Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pojęcia - pytamy i odpowiadamy.


skakunna

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałam taką wypowiedź w internecie, że niby każde Zaburzenie osobowości wraz  z wiekiem, troszkę się zmniejsza. O bordeline w kilku miejscach tak czytałam, ale o innych zaburzeniach już nie. Wydaje mi się, że jest to stanowisko całkowicie nieprawdziwe. Ale może macie inne zdanie na ten temat i potwierdzone badaniami naukowymi i literaturą fachową. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2023 o 21:15, Wirginia Zachodnia napisał:

Przeczytałam taką wypowiedź w internecie, że niby każde Zaburzenie osobowości wraz  z wiekiem, troszkę się zmniejsza. O bordeline w kilku miejscach tak czytałam, ale o innych zaburzeniach już nie. Wydaje mi się, że jest to stanowisko całkowicie nieprawdziwe. Ale może macie inne zdanie na ten temat i potwierdzone badaniami naukowymi i literaturą fachową. 

Prawdziwe. Po 35-40r.ż. (albo nawet wcześniej) zab. tracą na intensywności. Co nie znaczy, że nagle całkowicie ustępują. To nawet moja t. mówiła nie raz.

 

W dniu 1.03.2023 o 16:25, skakunna napisał:

Co to znaczy "perwersyjnie organizowana osobowość"?

Odpowiem Ci też tu, co powiedziała moja t. jak ją zapytałam. Ma to związek głównie z zab. osobowości borderline i w niewielkim stopniu z narcystycznym zab. osobowości i tylko tych dwóch dotyczy takie określenie. 

Nie ma nic wspólnego z jakimiś perwersjami seksualnymi etc. 

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, acherontia styx napisał:

Prawdziwe. Po 35-40r.ż. (albo nawet wcześniej) zab. tracą na intensywności. Co nie znaczy, że nagle całkowicie ustępują. To nawet moja t. mówiła nie raz.

 

To dobrze. Dość optymistyczna wiadomość, dająca odrobinę nadziei i ukojenia w naszym trudnym  życiu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2023 o 20:49, skakunna napisał:

Dosłownie przetłumaczyłem, a to nie zawsze popłaca, można zignorować. 🙂

Podaj termin w języku oryginalnym, kontekst, źródło.

W dniu 1.03.2023 o 21:15, Wirginia Zachodnia napisał:

Przeczytałam taką wypowiedź w internecie, że niby każde Zaburzenie osobowości wraz  z wiekiem, troszkę się zmniejsza.

Zbliżam się do trzydziestki i wydaje mi się, że jeszcze mocniej zatracam się w swoich chorych schematach. Wiadomo - pojedyncze wystąpienie nie zaprzecza regule.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2023 o 21:15, Wirginia Zachodnia napisał(a):

Przeczytałam taką wypowiedź w internecie, że niby każde Zaburzenie osobowości wraz  z wiekiem, troszkę się zmniejsza. O bordeline w kilku miejscach tak czytałam, ale o innych zaburzeniach już nie. Wydaje mi się, że jest to stanowisko całkowicie nieprawdziwe. Ale może macie inne zdanie na ten temat i potwierdzone badaniami naukowymi i literaturą fachową. 

 

Zaburzenia osobowości pewnie tak, bo osobowość wraz z wiekiem coraz bardziej się kształtuje. Ale napewno nie stricte zaburzenia psychiczne typu OCD lub schizofrenia. Tego typu zaburzenia (nieleczone) wraz z wiekiem coraz bardziej postępują. Może to i nawet dobrze... Dla mnie to był impuls do tego aby podjąć leczenie :3 Ale ja kilka dni temu dopiero ukończyłem 21 lat xd co nie zmienia mojej opinii na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×