Skocz do zawarto┼Ťci
Nerwica.com
Szukaj w
  • Wi─Öcej opcji...
Znajd┼║ wyniki kt├│re...
Znajd┼║ wyniki...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was serdecznie ­čÖé

Przesz┼éo 10 lat temu zdiagnozowano u mnie ci─Ö┼╝ka depresj─Ö, fobie spo┼éeczn─ů i osobowo┼Ť─ç unikaj─ůc─ů. Bior─Ö antydepresanty i by┼éam na psychoterapii oko┼éo 2 lat. Z ci─Ö┼╝kiej depresji uda┼éo mi si─Ö wyj┼Ť─ç, lecz wyst─Öpuj─ů u mnie nawroty.┬á

Pisze tutaj poniewa┼╝ w ┼Ťwiecie realnym trudno znale┼║─ç zrozumienie dla moich dziwactw.┬á

Udost─Öpnij t─Ö odpowied┼║

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Udost─Öpnij na innych stronach

Cze┼Ť─ç @Dobra diablica­čÖé

Ja mia┼éem fobi─Ö spo┼éeczn─ů kt├│r─ů pokona┼éem, ale unika─ç lubi─Ö - wszelkich sytuacji, gdzie nie czuj─Ö si─Ö bezpieczny, tak┼╝e my┼Ťl─Ö, ┼╝e osobowo┼Ť─ç unikaj─ůca dobrze do mnie pasuje.

Edytowane przez acarien

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
20 godzin temu, Dobra diablica napisał:

Witam was serdecznie ­čÖé

Przesz┼éo 10 lat temu zdiagnozowano u mnie ci─Ö┼╝ka depresj─Ö, fobie spo┼éeczn─ů i osobowo┼Ť─ç unikaj─ůc─ů. Bior─Ö antydepresanty i by┼éam na psychoterapii oko┼éo 2 lat. Z ci─Ö┼╝kiej depresji uda┼éo mi si─Ö wyj┼Ť─ç, lecz wyst─Öpuj─ů u mnie nawroty.┬á

Pisze tutaj poniewa┼╝ w ┼Ťwiecie realnym trudno znale┼║─ç zrozumienie dla moich dziwactw.┬á

Witaj.

Pragn─Ö wyrazi─ç zrozumienie ;).

Pozdrawiam

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Skoro mimo stosowania antydepresant├│w i psychoterapii masz nawroty depresji to jeszcze mo┼╝na by pomy┼Ťle─ç o do┼é─ůczeniu leku stabilizuj─ůcego nastr├│j. Jakie antydepresanty dok┼éadnie bierzesz, je┼Ťli mog─Ö spyta─ç? ­čÖéCzy przy nawrotach zdarzaj─ů ci si─Ö my┼Ťli samob├│jcze? Je┼Ťli chcesz wiedzie─ç wi─Öcej, zapraszam na priv, ┼╝eby┼Ťmy tu tak nie spamowali, ok? ­čÖé┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
W dniu 4.09.2021 o 18:23, MarekWawka01 napisał:

Skoro mimo stosowania antydepresant├│w i psychoterapii masz nawroty depresji to jeszcze mo┼╝na by pomy┼Ťle─ç o do┼é─ůczeniu leku stabilizuj─ůcego nastr├│j. Jakie antydepresanty dok┼éadnie bierzesz, je┼Ťli mog─Ö spyta─ç? ­čÖéCzy przy nawrotach zdarzaj─ů ci si─Ö my┼Ťli samob├│jcze? Je┼Ťli chcesz wiedzie─ç wi─Öcej, zapraszam na priv, ┼╝eby┼Ťmy tu tak nie spamowali, ok? ­čÖé┬á

Przyjmuje duloksetyne, wcze┼Ťniej wenlafaksyne. Teraz za┼Ť si─Ö gorzej czuje, ale to przez z┼é─ů sytuacj─Ö rodzinn─ů.┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
5 godzin temu, Dobra diablica napisał:

Przyjmuje duloksetyne, wcze┼Ťniej wenlafaksyne. Teraz za┼Ť si─Ö gorzej czuje, ale to przez z┼é─ů sytuacj─Ö rodzinn─ů.┬á

No tak. Trzeba to najpierw porozwiazywać. 

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
W dniu 3.09.2021 o 22:33, acarien napisał:

Ja mia┼éem fobi─Ö spo┼éeczn─ů kt├│r─ů pokona┼éem, ale unika─ç lubi─Ö - wszelkich sytuacji, gdzie nie czuj─Ö si─Ö bezpieczny, tak┼╝e my┼Ťl─Ö, ┼╝e osobowo┼Ť─ç unikaj─ůca dobrze do mnie pasuje.

To naturalne, ka┼╝dy unika sytuacji, w kt├│rych nie czuje si─Ö bezpieczny.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
15 godzin temu, z o.o. napisał:

To naturalne, ka┼╝dy unika sytuacji, w kt├│rych nie czuje si─Ö bezpieczny.

No chyba nie ka┼╝dy w takim nat─Ö┼╝eniu, bo s─ů ludzie, kt├│rzy np. lubi─ů ryzyko, czy sytuacje bardziej ekstremalne. Osoby, kt├│re kieruj─ů si─Ö innymi warto┼Ťciami i nie zawsze bezpiecze┼ästwo jest najwa┼╝niejsze. U mnie to szczeg├│lnie te poczucie bezpiecze┼ästwa jest w bardzo mocnym deficycie. Miewam np. skrajny brak zaufania do innych (oczywi┼Ťcie nauczony do┼Ťwiadczeniem, gdy┼╝ kiedy┼Ť - dawno temu - by┼éem) i tego typu.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Je┼Ťli chcesz doda─ç odpowied┼║, zaloguj si─Ö lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani u┼╝ytkownicy mog─ů komentowa─ç zawarto┼Ť─ç tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj si─Ö

Zaloguj si─Ö

Posiadasz ju┼╝ konto? Zaloguj si─Ö poni┼╝ej.

Zaloguj si─Ö