Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak Wasza wątroba po lekach?


HerShadow

Rekomendowane odpowiedzi

@HerShadow, nie nie. Jakoś wszyscy poza Tobą wiedzieli na jakie pytanie to odpowiedź 🙃

To, że nie napisałam, że mam dobre wyniki jak wszyscy, nie znaczy, że nie jest to odpowiedzią na pytanie, a za to, że nie zrozumiałeś już nie odpowiadam.

 

EDIT: egzakly ;) dokładnie o to mi chodziło. Badania mam akurat regularnie robione ze względu na pracę i ekspozycję zawodową i wyniki mam ok.

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, acherontia styx napisał(a):

@HerShadow, nie nie. Jakoś wszyscy poza Tobą wiedzieli na jakie pytanie to odpowiedź 🙃

To, że nie napisałam, że mam dobre wyniki jak wszyscy, nie znaczy, że nie jest to odpowiedzią na pytanie, a za to, że nie zrozumiałeś już nie odpowiadam.

 

EDIT: egzakly ;) dokładnie o to mi chodziło. Badania mam akurat regularnie robione ze względu na pracę i ekspozycję zawodową i wyniki mam ok.

Różnie można interpretować, była wymiana zdań, a pojawiłaś się między postami Ty, a więc mogłaś sprecyzować pisząc , że "moja wątroba się nie odzywa"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, acherontia styx napisał(a):

EDIT: egzakly ;) dokładnie o to mi chodziło. Badania mam akurat regularnie robione ze względu na pracę i ekspozycję zawodową i wyniki mam ok.

 

To jedno zmartwienie z głowy. :).

 

13 godzin temu, DEPERS napisał(a):

Różnie można interpretować, była wymiana zdań, a pojawiłaś się między postami Ty, a więc mogłaś sprecyzować pisząc , że "moja wątroba się nie odzywa"

 

Fakt, miałam wrażenie, że albo przegapiłam czyiś wpis, albo został jakis usunięty, bo wtopiłam się w bieżącą konwersację. 

Jak poznam osoby i ich style wypowiedzi, będzie mi łatwiej. 🙂

Edytowane przez HerShadow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zebrałam się dziś i pojechałam zrobić wyniki - wątroba jak dzwon. 🔔 

Czas na suplementację. 

Swoją drogą o mało co nie zrobiłam tych wyników. 

 

Mam opiekę w NFZ w prywatnej klinice, która ma  NFZ podpisaną umowę. 

Docieram i dowiaduję się, że akurat w tym punkcie nie robią tych badań z NFZ. Ja, z próbką do badania w ręku, osłabłam. 😕 Zrobiłam więc  badania płatne, które miałam do zrobienia w kierunku SIBO i zawzięłam się, że pojadę do tej drugiej placówki, żeby mieć to z głowy. Na samą myśl, że rano znów wstaję bez śniadania i kawki mnie irytacja bierze. 😖

 

Standardowo za to cholesterol ponad normę. Nie wiem z czego. Mam dietę na niski IG. i niewykształcone granulocyty poniżej normy. Bez zmian, a lekarze jakoś patrzą, patrzą... i nic nie widzą... 🤷‍♀️  A człowiek problemy zgłasza i tak w kółko... 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, HerShadow napisał(a):

 

Standardowo za to cholesterol ponad normę.

Cholesterol ja mam od lat powyżej normy i ogólnie olać to, tym bardziej jeśli trójglicerydy masz w normie (one są ważniejsze), bo zwłaszcza u osób szczupłych cholesterol często jest podwyższony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, acherontia styx napisał(a):

Cholesterol ja mam od lat powyżej normy i ogólnie olać to, tym bardziej jeśli trójglicerydy masz w normie (one są ważniejsze), bo zwłaszcza u osób szczupłych cholesterol często jest podwyższony.

 

Z tą szczupłością, to różnie, bo niby do osób z problemami z otyłością i nadwagą nie należę, ale jeżeli tylko nie jestem na diecie pod niski IG, natychmiast tyję. Na tej diecie sie też najlepiej czuję. Na każdej innej bóle nie dają mi żyć. 

 

Nawet, jeżeli nie jem słodyczy i jem zwyczajnie, bez jakichś fast foodów na przykład. Ogólnie zwracam uwagę na produkty, ale mimo to tak właśnie mam. Diagnozuję się w kierunku SIBO - wyskakuje mi brzuch ciążowy, jak nie pilnuję diety. Zdarzyło mi się nawet, że mi miejsca ustępowano "bo Pani w ciąży" . Załamka - oraz IO no bo ten szybki przyrost wagi i problem ze zrzuceniem na "zwykłej" diecie. Nawet ułożonej przez dietetyka. Już też to przerobiłam.

 

Równie dobrze mogę mieć jedną i drugą przypadlość. Acha.. zapomniałam o IBS. Odechciewa się czasem... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.06.2023 o 18:54, HerShadow napisał(a):

 

Z tą szczupłością, to różnie, bo niby do osób z problemami z otyłością i nadwagą nie należę, ale jeżeli tylko nie jestem na diecie pod niski IG, natychmiast tyję. Na tej diecie sie też najlepiej czuję. Na każdej innej bóle nie dają mi żyć. 

 

Nawet, jeżeli nie jem słodyczy i jem zwyczajnie, bez jakichś fast foodów na przykład. Ogólnie zwracam uwagę na produkty, ale mimo to tak właśnie mam. Diagnozuję się w kierunku SIBO - wyskakuje mi brzuch ciążowy, jak nie pilnuję diety. Zdarzyło mi się nawet, że mi miejsca ustępowano "bo Pani w ciąży" . Załamka - oraz IO no bo ten szybki przyrost wagi i problem ze zrzuceniem na "zwykłej" diecie. Nawet ułożonej przez dietetyka. Już też to przerobiłam.

 

Równie dobrze mogę mieć jedną i drugą przypadlość. Acha.. zapomniałam o IBS. Odechciewa się czasem... 

Czy Twoje problemy z IBS i bóle żołądka zaczeły się po antydepresantantach, albo sciślej po zejściu z nich?. Nie pytam z ciekawości ale mam takie od kiedy zszedłem z leków. Please powiedz że wczesniej już to było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za powyzsze pytanie, trochę niedyskretne i bez sensu,

ale człowiek pyta się wszystkich jak mu nowa choroba wyjdzie. Po prostu dostałem IBS po odstawienu esci i chciałe wiedzieć czy to powszechne. Już pytanie nieaktualne, staram sie godzic z nowym losem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2023 o 13:55, tadeusz.chory napisał(a):

siemka wszystkim, ostatnio zaczalem brac sylimarol i wydaje sie spoko na moja watrobe, z racji ze jest to lek ziolowy to ciekawi mnie czy obniza libido, powoduje rowniez uspokojenie/sedecje????

Sylimarol? ... To wyciąg z ostropestu - Sylibum Marianum //// na libido nie ma żadnego wpływu. Piękny fioletowy oset ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2023 o 19:33, Nerwosol napisał(a):

Sylimarol? ... To wyciąg z ostropestu - Sylibum Marianum //// na libido nie ma żadnego wpływu. Piękny fioletowy oset ....

nie wiem, moze i nie ma wpływu. Ja ostatnio mam wahania nastroju. Ale wydaje mi sie ze to wlasnie po sylimarolu....

W dniu 6.11.2023 o 19:33, Nerwosol napisał(a):

Sylimarol? ... To wyciąg z ostropestu - Sylibum Marianum //// na libido nie ma żadnego wpływu. Piękny fioletowy oset ....

czuje sie taki uspokojony jakby, ale libido w dół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heparegen niewiele mi pomógł, brałem też sylimarol i dwa inne leki <nie pamiętam już jakie>

Pomógł mi ostropest plamisty - 3 małe łyżeczki zmielonych ziaren. Początkowo jadłem z jogurtem, ale wymieszane z wodą też da się przełknąć. Teraz wątroba mnie nie boli ale prewencyjnie zapodaję sobie dawkę 3 łyżeczek raz lub dwa w tygodniu 👌

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2023 o 20:34, modelarz napisał(a):

Czy Twoje problemy z IBS i bóle żołądka zaczeły się po antydepresantantach, albo sciślej po zejściu z nich?. Nie pytam z ciekawości ale mam takie od kiedy zszedłem z leków. Please powiedz że wczesniej już to było.

 

W dniu 16.09.2023 o 19:40, modelarz napisał(a):

Przepraszam za powyzsze pytanie, trochę niedyskretne i bez sensu,

ale człowiek pyta się wszystkich jak mu nowa choroba wyjdzie. Po prostu dostałem IBS po odstawienu esci i chciałe wiedzieć czy to powszechne. Już pytanie nieaktualne, staram sie godzic z nowym losem 

 

Jak o tym teraz myślę, to już zanim zaczęłam brać leki coś się zaczęło dziać. Nigdy nie obarczałam tym leków, ale chyba mi to trudno byłoby określić po takim czasie. Problem jest i już zmieniłam sporo nawyków żywieniowych, które są skuteczne. Ale trochę sobie człowiek odpuści i nie ma zmiłuj. 

W dniu 13.11.2023 o 14:33, Liber8 napisał(a):

Heparegen niewiele mi pomógł, brałem też sylimarol i dwa inne leki <nie pamiętam już jakie>

Pomógł mi ostropest plamisty - 3 małe łyżeczki zmielonych ziaren. Początkowo jadłem z jogurtem, ale wymieszane z wodą też da się przełknąć. Teraz wątroba mnie nie boli ale prewencyjnie zapodaję sobie dawkę 3 łyżeczek raz lub dwa w tygodniu 👌

 

Widziałam Ostropest w kapsułkach. Może będzie przyjemniejszy w stosowaniu. ;)?

 

W dniu 13.11.2023 o 16:49, cynthia napisał(a):

Nie wiem, jeszcze nie wykupiłam. :P

 

Daj znać, jak już wykupisz. Też ciekawa jestem. 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×