Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ja wiem czy na korzyść mianseryny? Mirtazapina ma lepsze ratio blokady 5-ht2c do 5-ht2a, mianseryna wręcz przeciwnie. Blokada 5-ht2c - uwalnianie dopaminy, blokada 5-ht2a - zatrzymanie uwalniania dopaminy. Inaczej: agonizm 5-ht2c przez SSRI - hamowanie uwalniania dopaminy, agonizm 5-ht2a przez SSRI - uwalnianie dopaminy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam pytanie odnosnie paroksetyny.

 

Lekarz zwiekszyl mi dawke Parogenu z 20mg na 30mg ( Biore ten lek na nerwice natrectw i lęki ).

5 dzien biore dawke 30 mg i natrectwa znowu sie nasilily :( czy to normalne , ze na poczatku stosowania leku jak i na zwiekszaniu jego dawek objawy choroby sie zaostrzaja? niedlugo ide na wesele i chcialabym sie czuc chociaz troszke normalnie . Na wesele ide za 2 tygodnie, mam nadzieje , ze moje samopoczucie sie poprawi do tego czasu a dawka zwiekszona leku zacznie dzialac.

 

Mam pytanie odnosnie jeszcze jednej kwestii.

Jesli biorac prawie 3 miesiace dawke 20mg ( 1 tabletka ) zauwazylam u siebie slawne splycenie uczuc.. to biorac wieksza dawke - 30mg, bedzie jeszcze gorzej? :(

 

dziekuje za odpowiedzi.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiecie pod tym zwrotem "spłycenie uczuć"? Bo ja nie mogę jednoznacznie określić czy taki skutek uboczny u mnie się pojawił. Dajcie jakieś przykłady. To znaczy że jak widziałem jak ktoś krzywdził małego uroczego kotka to nie zrobi mi się go żal?

Bo chyba nie mówicie o anhedonii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem jakiś czas, działanie podobne do SSRI, z tym, że uboki większe, szczególnie antycholinergiczne - suchość w ustach, sedacja.

 

-- 06 paź 2012, 09:40 --

 

Kurde, ale ta paroksetyna jest sedatywna, to pewnie przez to cholerne działanie antycholinergiczne. :?

 

-- 06 paź 2012, 09:40 --

 

Pare dni na sertralinie i zero takiego działania...

 

-- 06 paź 2012, 11:22 --

 

Nie dam rady, dokładnie taka sama senność w ciągu dnia jak wcześniej byłem na 40 mg :x Wracam do sertraliny, ona miała nawet mile energetyzujące działanie przez te pare dni. Jednak działanie antycholinergiczne paroksetyny jest dość silne, czuję się podobnie jak na pewnych trójpierścieniowych i typowych lekach antycholinergicznych - zmuła, zaburzenia szybkości postrzegania. Założę się, że długotrwale brana ma podobnie negatywne działanie na pamięć co inne antycholinergiki, szczególnie w wyższych dawkach.

 

Sertralina nie ma działania antycholinergicznego a dodatkowo ma słabe działanie na dopaminę, co może lekko pobudzać i poprawiać uwagę. Tym razem zostaje na sertralinie na dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84, to ile raptem dni byłeś ponownie na paro? Może warto byłoby przetrzymać te kilka pierwszych dni zanim organizm się przestawi. To, że można z dnia na dzień przeskakiwać z jednego SSRI na drugi to mit. Oczywiście pewnie można tyle tylko, że organizm to takie zajebiste laboratorium, że na pewno to wychwyci i zanim się przestawi może dać upust swojemu niezadowoleniu w postaci skutków ubocznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej. Jak już bierzesz jakis czas i czujesz, że działa to warto przetestować lek do oporu. Poleć 150mg minimum miesiąc aż zatrybi w tej dawce , a jak będzie za słabo wejdziesz na 200mg na jakiś czas. Powinno być dobrze ;)

Warto rodzielić sobie na 2 równe dawki - ranno i wieczorem, wtedy człowiek nie czuje senności po wzieciu leku. Moja lekarka mówi, że można też brać 50mg rano i 100mg wieczorem i też będzie dobrze :)

 

Paro działa dosyć mocno na lęki, ale co z tego jak przymula człowieka tak strasznie, że w ogóle nie ma się ochoty ani siły na nic. Nie polecam osobom spkojnym no chyba, że ktoś jest energiczną osoba z natury, to być może sie sprawdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też podziękowałem paro za współpracę, trochę pomogła, jednak zamuła i brak motywacji stały się zbyt silne. do tego przy 40mg zaczęły mi drgać mięśnie. schodzę ekspresowo z 40mg i wkrótce daję szansę esci, bom jeszcze nie miał okazji doświadczyć. miał też ktoś może objaw drgających/skaczących mięśni po paro? zszedłem już do 5/10 mg ale ciągle skaczą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

beladin, Jestem własnie osobą bardziej spokojną więc masz racje paro moze mnie strasznie przymulić lecz chyba nic innego nie działa a jedynego czego szukam to pozbyc sie tej chorej nieśmiałości no i może troche więcej motywacji ale wydaje mi się że barak motywacji wynika z tej nieśmiałości gdzie bym nie poszedł i co bym nie zrobił robię się odrazu cały czerwony :evil::evil::evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem. a jakie to są drgania? Odczuwasz je tak jakby w środku czy tak po prosty Cie telepie?

takie krótkie, szybkie, bezbolesne skurczyki mięśni, głównie ud, ale czasem nawet mi całą miednicą delikatnie rypnie, początkowo były one non stop, co kilkanaście sekund, teraz na szczęście rzadziej...

no i raczej nie są to niedobory magnezu, bo suplementuję chelat magnezu od kilku miesięcy. lekarka twierdzi, że to 40stka paro mogła tak zadziałać... tylko, że ja już prawie z niej zszedłem, a ciągle trochę te mięśnie skaczą.

oraz dżizas, wreszcie mam normalne, niećpuńskie żrenice :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

męczy mnie agorafobia czasme lęk przed przestrzenią ze znajomymi jest ok nawet z nieznajomymi ale juz w innym miejscu masakra i tera zmam pytanie mam do wyboru seroxat i asentre 50 jeszcze nie bralem ani jednego nie moge przetrwać pierwszych dni doraźnie pomagam sobie xanaxem tak od 8 lat jak sie zdenerwuje biore nie biore go codziennie to tak dla tych co twierdzą ze mozna sie od niego uzależnić bo jakoś nigdy nie czułem pociągu do niego!!!czy tam jakiego telepania jak go nie biore cały czas mam zapas 0,5 nigdy nie zwiekszałem dawnki ani nie łykam 10 tabletek dziennie ale ja nie otym sami wiecie ze xanax działa tak samo jak seroxat ale krotko chociaż obydwa leki trzeba brać codziennie wiec nierozumie ludzi piszących innym ze woooo xanax musisz brac codziennie i nie odstawisz skoro trucizne zwaną seroxat tez trzeba brać codziennie tylko w porównaniu do xanaxu rójnuje on zdrowie na lata wątroba serce itp ... itd a jeszcze nie słysząłem żeby seroxat wyleczył ludzi całkowicie i tak do niego wracają hehe a czepiają sie xanax:)który dzialajak byłskawica nie ma zadnych padaczek uszkodzeń wątroby i tak dalej.A wracając do mojego głownego pytania: jesli mam te stany lekkie i zaczne brac paroksetyne to oprócz ruinu w organiźmie wyleczy mnie?a jak juz zejdzie to moj stan nie bedzie gorszy niz z przed leczenia?bo wiecie teraz mam tak ze mam lęki raz na tydzien i nie biore nic a boje się że paroksetyna mi tak namiesza ze bede miał prawdziwą depreche i jakies tiki omamy i dopiero bede chory!!!pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×