Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gosia26

Molestowanie seksualne .Kazieroctwo. Czy walczyc o sprawiedliwosc?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie .

Zastanawiam się czy są tutaj  młode kobiety które mają podobne doświadczenie do moich .Czy też doświadczały przemocy seksualnej ze strony swoich bliskich ,w moim przypadku chodzi tutaj o ojca. Jakiś czas temu podczas sesji terapeutycznych Pani która mnie prowadzi zapytała mnie czy nigdy nie zastanawiałam się nad złożeniem zawiadomienia do prokuratury i zawalczeniem o sprawiedliwość w sądzie za wyrządzone mi krzywdy . Uważa iż mam do tego podstawy.  Ja mam bardzo mieszane uczucia co do tego i chyba nie chce podejmować takiego kroku. ..

Czy jestem tutaj sama z tym dylematem ?

Pozdrawiam Ciepło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sama z tym dylematem nie jesteś, ale na postawione w tytule pytanie sama musisz sobie odpowiedzieć. Zastanów się czy ukaranie sprawcy może w jakikolwiek sposób sprawić, że poczujesz się lepiej. 

Niemal wszędzie pojawia się, że milczenie = przyzwolenie. Ale to nie prawda. W pełni to milczenie rozumiem. Ewentualny proces będzie Cię wiele kosztował. Emocjonalnie. Ale też "wygrana" może przynieść ukojenie. Przegonić koszmary.

To zawsze jest bardzo trudne i nie ma jednego schematu działania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też jestem ofiarą i niestety nie mam dowodów, bo gdybym miała to mimo wszystko wsadzilabym to zwierze za kratki. Byłam z ta sprawa u adwokata z prawdziwego zdarzenia i powiedziała mi babka że słowo przeciwko słowu plus jest to bardzo duże obciążenie psychiczne dla ofiary w moim przypadku. Gdybym tylko miała dowód to walczylabym do końca, bo cierpienie jakie mi sprawił jest niedoopisania, gdyz kazdy dzień jest dla mnie walka i wielkim bólem po tym co mnie spotkało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Złożyć zawiadomienie i to jak najszybciej, aby sprawa się nie przedawniła. Złożenie zawiadomienia nie oznacza jeszcze wszczęcia sprawy, bo to prokurator zadecyduje o wniesieniu aktu oskarżenia przeciwko sprawcy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi