Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to depersonalizacja?


damianos93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam nadzieje ze ktoś mi pomoże,odstawiłem alkohol 18 marca tego roku,początkowo miałem typowe objawy zespołu abstynencyjnego takie jak:bezsenność,lęki,nogi jak z waty,derealizacja,skoki ciśnienia,(pamiętam z tamtego okresu ze bylem strasznie zlękniony),po tygodniu mniej więcej ustąpiły ale pojawiły się takie które niestety trwają już 3 miesiąc:problemy z logicznym rozumowaniem,duże problemy z pamięcią(czasem nie pamiętam co kto do mnie powiedział dosłownie minute temu),problem ze zrozumieniem tego co ktoś do mnie mówi( zwłaszcza jak wypowiedz jest dłuższa,jakby jednym uchem wlatywało a drugim wylatywało),jak oglądam tv to jakbym nie do końca rozumiał o czym tam mówią,problemy z czytaniem ze zrozumieniem,brak odczuwania przyjemności itp,uczucie pustki w głowie(brak odczuwania czegokolwiek poza smutkiem,brak myśli),piszczenie w uchu,czarne kropki przed oczami,wszystkie bodźce z zewnątrz jakby do mnie prawie nie docierały(uczucie takiego zamknięcia jakby w własnej głowie),czy ktokolwiek spotkał się z takimi objawami?proszę o dobre rady i z góry dziękuje za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, one man show napisał:

nie wiem, jak chcesz rzucić alko musisz mieć jakie POWÓD, to nie jest trudne w sensie rzucenia, przekonaj samego siebie, nie chodź na początku do terapeuty, na terapie. po prostu sam siebie przekonaj że już nigdy się nie napijesz.

Postanowiłem już dawno że nie będe pił,niestety wpadłem w te objawy i nie mam zielonego pojęcia jak z tego wyjść,kiedyś miałem coś podobnego po zapaleniu marihuany  ale to było dawno temu i nie jestem pewien czy to depersonalizacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Depersonalizacja to według mnie odrealnienie. To znaczy że wydaje ci się że twoje życie to nie ty i nie ma problemu który wymaga rozwiązania. Jeżeli myślisz że to nieprawda nie otrzymasz lepszej rady, chyba że lepiej opakowanej w słowa. A tego chyba nie potrzebujesz żeby rozwiązać swój problem?

 

Niestety twoje objawy poiwnno się leczyć pozytywnymi odczuciami. Np. słuchaniu dobrej muzyki. Nie wiem co tam lubisz. Nawet granie w mario bros - pisze bo to dobra gra a na pewno można w nią zagrać przęglądarkowo. Na Terapie AA chodziło się ale w 20w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×