Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica?


Szymon1992

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam 27 lat i od 13 roku życia, z przerwami oczywiście, męczy mnie nerwica. Z początku wykręcałem sobie zawały, raka płuc, śmierć itd... Ataki nerwicy następowały głównie jesienią i trzymały do wiosny. W tym roku (kwiecień) dopadł mnie silny atak paniki, po którym doświadczyłem derealizacji, co oczywiście spotęgowało mój lęk i pierwsze co przyszło mi na myśl to schizofrenia... Nerwica nie odpuszcza mi do dziś, chociaż bywały dni, że czułem się normalnie. Nie mam żadnych omamów, urojeń, nie słyszę głosów, mam pełen krytycyzm co do swoich objawów, ale ta myśl o schizo ciągle jest i strasznie daje mi w kość... Sporo się naczytałem o schizo i to był mój błąd... Powiedzcie mi czy nerwica może spowodować schizofrenię czy to tylko taki efekt zapalający lęk... Wizytę u psychiatry mam 6 września, ale idę tylko po diagnozę, nie chcę faszerować się psychotropami, bo najważniejsza jest praca nad sobą czyli psychoterapia... Dodam, że po każdej dłuższej przerwie od nerwicy, następny atak jest o wiele silniejszy.  Do tego mam objawy somatyczne: częste migreny, osłabienie, mrowienie połowy ciała itd co nie występuje w schizo, ale ta myśl ciągle jest i zawsze "odpala" mój lęk...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×