Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pomocy! (psychologicznej...)


Gotna

Rekomendowane odpowiedzi

@Gotna co Cie tak mocno zabolało? Każdy przypadek jest inny, patrzy się na to indywidualnie. W zachodnim społeczeństwie też każdy dostałby dsch na głową, pomoc medyczna i wyżywienie. Pomoc psychologa również, żeby poradzić sobie z trauma. 

Nie wiem w którym momencie stwierdziłaś, że uważamy iż psycholog nie wspiera.... on nie daje gotowych rozwiązań. 

Widzę, że lubisz omawiać na konkretnych przykładach, przytaczac historie, mimo że swojej nie przytoczyłaś. Przytoczę Ci po krótce moją: wielokrotne wykorzystywania seksualne w dzieciństwie i wieku nastoletnim. Najprawdopodobniej nie pamiętam najwcześniejszych. I jaką radę mógłby mi dać psycholog? Bo jakbym usłyszała, że mam się od nich odciąć to nie umiałabym tego zrobić. Więc rada do dupy. Zgłosić na policje- do dupy. Zapomnieć? Wybaczyć? Nie da się tutaj dać rady. Można natomiast wspierać, pomoc to przetworzyć w bezpiecznych warunkach, przepracować, nazwać co się stało i zaopiekować się tym. 

Na prawdę ciekawi mnie, dlaczego tak bardzo zabolały Cie nasze posty? Bo uslyszalas coś innego niż chciałaś? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć @Gotna,

W dniu 5.10.2023 o 08:34, Gotna napisał(a):

Hej, szukam odpowiedniej psychoterapii dla siebie. Chciałabym, by ktoś pomógł mi dojść do równowagi, nie grzebał w przeszłości, lecz dawał praktyczne rady na temat tego, jak wyjść z sytuacji, w której się znajduję. Pomógł mi zobaczyć różne opcje. Zależy mi na kimś, kto mocno stąpa po ziemi, nie działa pod wpływem swoich impulsywnych ocen na mój temat czy teorii, a wyłącznie wspiera uczuciowo, słucha ze zrozumieniem i z zaangażowaniem daje rady praktyczne. Nie stara się dopasować mnie do swojego schematu. Rozumuje, myśli elastycznie i ma pokorę poznawczą. Kto ugryzie się w język, nim niezawodna intuicja każe mu cokolwiek powiedzieć. Która nie czuje się autorytetem w dziedzinie świata wewnętrznego obcej osoby, lecz pełnym empatii i szacunku gościem.

 

Nie szukam żadnych ścieżek związanych z traumą z dzieciństwa, somatycznych, psychodynamicznych. Szukam natomiast wsparcia w kryzysie, pomocy w walce z depresją i lękiem. Osoba ta musiałaby mieć do czynienia z chorobami chronicznymi, neuroróżnorodnością, żałobą, długotrwałym bezrobociem oraz tematami LGBT+. Jest to dla mnie bardzo ważne. Czy możecie polecić jakąś osobę lub konkretny nurt?

Może być oczywiście oddzielnie ktoś zajmujący się pomocą chorym i oddzielnie osoba specjalizująca się w związkach LGBT+.

Proponuje połączenie spotkań z psychologiem z rozmowami z rodzicami, rodziną, przyjacielami, zaufaną osobą lub pracownikiem socjalnym a może trenerem wspierającym w osiąganiu konkretnych celów. 

 

Twoje oczekiwania wydają się wygórowane. Być może warto skupić się na jednym lub dwóch trudnościach co przyczyni się do łatwiejszego odnalezienia odpowiedniej pomocy.

 

Rozważ również ustalenie przyczyn niepowodzenia lub niezadowolenia z terapii. Dla mnie jedną z przyczyn niezadowolenia z terapii był niezdiagnozowany zespół Aspergera.

 

Życzę ci miłego dnia,

John

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Illi

"Nie wiem w którym momencie stwierdziłaś, że uważamy iż psycholog nie wspiera.... on nie daje gotowych rozwiązań"

Może przez Twoją odpowiedź na ten post:

 

"terapie (wszystko jedno w jakim nurcie) nie opierają się na dawaniu wsparcia, tylko na pracy nad sobą. Wsparcia należy szukać u bliskich osób" - twoja zdanie na ten temat:"Twoja odpowiedź była jak najbardziej w porządku."

 

Natomiast to, co napisałaś, że każdy dostałby: "dsch na głową, pomoc medyczna i wyżywienie. Pomoc psychologa również, żeby poradzić sobie z trauma." jest niestety sprzeczne z moim doświadczeniem ostatnich kilku lat (oczywiście przykład z powodzią był metaforą). Być może Twoje otoczenie jest po prostu inne. To dobrze. Cieszy mnie to autentycznie i jest pozytywne.

Jeżeli ciekawi Cię dlaczego zabolały mnie Wasze posty (wcale nie wszystkie), to przeczytaj proszę od początku odpowiedzi na pytania. Głównie zabolała mnie forma. Bo to, że się nie rozumiemy, przyjmuję na klatę, jako efekt błędów komunikacyjnych częściowo po mojej stronie, a częściowo jako problem wypowiedzi Internetowych.

 

@johnn cześć, też jestem neuroróżnorodna. Było to faktycznie jednym z niepowodzeń mojej terapii. Tak jak napisałam, szukam kilku psychologów od różnych problemów, niekoniecznie jednego (to był typ idealny, podbarwiony moim rozgoryczeniem).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2023 o 08:34, Gotna napisał(a):

Hej, szukam odpowiedniej psychoterapii dla siebie. Chciałabym, by ktoś pomógł mi dojść do równowagi, nie grzebał w przeszłości, lecz dawał praktyczne rady na temat tego, jak wyjść z sytuacji, w której się znajduję. Pomógł mi zobaczyć różne opcje. Zależy mi na kimś, kto mocno stąpa po ziemi, nie działa pod wpływem swoich impulsywnych ocen na mój temat czy teorii, a wyłącznie wspiera uczuciowo, słucha ze zrozumieniem i z zaangażowaniem daje rady praktyczne. Nie stara się dopasować mnie do swojego schematu. Rozumuje, myśli elastycznie i ma pokorę poznawczą. Kto ugryzie się w język, nim niezawodna intuicja każe mu cokolwiek powiedzieć. Która nie czuje się autorytetem w dziedzinie świata wewnętrznego obcej osoby, lecz pełnym empatii i szacunku gościem.

 

Nie szukam żadnych ścieżek związanych z traumą z dzieciństwa, somatycznych, psychodynamicznych. Szukam natomiast wsparcia w kryzysie, pomocy w walce z depresją i lękiem. Osoba ta musiałaby mieć do czynienia z chorobami chronicznymi, neuroróżnorodnością, żałobą, długotrwałym bezrobociem oraz tematami LGBT+. Jest to dla mnie bardzo ważne. Czy możecie polecić jakąś osobę lub konkretny nurt?

Może być oczywiście oddzielnie ktoś zajmujący się pomocą chorym i oddzielnie osoba specjalizująca się w związkach LGBT+.

Dziękuję.

 

 

Jesteś w związku z kobietą? Pytanie kluczowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mienta napisał(a):

@Gotna popraw mnie jeśli źle zrozumiałam. Pytasz nas o konkretny nurt psychoterapii, który zapewni Ci wsparcie po traumie?

Wiem, że to wygląda chaotycznie. Jestem raczej w cyklu traum, którym towarzyszą też różne inne uciążliwe wydarzenia. (Niestety nie mogę pisać o swojej sytuacji, ponieważ jest wysoce specyficzna i nie będę anonimowa, a są osoby, które mogłabym przez to narazić pisząc o całości).

Chodziło mi o nurt albo psychologa, z tym nurtem to po Waszych wypowiedziach widzę może nie był dobry pomysł. Potrzebuję pomocy psychologicznej, ale nie wiem, jak znaleźć to, czego szukam. Chodzi mi o wsparcie w bieżącym kryzysie. Moim głównym problemem jest nieuleczalna choroba immunologiczna, która powoduje, że żyję jakby w bańce. Muszę unikać bardzo wielu rzeczy, jestem przez to odizolowana społecznie i zależna od innych.
Edit: no, może to nie jest główny problem, ale na pewno centralny, bo rzutuje na wiele innych.

Edytowane przez Gotna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gotna jeśli chodzi o terapię w związku z chorobą autoimmunologiczną to nie wiem, gdzie takiej szukać. Jeśli chodzi o terapię traumy, to polecam terapię metodą przedłużonej ekspozycji. Jest okropna, ale najskuteczniejsza na traumy. Możesz zrobić tak: idziesz na pierwszą wizytę do jakiegokolwiek psychologa/ terapeuty, mówisz z czym przychodzisz i prosisz o polecenie kogoś, kto specjalizuję się w tym, czego Ci potrzeba.

BTW dwie najbliższe mi osoby chorują na choroby autoimmunologiczne, wiem, jakie to ciężkie. Trzymaj się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mienta napisał(a):

@Gotna jeśli chodzi o terapię w związku z chorobą autoimmunologiczną to nie wiem, gdzie takiej szukać. Jeśli chodzi o terapię traumy, to polecam terapię metodą przedłużonej ekspozycji. Jest okropna, ale najskuteczniejsza na traumy. Możesz zrobić tak: idziesz na pierwszą wizytę do jakiegokolwiek psychologa/ terapeuty, mówisz z czym przychodzisz i prosisz o polecenie kogoś, kto specjalizuję się w tym, czego Ci potrzeba.

BTW dwie najbliższe mi osoby chorują na choroby autoimmunologiczne, wiem, jakie to ciężkie. Trzymaj się.

dziękuję, choć nie jest to choroba autoimmunologiczna, to i mi są one znane z autopsji :( współczuję. Życzę jak najwięcej dobrego samopoczucia Twoim najbliższym ❤️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gotna napisał(a):

"terapie (wszystko jedno w jakim nurcie) nie opierają się na dawaniu wsparcia, tylko na pracy nad sobą. Wsparcia należy szukać u bliskich osób" - twoja zdanie na ten temat:"Twoja odpowiedź była jak najbardziej w porządku."

Nie tylko Ty tutaj masz problemy, nie tylko Ty masz zaburzenia lub choroby. Post, który przytoczyłaś nie był w żaden sposób obraźliwy. Zostało wyrażone zdanie usera, a że bez owijania w bawełnę to już inna sprawa. Widzę po kolejnych waszych postach, że doszłyście do porozumienia. 

Był jeden user, który rzeczywiście nie wypowiedział się odpowiednio, co zostało już wyjaśnione z nim wystarczająco skutecznie. Niestety, to jest forum, różni ludzie się trafią. 

Jeśli bardzo chcesz dostać jakiś kierunek to ja bym szukała intergratywnej terapii lub EMDR. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Illi napisał(a):

Nie tylko Ty tutaj masz problemy, nie tylko Ty masz zaburzenia lub choroby. Post, który przytoczyłaś nie był w żaden sposób obraźliwy. Zostało wyrażone zdanie usera, a że bez owijania w bawełnę to już inna sprawa. Widzę po kolejnych waszych postach, że doszłyście do porozumienia. 

Był jeden user, który rzeczywiście nie wypowiedział się odpowiednio, co zostało już wyjaśnione z nim wystarczająco skutecznie. Niestety, to jest forum, różni ludzie się trafią. 

"Nie tylko Ty tutaj masz problemy, nie tylko Ty masz zaburzenia lub choroby."

O rany teraz naprawdę nie wiem, czemu się denerwujesz. Nie, ten post rzeczywiście nie był obraźliwy. Wyrażał opinię, z którą się zgodziłaś - dlatego właśnie go przytoczyłam, bo zapytałaś, gdzie tak powiedziałaś -  że nie otrzymam wsparcia od psychologa. To się w ogóle okazało jakimś komunikacyjnym nieporozumieniem między nami.

Ja zaś faktycznie zareagowałam dość pochopnie. Na razie wydaje mi się, że wyłącznie Ty to dalej wałkujesz, choć jakoś udało mi się, z innymi osobami, ten niefortunny początek zostawić za sobą.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gotna
w żadnym momencie się nie zdenerwowałam. To tylko Twój odbiór moich słów pisanych 🙂
Nie zgodziłam się. Napisałam, że post był w porządku wobec Twojego zarzutu o brak empatii i obrażania. Odnoszę wrażenie, że wybierasz teraz trochę z kontekstu, to co Ci pasuje do Twojej narracji. 
Ja wałkuję? Przejrzyj jeszcze raz posty. Każdy mój post jest odpowiedzią na Twój. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Illi napisał(a):

@Gotna
w żadnym momencie się nie zdenerwowałam. To tylko Twój odbiór moich słów pisanych 🙂
Nie zgodziłam się. Napisałam, że post był w porządku wobec Twojego zarzutu o brak empatii i obrażania. Odnoszę wrażenie, że wybierasz teraz trochę z kontekstu, to co Ci pasuje do Twojej narracji. 
Ja wałkuję? Przejrzyj jeszcze raz posty. Każdy mój post jest odpowiedzią na Twój. 

W takim samym stylu mogę napisać, że jest to tylko Twój odbiór moich słów pisanych 🙂 Przecież moje posty też są odpowiedzią na Twoje posty. I do czego to prowadzi? Do niczego, to bez sensu. Twój wcześniejszy post zupełnie nie sugerował tego, co teraz napisałaś. Wiesz, nie uważam, że "Nie tylko Ty tutaj masz problemy, nie tylko Ty masz zaburzenia lub choroby" brzmi jakoś spokojnie i pojednawczo nawet, jeśli w pełni zgadzam się z sensem tego zdania.

Może zgódźmy się, że razem wałkujemy i przestańmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×