Skocz do zawartości
Nerwica.com

Miłosierdzie Boże


drań

Rekomendowane odpowiedzi

Zapomniałeś dodać że to również rocznica "cudu na Wisłą" gdzie opatrzność boska wsparła ekssocjalistę zdradzającego żonę który powiedział kiedyś ze religia jest dla ludzi bez rozumu( chodzi mi o Piłsudskiego jakby ktoś nie wiedział).

 

Carlos, nie wpadłeś na przykład na to, że to nie była osobista sprawa Piłsudskiego wygrać tę wojnę ?

wiem, przecież to był żart z całego tego cudu, wygraliśmy bo rozszyfrowaliśmy sowietów, Polacy walecznie walczyli a ruscy byli zmęczeni wojną domową u siebie a nie żaden cud i interwencja boska w co poniektórzy wierzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś dodać że to również rocznica "cudu na Wisłą" gdzie opatrzność boska wsparła ekssocjalistę zdradzającego żonę który powiedział kiedyś ze religia jest dla ludzi bez rozumu( chodzi mi o Piłsudskiego jakby ktoś nie wiedział).

 

 

A czemu Matka Boska miałaby nie pomóc, skoro ją wszyscy prosili?

 

– publiczne zawierzenie Polski Sercu Jezusowemu 19 czerwca 1920 r. przez najwyższe władze kościelne, w którym oficjalny udział wzięli Naczelnik Państwa i przedstawiciele władzy;

– powtórzenie zawierzenia przez Konferencję Episkopatu Polski na Jasnej Górze w dniach 26-27 lipca;

– ponowienie aktu obrania Maryi Królową Polski, dokonane przez Episkopat Polski na Jasnej Górze 26-27 lipca;

– nowenny błagalno-pokutne, połączone z procesjami i całodziennym czuwaniem przed Przenajświętszym Sakramentem w całej Polsce, a szczególnie w Warszawie (6-15 sierpnia);

– nowenna błagalno-pokutna na Jasnej Górze w intencji ocalenia Ojczyzny (7-15 sierpnia);

– nowenna o wstawiennictwo Matki Bożej i ratunek dla Polski, odprawiana w każdej świątyni w kraju;

– apel biskupów polskich do Ojca Świętego o modlitwę za Polskę;

– apel biskupów polskich do episkopatów świata o modlitwę za Polskę;

– apel biskupów do narodu – jego owocem było 105 714 zgłoszeń do Armii Ochotniczej gen. Hallera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś dodać że to również rocznica "cudu na Wisłą" gdzie opatrzność boska wsparła ekssocjalistę zdradzającego żonę który powiedział kiedyś ze religia jest dla ludzi bez rozumu( chodzi mi o Piłsudskiego jakby ktoś nie wiedział).

 

 

A czemu Matka Boska miałaby nie pomóc, skoro ją wszyscy prosili?

 

– publiczne zawierzenie Polski Sercu Jezusowemu 19 czerwca 1920 r. przez najwyższe władze kościelne, w którym oficjalny udział wzięli Naczelnik Państwa i przedstawiciele władzy;

– powtórzenie zawierzenia przez Konferencję Episkopatu Polski na Jasnej Górze w dniach 26-27 lipca;

– ponowienie aktu obrania Maryi Królową Polski, dokonane przez Episkopat Polski na Jasnej Górze 26-27 lipca;

– nowenny błagalno-pokutne, połączone z procesjami i całodziennym czuwaniem przed Przenajświętszym Sakramentem w całej Polsce, a szczególnie w Warszawie (6-15 sierpnia);

– nowenna błagalno-pokutna na Jasnej Górze w intencji ocalenia Ojczyzny (7-15 sierpnia);

– nowenna o wstawiennictwo Matki Bożej i ratunek dla Polski, odprawiana w każdej świątyni w kraju;

– apel biskupów polskich do Ojca Świętego o modlitwę za Polskę;

– apel biskupów polskich do episkopatów świata o modlitwę za Polskę;

– apel biskupów do narodu – jego owocem było 105 714 zgłoszeń do Armii Ochotniczej gen. Hallera.

 

Polacy masowo modlili się o niepodległość w czasie zaborów i nieudanych powstań i co lipa niepodległość uzyskaliśmy w wyniku korzystnego zbiegu okoliczności i przytomności Piłsudskiego. Bór komorowski podobno modlił się dnie i noce aby powstanie warszawskie odniosło sukces i co lipa setki tysięcy ofiar i zrujnowane miasto. Nawet z pozoru sukces solidarności i obalenie komuny wielu zawdzięcza papieżowi i ogólnie religijności Polaków, no ale przecież gro tych osób teraz uważa że nie jesteśmy niepodległym krajem a nawet tęskni za bezpieczeństwem socjalnym komuny.

 

Poza tym należy oddzielić cuda od działalności kościoła wzmacniającej ruchy niepodległościowe i mobilizującej do walki o nią, to że m.in przez działalność kościoła setki tysięcy osób walczyło o Polskę nie dowodzi to żadnym nadprzyrodzonym zjawiskom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwycięstwo Andrzeja Dudy- w dniu Zesłania Ducha Świętego.

Wielu wierzy - w tym ja - w opatrzność.

Duda wygrał dzięki kompromitacji PO i komorowskiego a nie dzięki opatrzności, nawet taki antyklerykał jak ja go poparł w 2 turze choć z bulem serca. :oops: no ale na PiS nie zagłosuje na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marwil, różnie można na to patrzeć, cud nie cud, dla mnie Opatrzność działa przez "zwykłe" wydarzenia, przez ludzi, czynniki, jasne że nie było jakiejś Boskiej chmury, która by zmiotła bolszewików, tylko to zrobili żołnierze, dowództwo, szyfranci itd. Ale coś w tym jest, że jak się oficjalnie odwoływano do Boga i Matki Boskiej, to jakoś szło dobrze, pod Wiedniem Turcy liczebnie mieli znaczną przewagę i byli pewni zwycięstwa, przed Grunwaldem Jagiełło zamiast się wyrywać do walki spokojnie sobie uczestniczył w mszy (jak co dzień), no i wiadomo, Bogurodzica, czyli zbiorowa modlitwa tuż przed walką... Mówcie sobie coś chcecie, ale Bóg rządzi. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnie można na to patrzeć, cud nie cud, Dla mnie Opatrzność działa przez "zwykłe" wydarzenia, przez ludzi, czynniki, jasne że nie było jakiejś Boskiej chmury, która by zmiotła bolszewików, tylko to zrobili żołnierze, dowództwo, szyfranci itd. Ale coś w tym jest, że jak się oficjalnie odwoływano do Boga i Matki Boskiej, to jakoś szło dobrze, pod Wiedniem Turcy liczebnie mieli znaczną przewagę i byli pewni zwycięstwa, przed Grunwaldem Jagiełło zamiast się wyrywać do walki spokojnie sobie uczestniczył w mszy (jak co dzień), no i wiadomo, Bogurodzica, czyli zbiorowa modlitwa tuż przed walką... Mówcie sobie coś chcecie, ale Bóg rządzi. :)

 

święta racja

a inni niech wierzą, że ich świadomość pochodzi od małpy, zamiast na podobieństwo Boga.

Trudno się nie zgodzić.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jezu, o jezu, o jezu. Tylko świadomość na jakim forum się znajduję pozwala zachować mi spokój i opanowanie. No ale w tym kraju nigdy nie będzie dobrze, skoro prawo wyborcze ma się tylko dlatego, że jest się dorosłym. ;(

 

carlosbueno, niech Cię ręka boska broni! Nawet tylko przed wypowiadaniem tak chorego zlepka literek, jak p i s. Dudy Ci nie wybaczę, ale na szczęście masz wiele innych zalet. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marwil, różnie można na to patrzeć, cud nie cud, dla mnie Opatrzność działa przez "zwykłe" wydarzenia, przez ludzi, czynniki, jasne że nie było jakiejś Boskiej chmury, która by zmiotła bolszewików, tylko to zrobili żołnierze, dowództwo, szyfranci itd. Ale coś w tym jest, że jak się oficjalnie odwoływano do Boga i Matki Boskiej, to jakoś szło dobrze, pod Wiedniem Turcy liczebnie mieli znaczną przewagę i byli pewni zwycięstwa, przed Grunwaldem Jagiełło zamiast się wyrywać do walki spokojnie sobie uczestniczył w mszy (jak co dzień), no i wiadomo, Bogurodzica, czyli zbiorowa modlitwa tuż przed walką... Mówcie sobie coś chcecie, ale Bóg rządzi. :)
Szkoda tylko że te zwycięstwa nie zostały później wykorzystane przez Polskę, zwłaszcza Grunwald i Wiedeń były z perspektywy czasu dla Polski daremnym przelaniem krwi, choć ze zwycięstwa nad Turkami jako islamofob jestem oczywiście dumny a Krzyżacy niezapominajmy to zakon najświętszej Maryi panny i Polacy z ta świętoscia walczyli :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że te zwycięstwa nie zostały później wykorzystane przez Polskę, zwłaszcza Grunwald i Wiedeń były z perspektywy czasu dla Polski daremnym przelaniem krwi, choć ze zwycięstwa nad Turkami jako islamofob jestem oczywiście dumny a Krzyżacy niezapominajmy to zakon najświętszej Maryi panny i Polacy z ta świętoscia walczyli :mrgreen:

 

To dzieło sztana, A Bracia Krzyżowcy zbłądzili - to tylko i aż Ludzie.

 

Kto nie wierzy w istnienie szatana niech obejrzy się za siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzyżacy byli zakonem, bo tak im było wygodnie, bez tego tracili rację bytu, bo byli oficjalnie przecież po to, żeby bronić chrześcijaństwa, ale jak zabrakło ludów do podbicia, to zaczęli walczyć z chrześcijanami, stosowali w tajemnicy obrzędy okultystyczne, oficjalnie przeszli w końcu na luteranizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie idę do kościoła w niedziele jak się uda i takie pytanko, ile w tych czasach się rzuca na tace? bo nie chce się najeść wstydu :/

 

Może być i 50 groszy pod warunkiem, że jesteś ubogi jak ta wdowa i przez to nie zjesz swojej codziennej bułki ;)

 

kotek em, no bez żartów proszę, przecież ja nie sypnę na tacę tysiaka zeby on na wakacje jechał, zastanawiam się między 2zł a 5zł ale nie wiem bo nie wiem ile się daje :bezradny:

 

Tyle, ile możesz, 2 zł jest ok, 5 też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Religia jest wymyslona dla ludzi przez ludzi by okiełznac za pomocą odpowiednich zasad i dogmatów ludzką swawole .Gdyby nie pewne ograniczniki była by na swiecie anarchia.Religia i prawo karne są swoistym homeostatem ,smyczą która trzyma w ryzach ludzkie namiętności i pierwotne instynkty.

Bóg istnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Religia jest wymyslona dla ludzi przez ludzi by okiełznac za pomocą odpowiednich zasad i dogmatów ludzką swawole .Gdyby nie pewne ograniczniki była by na swiecie anarchia.Religia i prawo karne są swoistym homeostatem ,smyczą która trzyma w ryzach ludzkie namiętności i pierwotne instynkty.

Bóg istnieje.

sam sobie zaprzeczasz, swoja droga to są poglądy niewierzących sympatyków radia Maryja :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Religia jest wymyslona dla ludzi przez ludzi by okiełznac za pomocą odpowiednich zasad i dogmatów ludzką swawole .Gdyby nie pewne ograniczniki była by na swiecie anarchia.Religia i prawo karne są swoistym homeostatem ,smyczą która trzyma w ryzach ludzkie namiętności i pierwotne instynkty.

 

Ech, elan, widzę, że również jesteś z tych, którzy "pozwalają sobie zacytować siebie". :D Mógłbyś chociaż błędy poprawić, a nie tak na żywca kopiować swoje poprzednie wypowiedzi. ;)

 

Nie wiem, jak Wy, ale ja z pewną ekscytacją czekam na opowieść, ile jetodik dał na tacę. Czy bardzo się przy tym spinał, czy ksiądz łypnął okiem łaskawym, czy może rzucił pogardliwym spojrzeniem... To może być początek dobrego thrillera. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam tych problemów z dawaniem na racę.Od roku nie byłem w kościele.Chodzę tylko na pogrzeby i rocznicę śmierci babci.Ale tylko chodzę,bo do spowiedzi nie idę.

Elan chciał powiedzieć,że on wierzy w Boga.I nie jest to dobrze,jak swą wiarę narzuca innym.Ja żyje w świecie materialny i ateistycznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Evia, oj tam przykład nietrafny wiadomo o co chodzi, rozróżniać pewne rzeczy warto a nie wszystko do jednego wora z napisem "opinie" wrzucić. No i widzę, że przykład z bonsai bierzesz bo zaczynasz się mądrować tak jak on, pięknie :]

 

 

Bonsai, jak już kiedyś napisałem to sam sobie świadectwo wystawiasz swoimi wpisami najlepsze co można zrobić to nie dać się sprowokować, wtedy następuję auto-nokaut czyli atakujesz tak wściekle że sam się kompromitujesz i dyskwalifikujesz z dyskusji :]

 

 

odnośnie tacy, to kochani, nie piszcie mi ze co łaska, albo tyle ile możesz, a napiszcie ile średnio ludzie dają, jakieś takie średnie widełki, bo wiecie ja sie nie umiem modlić nie znam tych wszystkich kościelnych konwenansów i napewno jakaś gafa będzie to chociaż tutaj sobie oszczędze faux pas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Religia jest wymyslona dla ludzi przez ludzi by okiełznac za pomocą odpowiednich zasad i dogmatów ludzką swawole .Gdyby nie pewne ograniczniki była by na swiecie anarchia.Religia i prawo karne są swoistym homeostatem ,smyczą która trzyma w ryzach ludzkie namiętności i pierwotne instynkty.

 

Religia jest wymyslona dla ludzi przez ludzi by okiełznac za pomocą odpowiednich zasad i dogmatów ludzką swawole .Gdyby nie pewne ograniczniki była by na swiecie anarchia.Religia i prawo karne są swoistym homeostatem ,smyczą która trzyma w ryzach ludzkie namiętności i pierwotne instynkty.

Bóg istnieje.

 

No, istny literacki autoplagiat :mrgreen::great:

 

jetodik, ale my wiemy kto to!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×