia,zbyt duzym cholesterolem,kiedys czytalem artyklu porownujacy skutecznosc simwastatyny(syntetyk na obnizenie cholesterolu) a omega3 polaczonymi z ekstraktem z czerwonego ryzu,omega uzyskaly lepsze wyniki nie dajac przy tym zadnych skutkow ubocznych czego nie mozna powiedziec o syntetykach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×