Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wystawienie skierowania do szpitala psychiatrycznego


eleniq

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Kochani!

 

Mam takie małe pytanko, może trochę głupie, ale czy lekarz INTERNISTA NFZ może wystawić skierowanie do szpitala psychiatrycznego w trybie planowym, oparłszy się o poprzednie "przeterminowane" skierowanie? Chodzi mi o oddział diagnostyczno-terapeutyczny.

 

Dzięki! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MarekWawka01 napisał:

Witajcie Kochani!

 

Mam takie małe pytanko, może trochę głupie, ale czy lekarz INTERNISTA NFZ może wystawić skierowanie do szpitala psychiatrycznego w trybie planowym, oparłszy się o poprzednie "przeterminowane" skierowanie? Chodzi mi o oddział diagnostyczno-terapeutyczny.

 

Dzięki! 

Tak, może. 

38 minut temu, MarekWawka01 napisał:

A myślicie, że od psychiatry NFZ takie skierowanie może być jakby bardziej honorowane niż od internisty? 

Nie. To nie ma większej różnicy. Bo jeśli jest podstawa do tego aby cię tam wysłać to wystarczy skierowanie od internisty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, MarekWawka01 napisał:

Witajcie Kochani!

 

Mam takie małe pytanko, może trochę głupie, ale czy lekarz INTERNISTA NFZ może wystawić skierowanie do szpitala psychiatrycznego w trybie planowym, oparłszy się o poprzednie "przeterminowane" skierowanie? Chodzi mi o oddział diagnostyczno-terapeutyczny.

 

Dzięki! 

Zależy. Jedne oddziały przyjmują skierowania od lekarzy rodzinnych, inne nie. IPiN np. nie, a oddział terapeutyczny w Bydgoszczy już tak. Trzeba się dowiadywać u źródła.

Także @Szczebiotka, @Dryagan i reszta mogą się mylić :P zadzwoń na oddział i zapytaj

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, acherontia styx napisał:

zadzwoń na oddział i zapytaj

No jeśli jest to zależne od oddziału, to rzeczywiście trzeba by się dopytywać bezpośrednio w oddziale 🙂

 

Bo też ten nasz system funkcjonowania polskich PZP i szpitali psychiatrycznych bywa dosyć skomplikowany. Np. że do psychiatry NFZ nie jest wymagane skierowanie od internisty, ale do psychologa NFZ już tak.

Edytowane przez MarekWawka01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, MarekWawka01 napisał:

No jeśli jest to zależne od oddziału, to rzeczywiście trzeba by się dopytywać bezpośrednio w oddziale 🙂

 

Bo też ten nasz system funkcjonowania polskich PZP i szpitali psychiatrycznych bywa dosyć skomplikowany. Np. że do psychiatry NFZ nie jest wymagane skierowanie od internisty, ale do psychologa NFZ już tak.

Inne procedury, inna wycena świadczeń przez NFZ. 

Znaczy się są sytuacje gdzie skierowanie do żadnego specjalisty nie jest potrzebne, ale raczej się nie kwalifikujesz 😉chyba, że masz gruźlicę, HIV, lub jesteś inwalidą wojennym 😁 no i jeszcze tam parę przypadków.

 

A to, że jedne oddziały akceptują skierowanie od internisty, inne nie, wynika też w dużej mierze ze stopnia referencyjności oddziału. Im wyższy stopień tym większe mogą mieć wymagania i mogą sobie "wybierać" pacjentów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, acherontia styx napisał:

Znaczy się są sytuacje gdzie skierowanie do żadnego specjalisty nie jest potrzebne, ale raczej się nie kwalifikujesz 😉chyba, że masz gruźlicę, HIV, lub jesteś inwalidą wojennym 😁 no i jeszcze tam parę przypadków.

Czy to są te tzw. grupy dyspanseryjne? 

 

12 minut temu, acherontia styx napisał:

A to, że jedne oddziały akceptują skierowanie od internisty, inne nie, wynika też w dużej mierze ze stopnia referencyjności oddziału. Im wyższy stopień tym większe mogą mieć wymagania i mogą sobie "wybierać" pacjentów. 

Trafna uwaga! Bo jeśli chodzi np. o IPiN to tutaj nie zdziwiłbym się w takim razie, gdyby nie chcieli mnie przyjąć ze skierowaniem od zwykłego lekarza internisty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×