Skocz do zawartości
Nerwica.com

Miłosierdzie Boże


drań

Rekomendowane odpowiedzi

Prosty mały przykładzik.Dlaczego w Chinach są góry ? Katolik powie,Bóg stworzył.Ateusz,będzie szukał w książkach,na uczelniach.Dowie,się o tym jak Indie,kiedyś wyspa uderzyła w Azję,wciskają się w głąb.Było spiętrzanie i wypychanie górotworu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamiętajmy, że rzeczywistość jest bardzo iluzoryczna, względna.

zmysły często nas mylą. to tak jakby grać jakimś tombriderem na ekranie monitora, eksplorować ten świat, odkrywać jego regularności - prawa fizyki, czego jednak z widoku monitora nie widać, to prawdziwe prawa, prawdziwa machineria, która stoi za tymi rzekomymi prawami fizyki i obserwowanym światem z monitora - np. kod informatyczny zarządzający programem.

mistycy opowiadają nam o fundamentach, kodzie informatycznym, a naukowcy eksplorują świat po którym chodzi ludzik tombrider.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosty mały przykładzik.Dlaczego w Chinach są góry ? Katolik powie,Bóg stworzył.Ateusz,będzie szukał w książkach,na uczelniach.Dowie,się o tym jak Indie,kiedyś wyspa uderzyła w Azję,wciskają się w głąb.Było spiętrzanie i wypychanie górotworu.

To jest tylko skrawek wiedzy, ponadto oparty na teoriach. W rzeczywistości niczego nie wiemy. Ten, kto ma siłę perswazji, kreuje własną wizję świata, a reszta ją przejmuje.

Oczywiście nie neguję nauki, to nie o to chodzi.

 

wiejskifilozofie, nie odpowiedziałeś na moje drugie pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ateizm to jednak pewna postawa światopoglądowa, którą trzeba wykształcić, używając logiki formalnej.Jeżeli nie przejdzie się przez rozumowe obalenie danego systemu religijnego (niektórym to przychodzi łatwo, innym trochę trudniej i trwa dłużej), wówczas jest się wyłącznie - jak to ktoś już użył tego określenia na forum - indyferentystą religijnym.

Podważenie danego ( w ogóle wszystkich) systemu(ów) religijnego nie czyni jeszcze ateistą, to niektórym ludziom się wydaje, że jak wypną się na daną religię , najczęściej tę w której zostali wychowani, to to uczyni ich ateistami, w skutek czego mamy choćby w necie, stada łateistów, mających za filar swojej niewiary, inkwizycję i zmianę przykazań jakiej ponoć dokonał Kościół katolicki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosty mały przykładzik.Dlaczego w Chinach są góry ? Katolik powie,Bóg stworzył.Ateusz,będzie szukał w książkach,na uczelniach.Dowie,się o tym jak Indie,kiedyś wyspa uderzyła w Azję,wciskają się w głąb.Było spiętrzanie i wypychanie górotworu.

To jest tylko skrawek wiedzy, ponadto oparty na teoriach. W rzeczywistości niczego nie wiemy. Ten, kto ma siłę perswazji, kreuje własną wizję świata, a reszta ją przejmuje.

Oczywiście nie neguję nauki, to nie o to chodzi.

 

wiejskifilozofie, nie odpowiedziałeś na moje drugie pytanie.

 

Trudne dla mnie,bo Wy katolicy macie zawsze gotowy test.Bóg tak chciał,to moja teoria,a ja ateusz taki szybki nie jest.Ateizm wymaga myślenia,dochodzenia do prawdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, na jakiej podstawie stwierdzasz, że jestem katoliczką. Atakujesz chochoła.

Zacietrzewiłeś się w pseudoracjonalizmie.

Akurat nie pisałem do Ciebie :evil: tak ogólnie.Sam nie wiem,kim jesteś.Lewicowa,prawicowa,katoliczka,Żydówka,Poganka.Terra Incognita.

Nie martw się o mój racjonalizm.

Kaczyński rozbija bank. Najpier Orban, a teraz Merkel prosi o pielegnowanie tradycji chrzescijanskiej.Mozna Kaczynskiego nie lubic ale to jest naprawde wybitny polityk, wybitny.

 

Merkel,córka pastora.Orban nawiedzony katolik,Kaczyński "wybitny polityk " Neon dziś przy humorze :D nie są wieczni w polityce.

Za jakiś cza przyjdą liberałowie i nie dopuszczą do narzucania dewocji Europie.Kościół wróci tam,gdzie jego miejsce,czyli do modlitwy.Nie do polityki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Merkel,córka pastora.
Co z tego skoro prowadzi politykę lewackiego multi kulti.
Za jakiś cza przyjdą liberałowie i nie dopuszczą do narzucania dewocji Europie.Kościół wróci tam,gdzie jego miejsce,czyli do modlitwy.Nie do polityki.

Tylko że co owi liberałowie mogą spowodować że w Europie wyrośnie kalifat i to co teraz robią Orban czy Kaczyński to małe piwo jak wprowadzą tu prawa szariatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Merkel,córka pastora.
Co z tego skoro prowadzi politykę lewackiego multi kulti.
Za jakiś cza przyjdą liberałowie i nie dopuszczą do narzucania dewocji Europie.Kościół wróci tam,gdzie jego miejsce,czyli do modlitwy.Nie do polityki.

Tylko że co owi liberałowie mogą spowodować że w Europie wyrośnie kalifat i to co teraz robią Orban czy Kaczyński to małe piwo jak wprowadzą tu prawa szariatu.

 

Szariat czy prawo katolickie,ja nie chcę żadnego.Wolę laickie :mrgreen:,wiele ludzi ciągle wierzy w równość wszystkich ludzi.Zwłaszcza ekonomiczną.

Trzeba zabrać przywileje ekonomiczne i socjalne.

A może niech w każdym kraju UE,powstanie PIS.Ciekawe,jakby to było bo fińsku :105:

Laki ja oikeus

https://fi.wikipedia.org/wiki/Laki_ja_oikeus

O jak ładnie :angel:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam filmiki, arytkuły, strone internetową i darmowego ebooka Gary Webera :)

Co to za koleżka?

 

a to jest taki pan który ileś dziesiąt lat praktykował różne ścieżki duchowe Zen, Adwaita Wedanta i się przebudził i teraz żyje w stanie przebudzenia dzieląc się wiedzą duchową i łączy to jeszcze z nauką, fajnie mu to wszystko wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zabrać przywileje ekonomiczne i socjalne.
To rentę Ci zabiorą i z czego będziesz żył. Zresztą to jest temat o religii nie polityce.

 

E,chodzi mi o przywileje dla Arabów.Dla Europejczyków niech będą.

To rentę Ci zabiorą i z czego będziesz żył. Zresztą to jest temat o religii nie polityce.

 

To jest własnie ta lewicowa mądrość :D

 

Lewicowiec musi być mądry,bo on nie wierzy w gusła i zabobony.

Zresztą zamiast wybierać między katolicyzm a islam,może by tak religie etniczne :105: może powrót do Zeusa i Ateny,tudzież Odyna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to jest taki pan który ileś dziesiąt lat praktykował różne ścieżki duchowe Zen, Adwaita Wedanta i się przebudził i teraz żyje w stanie przebudzenia dzieląc się wiedzą duchową i łączy to jeszcze z nauką, fajnie mu to wszystko wychodzi.

Hm, ciekawe... A gdzie można znaleźć jego ebooka? Szukałam w Internecie bez skutku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lewicowiec musi być mądry,bo on nie wierzy w gusła i zabobony.
Taa, samo bycie lewicowcem czy prawicowcem nie czyni kogoś mądrym lub głupim. Zresztą nie ma co dzielić ludzi na te już dawno nic nie znaczące mgliste kategorie.

Czy dziś podział na lewicę i prawicę jeszcze istnieje ?

Szariat czy prawo katolickie,ja nie chcę żadnego.Wolę laickie :mrgreen:,wiele ludzi ciągle wierzy w równość wszystkich ludzi.Zwłaszcza ekonomiczną.

Historia pokazuje, że laicyzm, czyli zupełne odrzucenie sfery duchowej, prowadzi do upadku cywilizacji.

 

Ja nie wierzę w sferę duchową.Dla mnie religii może nie być.Zresztą typowego ateistycznego kraju nie ma,możesz spać spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lewicowiec musi być mądry,bo on nie wierzy w gusła i zabobony.

Zresztą zamiast wybierać między katolicyzm a islam,może by tak religie etniczne :105: może powrót do Zeusa i Ateny,tudzież Odyna ?

 

Ja nie wierzę w sferę duchową.

 

Konsekwentne by było, jakbyś też nie wierzył w inteligencję, bo tej również Ci brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×