Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica a leki ssri, warto?


Endzinieria

Rekomendowane odpowiedzi

Poczatek brania lekow. Poszlam do psychiatry z nadzieja na wskazanie psychoterapii i uspokajaczy. Dostalam ssri i przegabaline i fakt, ze u nas zadnej nie ma na nfz a ja z racji choroby nie pracuje. Wzielam jedna tabletke wczoraj a dzisiaj mam wziac dwie, ssri. Czy jest w ogole sens? Wczoraj myslalam, ze mi oczy wywali, leb bolal, od lekow (polskie e, nie mam znakow), po depresje, czulam sie fatalnie, zdychalam, bylam tak spieta przed snem i latalam z nerwica i strachem, ze myslalam, ze zwariuje, plus mysli ze to nie ma sensu od leku. Jak to przetrwac i po co? Siedze teraz przed tabletkami i mysle o tym, jak sie obudzilam ze spuchnietymi oczami, szczekosciskiem, czuje sie wypluta i mam dosc. Mam 22 lata, rodzice mnie olali ze wzgledu na moje spierdolenie i jedyne co mowia, to zebym im dala spokoj i ze wydali pieniadze na leki to bierz, ani jednego milego slowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie masz SSRI, ale chyba z większością na początku jest średnio. Ja miałem Parogen i bez ściemy i wyolbrzymiania, pierwsze dwa tygodnie były po prostu Przep.ier.dolone. Potem się wkurzyłem na lekarkę, że nie dała żadnego benzo doraźnie. W każdym razie lęki, które lek miał zniwelować wróciły w podwojonej dawce. Ale potem było już znośnie, a po jakichś sześciu tygodniach było całkiem dobrze. Więc owszem, branie SSRI według mnie ma sens, żeby wyjść z najgorszego syfu i zacząć racjonalnie myslec. powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie informacje na temat tego, czym sa inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny mozesz znalezc w wyszukiwarce, czy na yt pieknie wytłumaczone (mniej lub bardziej obiektywnie).

Co do początków na ssri, mozesz czuc sie zle. Ja bralam ponad miesiac, przepisane na ocd, ale zanim paroksetyna dala jakiekolwiek rezultaty, zdazylm ja odstawic. Męczyła mnie. Oczywiscie nie namawiam do tego samego - Sprobuj sie przemęczyć. Wielu osobom ponoc pomaga. Ewentualnie zgłoś sie do lekarza, ze efekty uboczne sa zbyt uciazliwe. Na oewno cos wymysli, by inaczej Ci pomoc.

Co do watku, z checia sie dowiem, czy sa tu jakies osoby, ktorym paroksetyna pomogla nakompulsje i obsesje - bede mogla sobie gdybać, ze moglam nie odstawiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×