Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak sobie pomóc?


Bultar22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie do osób mających kompleksy. Jak radzicie sobie z poczuciem inności ja mam obsesje, że każdy mnie ocenia włosy wygląd wzrost waga jest to na tyle dobijające. Mam problemy ze sobą w głownej mierze sam wiem, że nic mi nie jest a w dodatku według kobiet jestem dość przystojny. Lecz nie mam 180cm wzrostu lecz nadrabiam to sylwetką. Ale dobija mnie to, że gość 190cm + Może być nie zbyt inteligenty nawet dość skąpej urody, ale ma branie x razy lepsze niż ja. Myślicie, że to jest wynik mojego błędnego myślenia spostrzegania rzeczywistości czy faktycznie coś w tym jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bultar22 napisał(a):

Witam mam pytanie do osób mających kompleksy. Jak radzicie sobie z poczuciem inności ja mam obsesje, że każdy mnie ocenia włosy wygląd wzrost waga jest to na tyle dobijające. Mam problemy ze sobą w głownej mierze sam wiem, że nic mi nie jest a w dodatku według kobiet jestem dość przystojny. Lecz nie mam 180cm wzrostu lecz nadrabiam to sylwetką. Ale dobija mnie to, że gość 190cm + Może być nie zbyt inteligenty nawet dość skąpej urody, ale ma branie x razy lepsze niż ja. Myślicie, że to jest wynik mojego błędnego myślenia spostrzegania rzeczywistości czy faktycznie coś w tym jest?

Kolego, to co ktoś mówi na temat Twojego wyglądu fizycznego to jest nie istotne, bo komentowanie czegoś na co ktoś nie ma wpływu jest żałosne. Sam sobie kręcisz karuzelą. Nikt logicznie myślący nie komentuje czegoś czego się nie zmieni bo to nie logiczne, a jak ktoś to komentuje no to nie reprezentuje niczego innego sobą i wiesza psy na kimś. Ja mam 187cm i w huuuuyu mam czyjeś komentarze, jeśli w ogóle jakieś są. Spływa po mnie jak po kaczce, więc niech  spływa i po Tobie, bo to nic nie wnosi i nie ma sobie czym tylka zawracać i wypalać neuronów głupotami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@User1903

Jest przykładem ze wzrost 190cm może być całkowicie marnotrawiony;) przeczytaj jego wątek, ma podobny kłopot

Z kolei jeśli o tobie mówią że jesteś całkiem przystojny, no to nic tylko zagadywać, żartować, być pewnym siebie:) nie jedna a wiecej tak twierdzi. To dla co niektórych pewnie będziesz naprawde przystojny;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po 18 roku życia coś można urosnąć chciałem robić badania rtg hgh dużo tego jest. Ale sobie odpuściłem wszystko ze względów finansowych no bo sytuacja jest taka, że dziadek miał 190cm nikt go nie przerósł ojciec i jego bracia mają mniej niż on jakieś 175cm około a ja przerosłem go a mam 18 lat i mam pytanie przy moim 178cm w wieku 18 lat mogę dobić 185cm do 21 lat? Dodam, że robiłem tylko rtg bo miałem coś z nadgarstkiem i mój wiek metryklany jest 17 latka lekarz nie powiedział mi nic o wzroście bo go o to nie prosiłem. A więc jak uważacie czy przy wieku metrykalnym 17 lat coś urosnę?

 

Np Michael Jordan urósł 199cm a jego ojciec miał bodajże 173cm zawsze mnie on zastanawiał. Mówią, że dużo się rozciągał no, ale dajmy na to nie rozciągnął by się 26cm więc jest to dość ciekawe jak to osiągnał jeżeli ktoś głębiej zna jego historię to proszę o podzielenie się ciekawostkami 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bultar22 napisał(a):

A po 18 roku życia coś można urosnąć chciałem robić badania rtg hgh dużo tego jest. Ale sobie odpuściłem wszystko ze względów finansowych no bo sytuacja jest taka, że dziadek miał 190cm nikt go nie przerósł ojciec i jego bracia mają mniej niż on jakieś 175cm około a ja przerosłem go a mam 18 lat i mam pytanie przy moim 178cm w wieku 18 lat mogę dobić 185cm do 21 lat? Dodam, że robiłem tylko rtg bo miałem coś z nadgarstkiem i mój wiek metryklany jest 17 latka lekarz nie powiedział mi nic o wzroście bo go o to nie prosiłem. A więc jak uważacie czy przy wieku metrykalnym 17 lat coś urosnę?

Nikt nie zna odpowiedzi na Twoje pytanie, bo i skąd mieliby to wiedzieć użytkownicy? Jesteś zdesperowany i szukasz odpowiedzi na pytania na które ich nie ma. Może urosniesz, a może nie, a ok 180cm to i tak jest spory wzrost, także powinieneś być zadowolony. Ja mam 187 i mam cholerny problem z zakupem butów (47/48) i bluzy, zasięg ramion 210cm nie proporcjonalny do wzrostu. Duży wzrost ma też wady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, DEPERS napisał(a):

Nikt nie zna odpowiedzi na Twoje pytanie, bo i skąd mieliby to wiedzieć użytkownicy? Jesteś zdesperowany i szukasz odpowiedzi na pytania na które ich nie ma. Może urosniesz, a może nie, a ok 180cm to i tak jest spory wzrost, także powinieneś być zadowolony. Ja mam 187 i mam cholerny problem z zakupem butów (47/48) i bluzy, zasięg ramion 210cm nie proporcjonalny do wzrostu. Duży wzrost ma też wady

A jeżeli mam rtg zrobione i mam obraz to mogę po nim stwierdzić czy nasady mam zrośnięte czy nie wzrost zacząłem w wieku 16 lat urosłem 23cm w 3 lata i 178cm jest już od dłuższego czasu a zależy mi na 185 czytałem,że rośnie się do 21 roku życia może są znane przypadki dużego wzrostu większego niż 5cm po 18-stce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Bultar22 napisał(a):

A jeżeli mam rtg zrobione i mam obraz to mogę po nim stwierdzić czy nasady mam zrośnięte czy nie wzrost zacząłem w wieku 16 lat urosłem 23cm w 3 lata i 178cm jest już od dłuższego czasu a zależy mi na 185 czytałem,że rośnie się do 21 roku życia może są znane przypadki dużego wzrostu większego niż 5cm po 18-stce

Nic nie możesz stwierdzić bo od wzrostu jest przysadka mózgowa która wydziela GH i ona ma genetyczny zapis jakie ilość ma wydzielać. Spożywanie glutaminy powoduje wzrost wydzielania GH, ale nie wiem czy to się przełoży na wzrost. I wzrostu nie obieraj za cel , bo Ty nie masz na niego wpływu i tego nie osiągniesz za pomocą diety, czy treningu

Edytowane przez DEPERS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, DEPERS napisał(a):

Nic nie możesz stwierdzić bo od wzrostu jest przysadka mózgowa która wydziela GH i ona ma genetyczny zapis jakie ilość ma wydzielać. Spożywanie glutaminy powoduje wzrost wydzielania GH, ale nie wiem czy to się przełoży na wzrost. I wzrostu nie obieraj za cel , bo Ty nie masz na niego wpływu i tego nie osiągniesz za pomocą diety, czy treningu

A jak zrobił to MJ jeżeli jego rodzice nie mieli 175cm a on urósł jako jedyny 199cm i nikt w rodzinie go nie przerósł i nie było podobnego przypadku. Mówił, że dużo trenował ale nie wiadomo jak było i od czego to zależy.

 

21 minut temu, Jurecki napisał(a):

Jak chcesz naprawdę sobie pomóc to bez trudu znajdziesz sposób.

Pomógłbym sobie gdybym podskoczył 7cm do góry

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bultar22 napisał(a):

A więc jak uważacie czy przy wieku metrykalnym 17 lat coś urosnę?

Teoretycznie jest to możliwe. Facet może rosnąć do 21-25 lat nawet. Ja w wieku 16 lat byłem jeszcze dość niski, potem w jednym roku urosłem 15 cm teraz mam 191 (ostateczny wzrost osiągnięty po 20). Ale tak jak pisze @DEPERS taki wzrost generuje sporo problemów z butami i ciuchami. Jestem dość szczupły i spodnie, które pasują w pasie są zwykle za krótkie. A buty w rozmiarze jak kolega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można się wrodzic z czymś do hen hen daleko w tyl w pokoleniu. Nie wierz w bajki że Jordan czarodziej tylko on zna ten sekret. Takto każdy by sobie pomagał:) nie słyszałeś że może nawet się urodzić ciemnoskóre dziecko po białych rodzicach? To znaczy mulate czy coś tam... jak ktoś wie czy to bzdura niech powie. Może oznaczę @acherontia styxona ma wiedzę taka wszechstronną 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Dalja napisał(a):

Można się wrodzic z czymś do hen hen daleko w tyl w pokoleniu. Nie wierz w bajki że Jordan czarodziej tylko on zna ten sekret. Takto każdy by sobie pomagał:) nie słyszałeś że może nawet się urodzić ciemnoskóre dziecko po białych rodzicach? To znaczy mulate czy coś tam... jak ktoś wie czy to bzdura niech powie. Może oznaczę @acherontia styxona ma wiedzę taka wszechstronną 🤣

Ja czytałem coś na ten temat że do x pokoleń w tył dziedziczy się geny ja czytałem historię Jordana i prawdopodobnie jego kuzyn miał 185cm i to był jedyny przypadek oprócz oczywiście niego. Podobno miał 173cm w wieku 15-16 lat i urósł 26cm. Podobno mocno tego chciał i wierzył, że nic innego nie umie robić tak bardzo jak grać w koszykówkę. Ja też mam kompleks wzrostu mam podobny wzrost do ciebie, ale wierzę Jordan też wierzył podobno wiara czyni cuda 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale to jest w naszej ludzkiej naturze zazdrość była zawsze nawet jak ktoś się wypiera, że nikomu nie zazdrości to nie prawda może po prostu nie odczuwa tego tak mocno, ale to gdzieś tam w tej podświadomości jest. Ten co ma bujną brodę zazdrości temu co jej nie ma, że nie musi codziennie się golić i wstawać szybciej. Tamten z kolei zazdrości temu, że jest bardziej męski z brodą i to błędne koło trwa. Tak samo ze wzrostem wiem, że to jest bardzo dołujące, że musisz czekać, że to geny, ale ja w to nie wierzę. Możesz się rozciągnąć około 3cm przy regularnych zwisach na drążku i rozciąganiu się. I to już dałoby Ci 181cm zdrowa dieta i mocne ćwiczenia. Podczas uprawiania sportu wydziela się Hgh Gdy jesteś głodny zwiększa się Hgh, ale nie warto się głodzić bo przy glodowce wzrost może się zahamować. Z powodu braku witamin i osłabienia organizmu. Staraj się jeść nie później niż 18:00 i iść spać najlepiej 22:00 gdyż wtedy hgh uderza najbardziej. Napewno z twoim obecnym wzrostem już żadna kobieta Cię nie odrzuci bo masz 178cm czyli w butach 180cm czyli tą magiczną barierę. Ale mi wydaję się, że urośniesz tylko wierz odżywiaj się uprawiaj sport i dużo śpij 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dalja napisał(a):

Można się wrodzic z czymś do hen hen daleko w tyl w pokoleniu. Nie wierz w bajki że Jordan czarodziej tylko on zna ten sekret. Takto każdy by sobie pomagał:) nie słyszałeś że może nawet się urodzić ciemnoskóre dziecko po białych rodzicach? To znaczy mulate czy coś tam... jak ktoś wie czy to bzdura niech powie. Może oznaczę @acherontia styxona ma wiedzę taka wszechstronną 🤣

Ale oso chodzi? 😂

A tak na poważnie, na swój wzrost nie masz specjalnego wpływu, bo tak jak wspomniał @DEPERS za wzrost w okresie nastoletnim odpowiada hormon wzrostu.

A na pytanie czy urośniesz jeszcze jeden rabin powie nie, drugi powie tak, więc...gdybanie bez sensu.

 

Co do przypadków, że ktoś nagle przerósł wszystkich członków rodziny o 20 czy ileś cm, to cóż, loteria genetyczna. Wystarczy jedna przypadkowa mutacja, żeby było to już możliwe, a tych mutacji w kodzie genetycznym ma w życiu 2137 każdy, w większości nie mają one wpływu na funkcjonowanie całości, dlatego nawet nie mamy o nich pojęcia. Dowiadujemy się jak się taka mutacja trafi w jakimś kluczowym odcinku kodu genetycznego i coś zaczyna działać nie do końca tak jak powinno.

 

 

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jednym słowem na dwoje babka wróżyła - a panowie marzący o dodatkowych centymetrach będą musieli cierpliwie poczekać, żeby owe przepowiadanie sprawdzić na własnej skórze. Co ma być to będzie, nie ma się co przejmować rzeczami na które nie mamy wpływu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Dryagan napisał(a):

czyli jednym słowem na dwoje babka wróżyła - a panowie marzący o dodatkowych centymetrach będą musieli cierpliwie poczekać, żeby owe przepowiadanie sprawdzić na własnej skórze. Co ma być to będzie, nie ma się co przejmować rzeczami na które nie mamy wpływu

Moim zdaniem rozciąganie witaminy sen i ćwiczenia fizyczne to maks co możemy zrobić dodatkowo. Zawsze trzeba patrzeć, że zawsze mogło być gorzej wiadomo, że kogoś denerwuje to, że lekarz nie da mu hgh albo coś żeby urósł więcej. Ale głównie to osoby młode. Gdyby lekarz przepisał hgh a kości by nie miały już jak rosnąć. To można byłoby wyhodować nowotwór. Chyba lepiej nie mieć 180cm niż mieć zniszczony organizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DEPERS napisał(a):

A może mama Michaela nie mówi do końca prawdy co do tego kiedy jego "tata" był w delegacji, a pan koszący u nich trawę miał ponad dwa metry 

MJ jest bardzo podobny do ojca i rodzeństwa lecz jest od nich dużo wyższy. On miał 173cm w wieku 16 lat więc 26cm urósł mówił, że rozciągał się i grał dużo w kosza ale 199cm to strasznie dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Vizyo napisał(a):

MJ jest bardzo podobny do ojca i rodzeństwa lecz jest od nich dużo wyższy. On miał 173cm w wieku 16 lat więc 26cm urósł mówił, że rozciągał się i grał dużo w kosza ale 199cm to strasznie dużo.

Czarni to są wszyscy do siebie podobni, tak samo jak i żółci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Vizyo napisał(a):

MJ jest bardzo podobny do ojca i rodzeństwa lecz jest od nich dużo wyższy. On miał 173cm w wieku 16 lat więc 26cm urósł mówił, że rozciągał się i grał dużo w kosza ale 199cm to strasznie dużo.

199 to nie jest strasznie dużo. Normalnie można takich spotkać. Strasznie dużo to jest 2.3 m weź np siatkarzy naszych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Dalja napisał(a):

199 to nie jest strasznie dużo. Normalnie można takich spotkać. Strasznie dużo to jest 2.3 m weź np siatkarzy naszych

Chodziło mi, że jak na jego rodzinę gdzie każdy miał 173-175cm matka była dużo niższa a on wyrósł na 2m to naprawdę. Jego synowie mają coś koło 180cm + nikt z przeszłego i przyszłego pokolenia Michaela nie dogonił. Był wyjątkowy i stworzony dla koszykówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Dalja napisał(a):

Mutanty takie:D a wiecie że wg żółtków to wszyscy biali wyglądają tak samo? Nienormalne!

Żółtki też wszyscy jednakowi 😂😂 Ja też zgłębiałem historię MJ, ale jego ćwiczenia mało kto wykona godziny gry w kosza wyciągania się. Dla niego wzrost był wszystkim dlatego to osiągnął. Wierzył wysoko mierzył. Ale nikt nie wie jak naprawdę było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×