Skocz do zawartości
Nerwica.com

Betixa

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj mierzyłam sobie ciśnienie i puls wynosił 103, a jak zmierzyłam dziś to 115. Czy powinnam zgłosić się do lekarza? Mam 23 lata, choruję na depresję, zespół lęku uogólnionego i fobię społeczną, od ponad roku jestem na niedziałających na mnie lekach Prefaxine i Ranofren. Prędzej mierzyłam sobie ciśnienie od czasu do czasu i wszystko było w normie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Betixa  to chyba zależy, czy to jednostkowe przypadki czy ciągły problem. Każdemu czasem się zdarza przyspieszone bicie serca w różnych np. stresowych sytuacjach (co u nerwicowców często się zdarza) lub po wysiłku fizycznym. Musisz ustalić czy w stanie spoczynku też ciągle masz taki przyspieszony puls (możesz sobie np. mierzyć ciśnienie kilka razy dziennie i notować wyniki przez dwa tygodnie, żeby wyłapać prawidłowość). Utrzymujące się tętno powyżej 100 może wskazywać na tachykardię. Skonsultuj na początek z lekarzem pierwszego kontaktu, potem ewentualnie z kardiologiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Betixa napisał:

Wczoraj mierzyłam sobie ciśnienie i puls wynosił 103, a jak zmierzyłam dziś to 115. Czy powinnam zgłosić się do lekarza? Mam 23 lata, choruję na depresję, zespół lęku uogólnionego i fobię społeczną, od ponad roku jestem na niedziałających na mnie lekach Prefaxine i Ranofren. Prędzej mierzyłam sobie ciśnienie od czasu do czasu i wszystko było w normie

Ja mam często puls powyżej 100 🤪 ostatnio nawet mój brat który ma 22 lata miał puls 160 😅 aż mu nie wierzyłam ale tak było, na szczęście było to po ruchu a dokładnie mówiąc po bieganiu. 😉 

Jeśli masz wyższy puls co jakiś czas to nie jest coś strasznego, po prostu tak mamy 🤷 jeśli masz stale powyżej stu to do lekarza. Ja noszę na ręce opaskę która mierzy mi przez całą dobę puls i mam różny ale przeważnie do stu. Tylko podczas ruchu czy zdenerwowania idzie mi w górę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×