Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Początku nie pamiętam... Niedobrze mi było i byłam zmulona, a jednocześnie nie mogłam spać. Teraz się jakoś ostrzej zrobiło przez ostatnie 1,5-2 tyg. No wytrzymam, choć przyznam, że mam już dosyć tych zmian leków, żadne mi nie odpowiadają póki co...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid, a czemu przechodzisz na 100?,kiedy po 50 masz czasem problemy z jasnym umysłem,sam pisałeś.ja się trzymam z daleka od stabilizatorów im mmniejsza dawka tym lepiej.

Biorę tylko jak mam huśtawki nastroju,jak mi przejdzie trochę to odstawiam.

 

-- 14 sty 2013, 17:49 --

 

Keji, boje się właśnie senności najbardziej po sertalinie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytrynka84, no bo docelowa dawka miała być 100mg, a uboki na 50 mg już mi przeszły, a mam wrażenie, że większa dawka może jeszcze coś stabilizującego wnieść. Ja też broniłem się przed stabilizatorami rękami i nogami (jak mi dupakine proponowali) i wiem, że byłem głupi. Jak teraz czytam o waszych problemach np. Keji, Dark Knight, że na antydepresancie senność, na tym pobudzenie, na tamtym poty. A na przeciwpadaczkowych jest stabilnie, po prostu normalnie cały dzień wygląda tak samo. Choć początkowo mogą wydawać się ciężkimi lekami, to nie są środki, które mają za zadnie zglebować człowieka na amen. Chorzy na padaczkę biorą jeszcze większe dawki i żyją, myślą, pracują.

Jak wrócą uboki to zejdę do 50mg, ale to nie jest tak jak myślisz, że z każdym zwiększeniem dawki wzrasta senność. Powinna wzrastać stabilizacja, a wraz z nią zrównoważona energia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

beladin, ale teraz nie mogę sobie pozwolić na uboki, zbliża się sesja. myślałem, żeby zrobić 2 podejście w lutym i o 25mg a nie o 50mg. Po wczorajszym podniesieniu dzisiaj było średnio, więc może faktycznie się wstrzymam. A póki co zobaczę jak to 50mg będzie pracować bez fluo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widze w tym nic dziwnego. U niektorych wlasnie efekt zamulenia narasta wraz braniem ssri...

 

lubudubu, masz rację, po prostu dziwi mnie że sertralina daje taki efekt, mnie wydawało się że akurat ten lek nie muli. Ale poczytałem inne opinie i rzeczywiście, jak k..wa zawsze, na każdego działa inaczej. Że też nie wymyślili jeszcze nic lepszego niż cholerne SSRI :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubudubu, zależy jaki SSRI paro na maksa uspokaja i seduje,takie jej zadanie działanie,p/lękowe.Citalopram też trochę "zamula".

Fluo za to ma działanie pobudzające.Sertralina też raczej aktywizuje,oby u mnie sertra tak działała.Narazie jest OK,ale to dopiero początek jej brania.Boje się,ze jak się "wkreci" pojawi się ta cholerna senność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku byłem sceptyczny wobec paro ale im dłużej go biorę tym większe we mnie przekonanie że to dobry lek na fobię społeczną. Brałem już kilka innych leków po których nie było żadnych efektów. Teraz ustępuje powoli drżenie kończyn, nie pocę sie tak intensywnie, nie raguję nerwowo na bodźce zewnętrzne, oczy jakby mniej łzawią. Mam wrażenie że objawy somatyczne ustępują ale powoli. Na razie nie jestem senny (zawsze byłem nadmiernie pobudzony i może to powoli ustępuje). Odzyskuję wiarę że mogę z tego gówna wyjść i nawet mam lepsze samopoczucie. Do ideału jest jeszcze daleko ale chyba jestem w końcu na dobrej drodze.

 

Ku&wa pomyliłem tematy, miało być w dziale o paro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem Asertin 25 mg przez 4 dni. Poza tym magnez z potasem i B Complex jak to ma znaczenie. Przedwczoraj w nocy jak próbowałem zasnąć nagle wyrzuciło mnie z łóżka metr w prawo. Wydawało mi się że to tylko złudzenie. Niestety... Dzisiaj w nocy do mojego pokoju wchodzą rodzice sprawdzić co się dzieje bo usłyszeli jakiś głośny dźwięk. Znalazłem się jakimś cudem znowu około tego miejsca co ostatnio, a na pewno świadomie nie wstawałem w nocy. Patrze przerażony na rodziców, zastanawiam się co się stało, serce mi wali jak oszalałe. Miałem silne wrażenie, że to coś z układem nerwowym, jakiś rodzaj padaczki chociaż staram się myśleć że jestem zdrowy. Jak tak będzie dalej to nie wiem czy ze sobą nie skończe. Rodzicom sie wydaje że może sam wstawałem tylko nie pamiętam, może to był koszmar. Jednak ja jestem pewny że czułem coś bardzo dziwnego, jakby jakaś siła wyrzucała mnie z łóżka, jakbym w coś walił, sam nie wiem jak to określić, bo świadomość miałem wtedy małą i jakby zmienioną. Czy ten Asertin mógł spowodować aż takie coś? Teraz boje sie w ogóle zasnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jei, słyszałem kiedyś o podobnym efekcie po sertralinie, jest to coś bardzo rzadkiego i potencjalnie niebezpiecznego. Niestety nie mam pojęcia co to może być, ale prawdopodobnie oznacza że ten lek nie jest dla Ciebie i będzie lepiej jeśli odstawisz i udasz się do lekarza. Spotkałem się z czymś takim kiedyś na filmie o szkodliwości psychotropów, w relacji jednego z byłych pacjentów. Dodam tylko że sam biorę 100mg sertraliny i nigdy nie doświadczyłem niczego podobnego, ale pewnie przeraziłbym się jak Ty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytrynka84, Dostałem zalecenie, żeby brać 50mg sertraliny na noc by ustabilizować sen. Wcześniej się w tej roli świetnie sprawdziła :) ..także witam wszystkich setraliniarzy ponownie! :mrgreen: Jak myslicie.. zacząć od 25 czy dowalić z 50'tki od razu? 8)

 

-- 15 sty 2013, 16:37 --

 

Jei, Kierunek lekarz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubudubu, Widocznie jeszcze mało słyszałeś albo nadstawiasz uszu na to co akurat Ciebie trapi. Jakość snu i problemy ze snem to szerokie pojęcie. Ja mam takiego typu popoblemy ze snem, że mi pomaga. Nie cierpię na bezsennośc, usypiam bez problemu ale prawdopodobnie zbyt głęboko śpię, mam lęki nocne i jestem somnambulikiem. Rano wstaję wyczerpany i obolały mimo, że na pozór spałem normalnie ..i tu właśnie sertralina się sprawdzi :) Po ssri wszystkie moje problemy ze snem ustępują.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

beladin, najlepiej 4 dni na 25mg a później 50mg. Tak właśnie miałam

Mi lekarz tez przepisał sertaline i abilify po kolacji, ale miałam problem ze snem. Abilify też działa pobudzająco więć po nim źle mi się spało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi po sercie 25 mg na noc bardzo przyjemnie się śpi, więc chyba nie ma reguły. Też zacząłem znowu brać serte ale teraz wytrwam ile się da :o razem z doxepiną 10-10-10. 5 dzień na 25 mg i czuję się przyjemnie odprężony, trochę jak po Xanaxie. Za dwa dni 50 mg. Na stronie z interakcją piszą, że zachodzi między tymi dwoma lekami ale jest to raczej b. mała dawka doxepiny... nic się, ze mną nie dzieje, co myślicie o braniu tych 2 leków ?? Może jakiś fachowiec się wypowie :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×