Skocz do zawartości
Nerwica.com

Test na schizofrenię - zobaczcie sobie


Gość jantarek

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli maska obrócona jest na wklęsłą stronę, a Ty masz wrażenie, że jest ona wypukła, nie masz schizofrenii.

 

Ja widzę wypukłą. A raczej taką tą twarz widzę, jakby była namalowana farbami na płaskim kartonie, ale raczej wypukła bo na pewno nie wklęsła.

Mimo wszystko uważam, że wrzucanie tutaj takiego linka nie jest dobrym pomysłem ani też tym bardziej nie powinno dla kogoś stanowić diagnozy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli maska obrócona jest na wklęsłą stronę, a Ty masz wrażenie, że jest ona wypukła, nie masz schizofrenii.

 

Ja widzę wypukłą. A raczej taką tą twarz widzę, jakby była namalowana farbami na płaskim kartonie, ale raczej wypukła bo na pewno nie wklęsła.

Mimo wszystko uważam, że wrzucanie tutaj takiego linka nie jest dobrym pomysłem ani też tym bardziej nie powinno dla kogoś stanowić diagnozy.

 

 

Ja tak samo to widze :P. Czyli zdrowi jestesmy hahahaha

LUDZIE NIE BIERZCIE TEGO POWAZNIE TO PEWNIE JAKAS WKRETKA !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko uważam, że wrzucanie tutaj takiego linka nie jest dobrym pomysłem ani też tym bardziej nie powinno dla kogoś stanowić diagnozy.
No tak, ale mam nadzieję, że ludzie są tu na tyle rozsądni, żeby nie traktować zbyt poważnie tego typu rzeczy... Wiadomo, że od stawiania diagnozy są lekarze. Swoją drogą uważam, że jest to dosyć interesujące.

 

Pamiętaj, że piszesz o rozsądku w tych sprawach itp na forum, gdzie prawie wszyscy użytkownicy mają hipochondrię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się patrzysz na pomarańczową stronę to ona powinna być wypukła, a schizowie chyba widzą, że jest wklęsła.

 

Lepiej usuńcie ten temat bo naroi się kolejne pokolenie hipochondryków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na psychiatria.pl jest dział 'schizofrenia', można tam wrzucić i zobaczyć czy faktycznie osoby ze zdiagnozowaną schizofrenią widzą tą maskę jako wklęsłą. Ja widzę wypukłą, a raczej nie wypukłą tylko namalowaną twarz na płaskiej powierzchni.

Inteligencja nie ma akurat tutaj nic do tego. Chodzi o pewien obszar mózgu który u schizofreników działa po prostu inaczej niż u ludzi zdrowych. Ot, tyle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na psychiatria.pl jest dział 'schizofrenia', można tam wrzucić i zobaczyć czy faktycznie osoby ze zdiagnozowaną schizofrenią widzą tą maskę jako wklęsłą. Ja widzę wypukłą, a raczej nie wypukłą tylko namalowaną twarz na płaskiej powierzchni.

Inteligencja nie ma akurat tutaj nic do tego. Chodzi o pewien obszar mózgu który u schizofreników działa po prostu inaczej niż u ludzi zdrowych. Ot, tyle ;)

Wątpię, żeby postrzeganie obrazka było wyznacznikiem choroby... To może być jedynie efekt jej, nie na odwrót.

ed: ja widzę maskę jako wklęsłą, ale zapewniam, że nie mam schizofrenii :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Goldielocks, choc jeżeli człowiek faktycznie nie ulega złudzeniom zmysłowym(m.in. wskazany przez jantarka test percoepcji twarzy), a do tego ma jeszcze inne objawy patologiczne to można z duzym prawdopodobieństwem orzec, że jego zdrowie psychiczne nie jest w dobrym stanie i niezbedna jest wizyta u specjalisty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magdalenabmw, Inteligencja w nieco innym pojęciu.Wiedząc z góry,że mam do czynienia ze złudzeniem,mój umysł nie uległ mu.ot,tyle.Ciężko byloby mi zobaczyc cos innego,wiedząc,że to nieprawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiertelniczko, ... :zzz:

tak sobie rzuciłam w eter,żartobliwie z tą inteligencją,nawet nie przypuszczając,że ktoś to może potraktować serio.uderz w stół,a nożyce sie odezwą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja poddenerwowana luknęłam na ten filmik z twarzą Chaplina i z tą maską.

Oczywiście najpierw przeczytałam o co chodzi, potem skupiłam się na masce. Z zewnątrz wypukła - ok, potem zerknęłam na wewnętrzną stronę, wydała mi się wklęsła (patrzyłam na początku, jak się odwracała)..

Ubzdurałam sobie, że mam widzieć wklęsła, z drżącym sercem włączyłam filmik i..ze zdumieniem zauważyłam, że maska jest wypukła! Raz, drugi - wypukła. Dopiero po chwili odczytałam, że tak ma być. Jejku, ale się zestresowałam!

Dobije mnie ta nerwica...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie sobie wkręcać schizofrenie na podstawie obrazka. Widzę wklęsły ( czy tam wypukły)ocho na pewno mam schizofrenie. To tak nie działa. Gdyby rzeczywiście test był wiarygodny psychiatrzy nie mieliby problemów z diagnozowaniem, pokazaliby obrazek i już. :?

 

Edit:

Ja widzę poprawnie a mam schizofrenię :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierzycie w wiarygodność tego tekstu?? Ja nie czuję się taki odjechany jak niby wyszło mi z testu hehe :P Test na podstawie faktu, że mało wychodzę z domu w WOLNYM CZASIE oraz, że czasem w myślach rozważam różne decyzje i że mam więcej znajomych wirtualnych niż realnych, stwierdził że mam tam jakieś objawy schizy i że jak nic z tym nie zrobię to mogę mieć kiedyś kłopoty. "Dupa Jasiu, srały muchy będzie wiosna" :P:D:D Zimą np rzadziej wychodzę z domu bo jest ZIMNO i nie lubię marzną. A jak widzę większość sąsiadów przemyka szybko z pracy do domu autami i nie ruszają się już z tego domu od 16 do ok 6 rano kolejnego dnia to czy to oznacza, że też mają schizofrenię bo nie wychodzą z domu albo np nie chce się im z nikim gadać (jak i mnie) bo np wolą samotnie przeboleć jakiś kłopot/problem czy nawet pewne załamanie się? Ten test jest dla mnie wgl niewiarygodny. Depresja i nerwica to jeszcze nie schizofrenia. To że częściej się wzruszam bo tak cholernie mam trudny okres w życiu to przecież też jeszcze żaden dowód. Wgl bez sensu jest ten test. Nie zauważyłem aby otoczenie i rodzina jakoś dziwnie się mi przyglądało albo zwracało uwagę na jakieś niby tam zachowanie? :P Jest mi ostatnio cholernie często smutno i bywam przybity ale to jeszcze żaden powód żeby wyciągać tak daleko idące wnioski bo np czasem literki przestawią mi się na klawiaturze? ;)

Ps Jak będzie cieplej i wiosenniej to częściej będę wychodzi na rower po powrocie. Póki co ogląda się więcej TV od wczesnego wieczory, czasem czyta się książkę czy gada przez tela lub neta Czy to jakieś jest schizofreniczne i dziwne? Kto wgl wymyślił ten bezsensowny test. :evil::P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

test z maską - widzę wypukłą

 

test ze strony podanej przez Marta87, (czyli, http://schizofreniatest.pl/ ) wyszedł mi tak:

 

Twój wynik to: 53

 

Normalny wynik mieści się od 0 do 15 punktów.

 

 

Twój wynik jest wyższy od przeciętnego. Wykazujesz widoczne skłonności do schizofrenii. Koniecznie skonsultuj się z lekarzem, w celu przeprowadzenia niezbędnych badań i ustalenia diagnozy. Istnieje prawdopodobieństwo, że wysoki wynik uzyskany w powyższym teście nie wskazuje na schizofrenię lecz na kilka innych zaburzeń psychicznych we wczesnym stadium rozwoju. Możliwe, że problem leży w czynnikach środowiskowych związanych z trybem życia, który prowadzisz, lub w zdarzeniach z przeszłości, które ze względu na wysoki poziom stresu odcisnęły głębiokie piętno na twojej psychice. W każdym z tym wypadków zalecana jest opinia specjalisty. Należy pamiętać, że powyższy test nie uwzględnia wielu czynników psychologicznych, które mają znaczący wpływ na rezultat diagnozy. Jeżeli jednak szczerze odpowiedziałeś na wszystkie pytania, wynik testu sprawi, że zaczniesz zwracać większą uwagę na swoją osobowość oraz styl życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×