Skocz do zawartości
Nerwica.com

Schizofrenia, czy aby na pewno?


Niepewny

Rekomendowane odpowiedzi

Nie słyszałem o takich zaburzeniach psychicznych, jak zaburzenia logicznego myślenia.

Powiedziałbym, że masz jakieś całościowe zaburzenia rozwoju, może niekoniecznie w rozumieniu kryteriów ICD-10. Twoje objawy trwają od dzieciństwa, byłeś prześladowany w szkole, występowała u Ciebie dziwaczność. Z takim przypadkiem jak Twój raczej się nie spotkałem. Nie pasują do ciebie jakoś bardzo dobrze zaburzenia uczenia się pozawerbalnego, bo byłeś słaby z ortografii i nie wyglądasz na osobę szczególnie uzdolnioną werbalnie, różnica między IQ werbalnym i wykonawczym też mogła być o kilka punktów za mała, byłeś też dość dobry z matematyki, ale nie wykluczam, że możesz je mieć. Do mnie NVLD pasuje dość dobrze - byłem bardzo dobry z ortografii, mam bogate słownictwo, różnica między IQ werbalnym a wykonawczym wyniosła ponad 20 punktów. Z matematyki byłem całkiem dobry, rozumiałem np. całki nie tak źle. To nie pasuje zbyt dobrze do NVLD, bo osoby z tym raczej powinny być słabe z matematyki.

Czy załatwiłeś sobie zasiłek pielęgnacyjny?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, zasiłku jeszcze nie mam ale byłem dzisiaj na rozmowie o pracę, skserowali orzeczenie, zapisali numer mają oddzwonić...

 

Praca prosta, po prostu pilnowanie budowy na nocną zmianę, myślę że sobie poradzę, mam nadzieje że oddzwonią ja chcę pracować.

Edytowane przez Niepewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby udało ci się zdobyć i pracę, i rentę, i zasiłek pielęgnacyjny. Najłatwiej zdobyć to ostatnie. Czyli złożyłeś już papiery o zasiłek pielęgnacyjny?

Ja 24.1.2019 miałem krótką rozmowę w sprawie pracy, mówiłem o orzeczeniu 02-P, ale jak do tej pory nikt z tamtej pracy się nie odezwał...

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, to orzeczenie 0-2 jest najgorsze, mam nadzieję że zadzwonią, i do Ciebie i do mnie... 

 

Dzisiaj zadzwonili do mnie z regionalnego centrum krwiodastwa, że potrzebują krwii mojej grupy, co zrobiłem? Wygadałem się że mam schizofrenie i nie pozwolili oddać krwi, i nie tylko tyle... najpierw stałem pod drzwiami gabinetów i czekałem aż na którymś wyświetli się mój numerek mimo że była tablica i jakiś gość powiedział ''typie tam jest tablica'' potem w gabinecie położyłem zakrwawiony wacik na blacie i babka się wkurwiła co ja wtrabiam, potem poszedłem kupić bilet na autobus, mówię ''poproszę bilet'' babka pyta jaki, ja odpowiadam ''komunikacji miejskiej'' (jakby były jakieś inne) babka z zażenowaniem pyta ''ale jaki'' ja mówię normalny, babka z zażenowaniem pyta ''ale na pierwszą czy drugą strefę''... bez komentarza nawet biletu nie potrafię kupić. Ja... ja chciałbym być normalny, mieć dziewczynę, studiować lub pracować... ale z takimi problemami z myśleniem się nie da.

 

Jednego dnia tyle odjebać... co mi może dolegać zachowuję się gorzej niż jakbym był upośledzony a testy iq nic nie wykryły.

Edytowane przez Niepewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę zachowywać się gorzej niż ktoś z zaburzeniem rozwoju intelektualnego przez natręctwa. Czy masz już zasiłek pielęgnacyjny? Czy przyszło już orzeczenie w sprawie renty? Może Twoje problemy z myśleniem to rodzaj alogii, zubożenia myślenia, które jest jednym z objawów negatywnych schizofrenii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×