Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
szmalmic

Fobia społeczna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam duży problem i niewiem jak sobie z tym poradzić. Cierpię na fobie społeczną... chyba bardzo. Niewiem jak to ująć. Zacznę od tego ze w lipcu tego roku mam swój ślub. Gdy tylko o tym pomyśle... jestem przerażony. W sklepie mam ciężko kupić sok a co dopiero takie coś. Chodzę na psychoterapię już rok czasu , mam depresje i byłem już u psychiatry który przepisał mi leki , ale panicznie się boje ich brać i nawet nie otworzyłem opakowania. Czy ktoś wyszedł z fobii  społecznej bez leków. Czy muszę je brać żeby dać radę na tym ślubie. Kocham moją narzeczoną i chce z nią być , ta fobia społeczna niszczy moje życie.... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 8.02.2020 o 11:51, szmalmic napisał:

Witam. Mam duży problem i niewiem jak sobie z tym poradzić. Cierpię na fobie społeczną... chyba bardzo. Niewiem jak to ująć. Zacznę od tego ze w lipcu tego roku mam swój ślub. Gdy tylko o tym pomyśle... jestem przerażony. W sklepie mam ciężko kupić sok a co dopiero takie coś. Chodzę na psychoterapię już rok czasu , mam depresje i byłem już u psychiatry który przepisał mi leki , ale panicznie się boje ich brać i nawet nie otworzyłem opakowania. Czy ktoś wyszedł z fobii  społecznej bez leków. Czy muszę je brać żeby dać radę na tym ślubie. Kocham moją narzeczoną i chce z nią być , ta fobia społeczna niszczy moje życie.... 

Dlaczego boisz się leków?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@szmalmic to po co idziesz do lekarza, skoro nie chcesz brać leków? Nie wiem, czy wiesz, ale szczepionki nie powodują autyzmu, a Ziemia nie jest płaska. Jakbyś poszedł do lekarza z grypą i dostał antybiotyki, też byś ich nie brał, tylko kombinował jak się wyleczyć bez leków?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 8.02.2020 o 11:51, szmalmic napisał:

Dziwne, z najprostszymi czynnościami masz problem, a udało Ci się znaleźć kobietę.

Gratuluję, może i oby partnerka była śmielsza, żebyście się fajnie w związku uzupełniali. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 11.02.2020 o 20:00, akwen napisał:

Dziwne, z najprostszymi czynnościami masz problem, a udało Ci się znaleźć kobietę.

Co w tym dziwnego? Lęki są w ogóle dziwną sprawą. Możesz bać się jednej rzeczy, a drugiej już nie. W towarzystwie kolegów/przyjaciół/rodziny możesz sprawiać wrażenie osoby wyluzowanej, bez problemów, a wśród nieznajomych wychodzić na osobę zalęknioną i nieporadną. Albo na odwrót. Poza tym może to ona go znalazła. Bywając na różnych forach, grupach nie-grupach dla osób z fobią zauważyłem tyle osób w związkach, że wcale mnie to już nie dziwi.

A do autora tematu, jeszcze raz: nie bój się leków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi