Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

wybacz, że okazuje emocje, ale to wszstko dlatego, że nie biorę leków, przepraszam

 

No.... te pompeczki nie pomagają, jak widać, zwłaszcza na agresje. My zostajemy przy lekach, przynajmniej nie będziemy Cię wyzywać od frajerów.

 

-- 28 sty 2013, 20:13 --

 

Skipper nie ma nic lepszego na agresję niż SSRI, polecam :mrgreen:

 

Oj nie byłbym taki pewien. Te strzelaniny w amerykańskich szkołach. Ja ostatnio przeżywam kryzys wiary w SSRI. To wszystko co padło powyżej: samozadowolenie, uczucie szczęścia, odprężenie, energia... było po wenli. Teraz jest tylko wkurw, agresja, sztuczne pobudzenie. Dlatego odkryłem nowego boga przeciwpadaczkowego. Niektórzy tu piszą, że paro ich wycisza od pierwszej tabletki, dystansuje. Czemu nie mnie. Coś mi się pozmieniało w tych synapsach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid większość osób ma pobudzenie na początku brania SSRI. Wiesz, że początkowo poziom serotoniny może spaść z powodów działania autoreceptorów 5-ht1a, to i agresja może być większa. A serotonina wykazuje działanie przeciw agresji w wielu badaniach. Pozatym sam po sobie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śmieszą mnie te wszystkie 'wyjaśniania' różnych stanów i sposobów bycia poprzez przypisywanie ich do poszczególnych receporów - to takie dziecinne i pseudo-intelektualne rzucać nazwami - zwłaszcza, że nie przeklada się to na praktykę - każdy lek działa kompleksowo, inaczej, każdy reaguje inaczej i wymądrzanie się do niczego nie prowadzi - widze ze kolega miko zjadl juz polowe apteki i i tak jest w czarnej dupie, dlaczego - ano wlasnie dlatego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałam nadzieję dowiedzieć się czegoś więcej od Was, a tu jakieś kłótnie . . . biorę asertin prawie dwa tygodnie i czuję się bardzo źle. i skipper nie wyjeżdżaj tutaj z tym, że musimy sami walczyć o zdrowie. oczywiście, to prawda, ale każdy kto zachorował na depresję, bądź zaburzenia lękowe wie, że leki stanowią podstawę, by z tego wyjść. oczywiście, każdy z nas chciałby żyć bez leków. i wierzę, że kiedyś tak się stanie, ale nie dziś :(:(:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podstawe? chyba żeby zakamuflować objawy, nic więcej. To jak smarowanie spleśniałego chleba masłem - owszem na początku nie widać ale po czasie i tak gówno wyjdzie na wierzch - co innego jak samemu włoży się wysiłek i upora z problemem a nie tylko go zamaskuje - więc to raczej nie wyjście a wejście w błędne koło. pozdro 600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem Nowy od 5 lat biorę Efectin w dawce 150 R. Niestety od dłuższego czasu lek ten przestał działać. Dlatego chcę spróbować czegoś innego. Dużo dobrego słyszałem właśnie o Sertralinie. Czy ktoś z Was może zmieniał Efectin na Zoloft? W czwartek mam wizytę i chcę ten lek zaproponować mojej lekarce. Z góry Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chester, a nie myślałeś o podniesieniu dawki? Ja sam akurat myślę o odwrotnej zmianie, czyli powrocie po kilku latach na wenlafaksynę (sentyment). Ale sertralinę mogę polecić, pomogła mi swego czasu a i teraz mój lekarz bardziej niż zmieniać pewnie sugerowałby podnieść dawkę, zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×